Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Apsauginės burnos kaukės
 
 

Apsauginės burnos kaukės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2020-10-29 3
Brazilijos mokslininkai, atlikę apklausą, nustatė ryšį tarp priešinimosi saugumo rekomendacijoms, susijusioms su COVID-19 infekcijos platinimu, pvz., kaukių dėvėjimui ir antisocialinėmis asmenybės savybėmis, rašo independent.co.uk.
(6) 2020-10-26 11
Tradicinės medicininės kaukės skirtos virusui sulaikyti ant savo paviršiaus, neleidžiant jam patekti į žmogaus kvėpavimo takus. Tokiu atveju pats infekcinis agentas išlieka gyvas, todėl po kiekvieno naudojimo apsauginę priemonę rekomenduojama išmesti. Amerikos mokslininkai sukūrė originalią daugkartinio naudojimo kaukę, galinčią sunaikinti beveik visų tipų virusus ir parodė neįprastą jos dizainą.
(27) 2020-10-23 -1
Moksliškai įrodyta, kad kaukių dėvėjimas mažina koronaviruso ir kitų infekcinių ligų plitimą, tačiau vis dar ne visi lietuviai geranoriškai žiūri kaukių pusėn. Kodėl? Specialistai išskiria kelias priežastis.
(26) 2020-10-15 -1
Naujas Simono Fraserio universiteto (Kanada) mokslininkų tyrimas rado aiškių įrodymų, kad kaukės dėvėjimas gali turėti reikšmingos įtakos COVID-19 plitimo stabdymui. Universiteto Ekonomikos departamento tyrėjai nustatė, kad kaukių dėvėjimas yra susijęs su 25 procentų (ar dar didesniu) COVID-19 atvejų sumažėjimu per savaitę.
(0) 2020-10-02 -2
Į Lietuvą netrukus ateis itin neįprastas sezonas – teks saugotis ne tik gripo, bet ir koronaviruso. Profesorius Vytautas Usonis, paklaustas, kodėl susirgti ir gripu, ir koronavirusu yra labai pavojinga, tikino, kad kol kas neturime patirties, ką reiškia koronavirusas ir gripas vieno sezono metu.
(0) 2020-09-29 1
Rugsėjo 22 d. buvo viešai publikuota ataskaita, nurodanti, jog nuo 60 iki 70 proc. KN95 pažymėtų kaukių, kurios buvo importuotos iš Kinijos į JAV, neatitinka minimalių amerikietiškų saugumo standartų, rašo „Science Alert“.
(5) 2020-09-26 22
Plastikiniai apsauginiai veido skydeliai reikiamai neapsaugo nuo aerozolių iš kvėpavimo takų, nustatė mokslininkai iš Japonijos, sukeldami svarbių abejonių šios apsauginės priemonės patikimumu stabdant naujojo koronaviruso plitimą, rašo „The Guardian“.
(0) 2020-09-24 5
Į pietus nuo Paryžiaus esančios gamyklos gamybos linijoje lazeriu pjaustomas kanapių pluoštas. Fabriko savininko teigimu, čia gaminamos pirmosios kompostuojamos veido kaukės Europoje.
(0) 2020-09-20 -7
Pasauliniai politiniai ir sveikatos apsaugos sistemų vadovai daugelį dalykų galėjo padaryti ir geriau, pačioje kovos su koronavirusu pradžioje, sakė filantropas Billas Gatesas, vertindamas medikų ir visuomenės reakciją į pandemiją, rašo CNBC.com.
(1) 2020-09-11 1
Mokslininkai iškėlė provokuojančią, bet kol kas nepatikrintą idėją: apsauginės kaukės jas dėvinčius žmones apsaugo tiek, kiek pakaktų imuniniam atsakui susidaryti, bet nepakanka ligos simptomams pasireikšti, rašo „New York Times“.
(0) 2020-09-10 29
Per ilgesnį nei pusmečio laikotarpį prikaupus gana didelį žinių kiekį specialistai užtikrintai išvardintų efektyviausius apsaugos nuo COVID-19 būdus: dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis atstumo nuo kitų žmonių, vengti žmonių susibūrimo vietų, ypač jei tos vietos yra uždaroje patalpoje, rašo „Science Alert“.
(3) 2020-09-07 13
Vilniečiai Rasa su Tomu atostogas, kaip ir nemaža dalis lietuvių, šiemet nusprendė praleisti netolimame užsienyje – Latvijoje ir Estijoje. Čia buvo keista tik viena – niekas niekur nereikalavo dėvėti nuo koronaviruso saugančių kaukių, net viešajame transporte.
(18) 2020-09-04 -5
Pastaraisiais mėnesiais kaukės tapo labai poliarizuojančia tema. Nepaisant intensyvių diskusijų internete ir viešumoje kylančių kartais net smurtinių konfliktų dėl reikalavimų dėvėti kaukes, šiuo klausimu mokslas turi aiškią poziciją.
(0) 2020-08-26 -2
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rugpjūčio 21 d. atnaujino gaires, kuriose nurodomi principai, kurių reikėtų laikytis nustatant, kokio amžiaus vaikai jau turėtų dėvėti kaukes – šios gairės yra itin aktualios prieš pat mokslo metų pradžią.
(0) 2020-08-23 0
Saugios kelionės COVID-19 pandemijos fone – ne itin lengva užduotis. Bene daugiausia problemų kyla stotyse ir oro uostuose: dideli žmonių srautai padidina užsikrėtimo riziką, tampa sudėtingiau atsekti keliavusiųjų maršrutus ir galimus kontaktus, be to, ne visi yra linkę laikytis privalomų saugumo taisyklių. Tačiau čia į pagalbą ateina skaitmeniniai sprendimai leidžiantys ne tik sumažinti rizikas keliaujantiems, bet ir padidinti veiklos efektyvumą transporto paslaugas teikiančioms įmonėms.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos