Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Antibiotikai ir kiti antibakteriniai preparatai
 
 

Antibiotikai ir kiti antibakteriniai preparatai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-10-14 16
Visam pasauliui sutelkus visą savo dėmesį į kovą su koronaviruso pandemija, ekspertai perspėja, kad jau susiduriame su dar viena globalia infekcine grėsme.
(7) 2020-08-03 32
Dėl gausaus, dažnai netikslingo ir netvarkingo šiuolaikiškų antibiotikų vartojimo nepaliaujamai auga šiems vaistams atsparių bakterijų įvairovė, todėl mokslininkai jau ne vienerius metus skambina pavojaus varpais. Ir problemos sprendimo ieško visur, kur tik įmanoma. Vienas toks galima sprendimas surastas 1000 metų senumo rankraštyje, rašo „Science Alert“.
(1) 2020-03-27 80
Jau visai netolimoje ateityje galime nebeturėti veiksmingų antibiotikų. Ne, jų atsargos nesenka - mes jų galime nesunkiai pasigaminti. Tiesiog pavojingos bakterijos tampa vis labiau atsparios mūsų turimiems vaistams. Ir jau visai greitai tai gali tapti milžiniška problema.
(0) 2020-03-06 29
Laimo liga - dažna dažniausiai erkių platinama liga. Ją sukelia Borrelia burgdorferi bakterijos. Laimo liga yra pagydoma antibiotikais, tačiau labai dažnai pažeidžia nervų sistemą, sukelia sąnarių skausmus ir net atminties praradimą. Simptomai gali kartotis net praėjus keliems metams po gydymo, todėl nauji efektyvūs gydymo būdai yra labai laukiami.
(0) 2020-03-03 1
Kai kurių visiškai standartinių antibiotikų vartojimas pirmojo nėštumo trimestro metu moksliniu tyrimu buvo susietas su didesne vaisiaus apsigimimų rizika, rašo msn.com.
(0) 2020-02-17 8
Streptokokinis faringitas - tai pakankamai dažna gerklės infekcija, sukeliama A grupės streptokoko bakterijų. Ši liga dažniausiai puola vėlų rudenį ir ankstyvą pavasarį. Bakterinis faringitas dažniausiai praeina savaime, tačiau kartais tenka pasitelkti antibiotikus. Bent jau teko - jau visai greitai jie gali nebepadėti.
(6) 2020-02-01 10
„Aš be antibiotikų nuo gripo nepasveikstu“ – jei dar neprasidėjo, tai tuojau prasidės savigydos ir savidiagnostikos apraiškos šeimos gydytojų kabinetuose. Dėl lengvai paranojiško budrumo užkrečiamųjų ligų klausimais tautiečiams neturiu priekaištų, bet dėl apsilankymo pas gydytoją motyvacijos (būtinai gauti antibiotikų) nesutinku.
(0) 2019-12-04 -5
Kad įsitikintų naujų vaistų veiksmingumu, mokslininkai juos išbando prieš placebą. Tai yra, eksperimentinė grupė vartoja vaistus, o kontrolinė - placebą. Niekas nežino, ką gauna. Jei tikri vaistai veikia žymiai geriau nei placebas, jų veiksmingumą galima patvirtinti. Tačiau placebas nėra naudojamas tik tyrimuose.
(0) 2019-12-03 1
„Sergu jau savaitę, kentėjau iki paskutinio, užsirašiau pas jus, bet vakar jau neiškenčiau – išgėriau...“. Atrodytų, kaip priklausomybę turinčio žmogaus konsultacijos pradžia. O gal tai ir yra priklausomybė, nes, iškentėję iki paskutinio momento, kad ir prieš pat ateinant pas gydytoją, kai jau visai nebeįmanoma kentėti, Lietuvoje pacientai geria... antibiotikus. Kodėl reikia tai daryti, kai iki vizito lieka keliolika valandų, jie ir patys nežino, o mes, gydytojai, nežinome kiek gi yra tų antibiotikus dėl peršalimo ar dantų skausmo geriančių, bet taip iki mūsų ir neateinančių.
(0) 2019-11-21 3
Remiantis naujais tyrimais, didelėje dalyje Europos per pastaruosius du dešimtmečius atsparumas antibiotikams, naudojamiems gydant bakterines infekcijas, susijusias su įprastomis skrandžio ligomis, išaugo daugiau nei dvigubai.
(0) 2019-11-05 4
Žmogaus kraujyje gali atsirasti visai nemenkas kiekis alkoholio ir pasireikšti visi girtumo požymiai net jeigu jis išvis nesisvaigino. Tuo įsitikino vieną amerikietį stebėję medikai.
(3) 2019-08-02 3
Prieš trejus metus Jungtinių Amerikos Valstijų sveikatos apsaugos pareigūnai įspėjo šimtus tūkstančių visos šalies ligoninėse dirbančių gydytojų saugotis naujos rūšies grybelio, kuris greitai plinta, yra atsparus vaistams ir sukelia mirtinai pavojingas infekcijas hospitalizuotiems pacientams visame pasaulyje.
(0) 2019-07-25 4
Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) - tai progresuojanti kvėpavimo takų liga, dažnai sukelianti kosulį, dusimą ir kitas kvėpavimo problemas. LOPL yra nepagydoma, tačiau vaistai gali sulėtinti ligos progresą. Šios ligos paūmėjimai, kurie pasireiškia stipriais uždegimais, yra gydomi antibiotikais, bet dažnai jie skiriami per anksti ar visai be reikalo. Dabar britų mokslininkai identifikavo būdą, kaip išvengti nereikalingo antibiotikų naudojimo.
(0) 2019-07-01 0
Nemalonus musių zvimbimas yra niekai palyginus su tuo, kokią grėsmę sveikatai jos gali kelti. Neseniai paskelbto tyrimo rezultatai rodo, kad beveik 9 iš 10 skraidančių vabzdžių, sugautų septyniose Didžiosios Britanijos ligoninėse, turi kenksmingų bakterijų, rašoma sciencealert.com.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos