Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Anglies nanovamzdeliai
 
 

Anglies nanovamzdeliai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2016-11-29 25
<i>Vanduo jūros lygyje verda 100 °С. Sumažinus slėgį arba uždarius vandenį mikroskopinėje ertmėje, virimo ir užšalimo temperatūra sumažėja. Tačiau patekęs į nanovamzdelį, vanduo e
(0) 2016-09-06 34
Mokslininkams pirmą kartą pavyko sukurti tranzistorių iš anglies nanovamzdelių, kuris veikia beveik du kartus greičiau, nei analogai iš silicio.
(7) 2016-08-18 42
Įsivaizduokite elektroninį laikraštį, kurį galite susukti ir ant jo išpilti kavą net ir tuomet, kai jis atsinaujina prieš jūsų akis. Tai – technologinės revoliucijos pavyzdys, kurios laukiama jau ilgai. Tačiau jai kelią pastodavo viena esminė problema, kurios mokslininkai iki šiol negalėjo išspręsti.
(0) 2014-03-26 0
Reikia augalus perkurti į bioninius supergalingus fotosintetintezės vykdytojus? Tam turime nanotechnologijas
(14) 2011-11-10 0
Žvelgimas į tolimus neaiškius kosmoso objektus, kad būtų išsiaiškinta visatos kilmė, reikalauja nemenko inžinerijos įgūdžių arsenalo ir projektavimo gudrybių. NASA darbuotojams tai – jokia naujiena: tobulindami teleskopus ir kitus stebėjimo įrankius, jie yra išradę įvairiausių naujų medžiagų. Tačiau naujasis jų tvarinys gali tapti vienu iš geriausiųjų: juodesnė už juodą nanomedžiaga, sugerianti praktiškai visą į ją krintančią šviesą.
(3) 2011-08-29 1
Mokslininkai dažnai atranda keistus ir netikėtus dalykus, kai pradeda medžiagas nagrinėti nano masteliais, tai yra atskirų atomų ir molekulių lygmenyje. Ši taisyklė galioja ir daugeliui įprastų medžiagų, pavyzdžiui, vandeniui.
(3) 2011-06-09 1
Šio mėnesio „Physics World“ žurnale Stratklaido universiteto (Jungtinė Karalystė) termodinamikos ir skysčių mechanikos profesorius Džeisonas Rysas (Jason Reese) aprašo, kokį vaidmenį anglies nanovamzdeliai galėtų vaidinti vandens gėlinimo procedūroje. Pasirodo, tai galėtų būti vienas iš aštrios gėlo vandens trūkumo problemos sprendimų.
(0) 2011-06-01 0
Kuriant vaistus, skirtus kovai su žmogaus ligomis arba jų gydymui, dažnai jie išbandomi su pelėmis. Todėl vaistų tyrimuose yra labai svarbu gauti gyvos pelės vidaus organų realų vaizdą.
(0) 2011-05-21 0
Nors daugelio mechaninių rezonatorių svyravimų amplitudės mažėjimas, arba gesimas, vyksta pagal tiesinį dėsnį, vis dėlto Katalonų nanotechnologijų instituto (Ispanija) mokslininkai teigia atradę, jog rezonatoriai, pagaminti iš grafeno ir mažyčių anglies nanovamzdelių, pasižymi netiesiniu gesimu. Tai atveria naujas galimybes, leidžiančias pagalvoti apie itin jautrių jėgos arba masės jutiklių konstravimą.
(0) 2011-05-16 0
Kas riboja anglies nanovamzdelio elgesį? Tai klausimas, į kurį bando atsakyti daugybė mokslininkų visame pasaulyje. Gotenburgo universiteto (Švedija) fizikams pavyko parodyti, jog elektromechaniniai principai galioja praktiškai iki pat nanomastelinio pasaulio ribų. Taigi unikalias anglies nanovamzdelių savybes galima sujungti su klasikinės fizikos dėsniais – toks derinys gali praversti konstruojant ateities kvantinius kompiuterius.
(0) 2011-05-06 0
Technologija, kuri padaro išmaniojo telefono ekraną greitai reaguojančiu, ryškiai šviečiančiu ir lengvu, gali būti pradėta naudoti televizoriuose bei nešiojamuose kompiuteriuose. Taip mano Floridos universiteto mokslininkai, sukūrę naujos rūšies šviesą spinduliuojantį tranzistorių.
(0) 2011-05-04 0
Ouk Ridžo nacionalinės laboratorijos (JAV) tyrėjams pavyko sukurti trimačių nanokūgių pagrindu veikiančią saulės elementų platformą, apie 80 procentų padidinančią fotovoltinių elementų efektyvumą.
(3) 2011-05-02 0
Nors vanduo ir degalai nesimaišo, vis dėlto šiuos skysčius atskirti nėra paprasta – panašiai kaip paskutiniajame raunde susikibusius boksininkus. Visai neseniai Mičigano technologijos universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė filtrą, kuris gali abi medžiagas atskirti greitai ir švariai.
(1) 2011-04-20 0
Straipsnyje, atspausdintame „Journal of Materials Chemistry“ žurnale, skelbiama, kad buvo sėkmingai sukurtas ir išbandytas naujos rūšies saulės elementas, kuriame naudojama kamieno ir sluoksnio (angl. core/shell) struktūra.
(0) 2011-04-14 0
Kitaip nei daugeliui įprastinių cheminių detektorių, kuriems būtinas išorinis energijos šaltinis, Lorenco Livermoro nacionalinės laboratorijos (JAV) specialistų pagamintiems nanojutikliams užtenka puslaidininkinių nanovielų ir nereikia jokių tradicinių baterijų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos