Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Archeologija
 
 

Archeologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(23) 2012-12-19 11
Archeologai vienoje iš Meksikos majų kapaviečių ką tik rado keistai deformuoto, pailgo kiaušo kaukolę, kuriai, kaip manoma, apie 1 tūkst. metų. Kaukolė rasta netoli mažo Meksikos kaimelio Onavaso.
(0) 2012-12-19 11
Bolcano (Italija) Mumijų instituto archeologai, vadovaujami paleopatologo Alberto Zinko, ištyrinėję faraono Ramzio III ir jo numanomo sūnaus mumijas, padarė išvadą, kad faraonas iš tikrųjų žuvo nuo sąmokslininkų rankos – greičiausiai jam buvo perpjauta gerklė. „British Medical Journal“ publikuojamą straipsnį cituoja BBC.
(1) 2012-12-18 8
Kolumbijos Anduose, už 100 kilometrų nuo sostinės Bogotos esantį kalnų miestelį gaubia paslaptis. Prieš kelis dešimtmečius San Bernardo kapinėse palaidoti žmonių kūnai natūraliai mumifikavosi ir neirsta. Kapinių prižiūrėtojai užtikrino, kad San Bernardo kapinėse palaidoti kūnai nebalzamuoti, neįtrinti jokiais chemikalais.
(4) 2012-12-12 15
Biblinio masto tvanas, koks aprašytas istorijoje apie Nojaus Arką, ko gero, iš tikrųjų buvo, tvirtina legendinio „Titaniko“ nuolaužas Atlanto dugne aptikęs okeanografas, povandeninės archeologijos ekspertas Robertas Balardas (Robert Ballard).
(0) 2012-11-26 12
Garsiausi jo darbai – Reichstago pastato įvyniojimas į audeklą ir Kalifornijos greitkelių žymėjimas geltonais skėčiais. Tiesa, greta naujausio 74-erių bulgarų kilmės menininko Christo projekto minėtieji du nublanksta kaip Birutės kalnas prieš Himalajus: Christo užsimojo už 212 mln. svarų vidury Abu Dabio dykumos suręsti didžiausią pasaulyje ilgaamžį pastatą – 150 metrų aukščio plokščiaviršūnę piramidę „Mastaba“. Kitaip tarian, modernioji piramidė bus a...
(0) 2012-11-19 4
Kandelarijos urve, Koahiloje (šiaurinė Meksikos dalis) archeologai rado mumifikuotą šunį. Antropologo Aizeko Akvino (Isaac Aquino) vertinimu, radiniui, kuris bus saugomas ir eksponuojamas Toreono miesto muziejuje – daugiau kaip 1 tūkst. metų. Manoma, kad šuns mumija byloja apie tam tikras paslaptingų vietos genčių tradicijas medžioklės metu.
(0) 2012-11-02 3
Varėnos rajone archeologinių tyrimų metu buvo rasti Dainavos apygardos partizanų palaikai. Kaip pranešė tyrimus vykdęs Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC), atliekant detalius Partizano Kazimieraičio rinktinės DLK Vytauto tėvūnijos Genio būrio bunkerio tyrimus, netoli jo buvo rasti 1952 m. gegužės 20 d. žuvusių keturių Partizano Kazimieraičio rinktinės partizanų palaikai.
(0) 2012-10-31 0
Naujiena lyg tyčia vakarietiškajam Helovinui. Rumunijoje, Transilvanijos apylinkėse paleontologai kasinėdami rado prieš 70 mln. metų gyvenusio žinduolio "Barbatodon transylvanicus" kaukolę, kuri ypatinga tuo, jog puikuojasi įspūdingomis kraujo spalvos iltimis, informuoja „Newscientist.com“. Šiaip archainis sutapimas ar vienas iš mitinio grafo Drakulos protėvių?
(0) 2012-10-30 0
Bulgarijoje archeologų atkastoje seniausiu Europos miestu tituluojamame Provadijoje gyventojai 4,7 tūkst. metų pr. Kr. išpažino kraupokas laidojimo apeigas – mirusiųjų kūnai būdavo padalijami perpus, o laidojama tik viršutinė kūno dalis, tvirtina archeologai.
(7) 2012-10-17 1
Rusijoje, Pietų Urale, neseniai atrastas mįslingas geoglifas yra tūkstančius metų senesnis už garsiuosius piešinius Naskos (Peru) lygumoje, teigia mokslininkai. Prieš kelerius metus Pietų Uralo regiono palydovinėse nuotraukose buvo atrastas elnią, briedį ar kažkokį kitą gyvūną vaizduojantis geoglifas – milžiniškas antžeminis piešinys, suformuotas iš akmenų. Ši struktūra, kurios tolimiausi taškai yra maždaug 250 metrų atstumu vienas nuo kito, yra netoli Zjuratkul...
(0) 2012-10-16 1
Bulgarijoje archeologai aptiko seniausią Europos miestą, gyvavusį daugiau nei prieš 6 tūkstančius metų.
(3) 2012-10-05 0
Lobių ieško ne tik Marko Tveno romanų herojai, bet ir tikrovėje gyvenantys vaikai. Tačiau 11-metis berniukas nusprendęs pakasinėti greta namų esančias apylinkes Taimyro provincijoje (Šiaurės Rusija), netoli Sopkargos poliarinės stoties, užtiko ne kokį nors banalų lobį, o šį tą įspūdingesnio ir archajiškesnio – puikiai išsilaikiusią suaugusio mamuto mumiją.
(2) 2012-09-27 2
Žurnale „Meteoritics and Planetary Science“ pranešama apie Indianos Džounso filmo scenarijaus vertą istoriją – 1 tūkst. metų budistų statulą, kurią 1938 m. atrado su nacistais siejamos vokiečių ekspedicijos nariai. Paaiškėjo, jog toji statula (dar vadinama "Geležiniu Žmogumi") yra neįkainojamos vertės – mat ji iškalta iš meteorito, kuris priskiriamas retai ataksitų klasei.
(0) 2012-08-30 -1
Mediena mūsų protėvių kasdienybėje ne vieną tūkstantmetį buvo nepakeičiama medžiaga, be kurios neįsivaizduojama įprastų buityje naudojamų daiktų gamyba. Kaip medis amatininkų rankose virsdavo kibirėliu, tabokine, žvejyboje naudojamu bučiu ar netgi luotu, geriausiai gali papasakoti eksperimentinės archeologijos meistrai, atkuriantys įvairius proistorės laikotarpio žmonių gyvenimo aspektus.
(0) 2012-08-28 0
Mados ekspertus nustebino keturių maždaug 600 metų senumo liemenėlių atradimas Austrijos pilyje, skelbia AP.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos