Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Archeologija
 
 

Archeologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-12-03 0
Archeologai Kinijoje atkasė daugiau kaip 80-ies jaunų moterų, kurios prieš daugiau kaip 4 tūkst. metų galėjo būti paaukotos, kaukoles, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
(0) 2013-11-27 0
Nepalo archeologai paskelbė, kad šalies pietuose atkasė seniausios budistinės šventyklos liekanas.
(0) 2013-11-26 2
Naujame moksliniame darbe aprašytas pats seniausias mėtomos ieties akmeninis antgalis. Pasirodo, jis yra net 85 000 metų senesnis už pačias seniausias išlikusias mūsų rūšies atstovų fosilijas.
(1) 2013-11-04 7
Naujame dokumentiniame filme, kuris bus rodomas lapkričio 10 d. per "Channel 4", mokslininkai atskleidžia, kad palaidotas jaunojo Egipto faraono Tutanchamono kūnas auksiniame sarkofage po kurio laiko savaime užsiliepsnojo, o 1922 m. Hovardas Karteris (Howard Carter) rado apanglėjusius Senovės Egipto valdovo palaikus.
(0) 2013-10-31 10
1942 m. viename Himalajų kalnų ežere (Indija) buvo rasti šimtai žmonių skeletų. Daugiau kaip 60 metų niekas nesugebėjo įvardyti, kas buvo tie žmonės ir iš kur 5 km virš jūros lygio tyvuliuojančiame Rupkundo (Roopkund) ežere atsirado jų skeletai. Šią patologišką mįslę mėginta paaiškinti įvairiausiomis teorijomis, tačiau tiesą mokslininkai sugebėjo atskleisti tik 2004 m.
(2) 2013-10-03 4
Natrono ežeras Tanzanijoje – vienas ramiausių Afrikos ežerų. Išskyrus tuos periodus, kai čia suguža neįtikėtino dydžio flamingų (Phoenicopterus minor) pulkai – perėti čia susirenka daugiau kaip 2 mln. šių paukščių. Tačiau visą kitą laiką ežeras savo ramybe primena... kapines. Sutapimas – neatsitiktinis. Ežero pakrante pavaikštinėjęs fotografas Nikas Brandtas (Nick Brandt) rado galybę žuvusių ir mumijomis virtusių ežero svečių. Ne tik flamingų, bet ir erelių, šikšnosparnių ir kt.
(0) 2013-09-25 0
Jungtinės karalystės archeologai, vadovaujami Ken Darko, atrado, jų manymu, Biblijoje minimo miesto Dalmanuto griuvėsius. Šis miestas minimas evangelijoje pagal Morkų, kaip vieta, kurioje Jėzus tariamai pamaitino 4000 žmonių minią su keliomis žuvimis ir keletu kepalėlių duonos.
(0) 2013-08-27 0
Nors, prisimenant Karlo Sagano (Carl Sagan) frazę, visi mes ir viskas, kas mus supa, yra kilę iš žvaigždžių, taigi, iš kosmoso, senovės egiptiečių nešiotiems papuošalams epitetas "kilęs iš kosmoso" taikytinas tiesiogine prasme. 5 tūkst. metų senumo kapavietėje rastų vėrinių geležiniai karoliukai iš tiesų yra atkeliavę iš kosmoso, informuoja "LiveScience.com". Šis papuošalas yra seniausias Žemėje esantis daiktas, pagamintas iš geležies, o dabartinį savo pavidalą jis įgijo 2 tūkst. metų iki Egipto Geležies epochos.
(0) 2013-08-26 1
Archeologai netoli Amfipolio miesto (Graikija) griuvėsių atrado didžiulę marmurinę karališką kapavietę, kurioje, kaip manoma, gali būti palaidotas vienas garsiausių karvedžių istorijoje Aleksandras Makedonietis, valdęs IV a. pr. Kr. Iki šiol buvo manoma, kad Aleksandras Didysis palaidotas Egipte.
(0) 2013-08-14 1
Šią savaitę sukanka dvi skausmingos istorinės datos – 1382 m. rugpjūčio 15 d. Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis buvo nužudytas savo sūnėno Jogailos pilyje Krėvoje, po trejų metų, 1385 m. rugpjūčio 14 d., Jogaila toje pačioje Krėvoje, kurios požemiuose buvo pasmaugtas Kęstutis, mainais už lenkišką karūną sutiko Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę (LDK) prijungti prie Lenkijos Karalystės.
(1) 2013-08-12 1
Archeologai planuoja atkasti Lizos del Giocondos šeimos kapą. Manoma, kad būtent šios moters portretą prieš daugiau nei penkis šimtus metų nutapė Leonardo da Vinci. Tikimasi, kad skeletų tyrimai padės išaiškinti žymiojo paveikslo paslaptį.
(0) 2013-08-02 0
Ištyrus tris inkų kultūrai priskiriamų vaikų mumijas, aptiktas 6 km aukščio ugnikalnio viršūnėje Pietų Amerikoje, nustatyta, jog per metus iki jų paaukojimo jie vartojo nuolat didėjančius kokaino ir alkoholio kiekius.
(0) 2013-07-15 0
Netoli Klaipėdos, Danės upės pakrantėje, archeologai spėja aptikę senovinės kuršių pilies ir gyvenvietės, kuri gyvavo iki vokiečių ordinui įkuriant Klaipėdą, liekanas. Atlikti tik žvalgomieji jos prieigų tyrimai, tačiau atradimą specialistai jau dabar vadina sensacija.
(1) 2013-07-15 0
Senovės khmerų imperijos sostinės Ankoro žemėlapis pirmą kartą tikslinamas naudojant lazerio šviesą, pasitelkiant vietovės skenavimo (zondavimo) lazeriu iš orlaivio technologiją LIDAR (Light Detection and Ranging). Ši, palyginti nauja technologija, leidžia išanalizuoti net smulkiausius paviršiaus reljefus naudojant spalvinio kodavimo metodą.
(7) 2013-07-07 0
Peru valdžios institucijos skelbia, kad sunaikinta senovinė piramidė, seniausia archeologinėje vietovėje netoli sostinės Limos, praneša naujienų tarnyba BBC.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos