Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Archeologija
 
 

Archeologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2011-12-28 0
Nuo senų laikų Azijoje iš kartos į kartą perduodamų pasakojimų apie atokiose kalnų vietose neva gyvenančius „Sniego žmones“ – į žmones panašias būtybes – pagrįstumą eilinį kartą pabandė išsiaiškinti britų mokslininkai.
(0) 2011-12-22 1
Antarktidoje dirbantys mokslininkai mano radę titanozauro, priklaususio gigantiškų žolėdžių dinozaurų šeimai, uodegikaulio fosiliją, rašo telegraph.co.uk.
(24) 2011-12-20 16
Prieš pat Kalėdas pasirodė naujo tyrimo ataskaita, kurioje teigiama, kad Turino drobulė yra ne viduramžių klastotė, o autentiškos Kristaus įkapės.
(5) 2011-12-19 2
Panašu, jog plačiai paplitęs įsitikinimas, neva neandartaliečai gyveno urvuose, gali būti nevisai teisingas. Prie Molodovos miesto (Rytų Ukraina) mokslininkai aptiko 44 tūkst. metų senumo neandartaliečių būstą, pastatytą iš mamutų kaulų, kurie buvo subtiliai išpuošti raižiniais ir išmarginti ochra. Iki šiol buvo manoma, jog maždaug prieš 30 tūkst. metų išnykę neandartaliečiai buvo primityvūs klajokliai, kurie glausdavosi urvuose. Panašu, jog jų gyvenimo būdas ...
(10) 2011-11-29 2
Nors katakombomis pasaulyje garsėja Paryžius ir Roma, didžiausias požeminių tunelių labirintas plyti Odesos požemiuose (Ukraina). Bendras Odesos katakombų ilgis (sunku įsivaizduoti!) – net 2,5 tūkst. kilometrų. Didžioji tinklo dalis (95-97 proc.) – buvusių akmens kasyklų tuneliai ir požeminės salės. Praėjusio šimtmečio pabaigoje gigantiška požeminė struktūra Odesai ėmė kelti tam tikrų inžinerinių-geologinių problemų. Maždaug 40 proc. Odesos senamiesčio st...
(14) 2011-11-25 0
Meksikos archeologijos institutas atmeta teorijas, kad senovės majai numatė kokią nors 2012 metais įvyksiančią apokalipsę. Tačiau jis pripažino, kad išraižytame fragmente, rastame pietų Meksikoje esančioje vietovėje, yra antra nuoroda į šią datą, pranešė naujienų agentūra AP.
(1) 2011-11-17 0
Atokiai į vakarus nuo Australijos miesto Perto, Indijos vandenyno dugną tyrinėjantys Žaliojo kontinento mokslininkai pranešė maždaug 1,5 km gylyje aptikę dvi Tasmanijos dydžio povandenines salas, kurios, kaip manoma, yra nugrimzdusios senovinio Gondvanos superžemyno dalys. Dugno uolienų sudėtyje mokslininkai rado sekliuose vandenyse aptinkamų gyvūnų fosilijų.
(3) 2011-11-16 1
Paleontologų komanda šiaurinėje Čilės dalyje rado banginių kapines, o jose – septynių milijonų metų senumo banginių griaučių. 80-ies banginių kaulus rado Calderos uoste.
(3) 2011-11-08 0
Britų archeologai tyrinėjo Libijos dykumą ir nesvetingiausiose jos vietose aptiko dar prieš islamo religijos įsigalėjimą čia egzistavusios senovės karalystės pėdsakų, informuoja sciencedaily.com. Pažangi civilizacija egzistavo apie 1 000 metų maždaug iki 600 metų po Kristaus. Ji buvo nutiesusi Sacharoje požeminius vandentiekius ir užsiiminėjo žemdirbyste.
(0) 2011-11-08 3
Ko reikia ieškoti apleistose Odesos ar Paryžiaus katakombose? Koks velnias neša į apleistų kalėjimų egzekucijų kameras, vaiduokliškus apleistų psichiatrinių ligoninių pastatus ar uždarytus atrakcionų parkus? Kurių galų braidyti po didmiesčių nutekamųjų vandenų tunelius ir bėgti nuo potvynio metu beatsiritančios vandens sienos? „Ten gali prisiliesti prie laiko, – svajingai atsakys po apleistas žmogaus statytas erdves bastytis ir jas fotografuoti dievinantys slėpinių lankytojai. – Ir ne tik prisiliesti – tiesiog patekti į praeitį.“
(4) 2011-11-06 1
Argentinoje paleontologai pristatė rasto nedidelio ilgadančio gyvūno kaukolę, išgulėjusią po žeme 93 milijonus metų. „Cronopio“ su didžiulėmis iltimis primena giles mėgstantį personažą iš animacinių filmų „Ledynmetis“, tik jis gyveno kur kas seniau.
(2) 2011-11-03 3
Gali būti, kad vikingų legenda, pasakojanti apie šviečiantį „saulės akmenį“, kuris, iškėlus į viršų, netgi debesuotą dieną parodo kurioje pusėje yra Saulė, turi pagrindo, mano mokslininkai. Manoma, kad Skandinavijos kariai Šiaurės Ameriką atrado keliais šimtais metų anksčiau nei Kristupas Kolumbas, rašo telegraph.co.uk.
(0) 2011-11-03 0
Vyras, šiandien žinomas tik kaip „M1“, mirė lėta, skausminga mirtimi. Jo palaikai yra dar vienas įrodymas, kad vėžys egzistavo ir senovėje. Nuo prostatos vėžio, vieno dažniausiai šiais laikais sutinkamų piktybinių navikų, kentėjo ir senovės egiptiečiai, rodo 2 250 metų senumo mumijos radiologiniai tyrimai.
(4) 2011-10-28 1
Manoma, kad rastas laivas priklausė Chubilajus milžiniškai flotilei, kuri XIII a. plaukė užkariauti Japonijos. Tuo metu didžiulė karinė kampanija baigėsi visiška nesėkme.
(0) 2011-10-18 0
Taksi vairuotojui Alanui Bilisui (Alan Billis) išreiškus norą, jis buvo mumifikuotas ir pavadintas „Tutan-Alanu“. Apie procedūrą kuriama dokumentinė TV laida. Išgirdęs negailestingą medikų diagnozę, 61-erių plaučių vėžiu sergantis vyriškis priėmė netradicinį sprendimą – jis nusprendė pasiaukoti mokslui ir tapti mumija, kurią galės tyrinėti ateities kartos, rašo telegraph.co.uk.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos