Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Astrofizika
 
 

Astrofizika

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(13) 2010-12-31 1
Kas yra juodosios skylės, daugelis skaitytojų, ko gero, daugiau ar mažiau gali įsivaizduoti. Tačiau panašu, kad astrofizikams vien juodųjų skylių negana: dar šį rudenį solidžiame elektroniniame moksliniame žurnale arxiv.org pasirodė mokslinė publikacija apie „baltąsias skyles“. Maža to, fizikai savo publikacijoje skelbia, kad baltąją skylę galima aptikti paprasčiausioje virtuvės kriauklėje.
(11) 2010-11-30 1
Mokslininkai sugalvojo sąlygiškai nesudėtingą metodą, kuriuo galima patvirtinti hipotezę, jog visata yra plokščia. Maža to, metodas, kuris buvo sugalvotas peržiūrėjus dar prieš 30 metų iškeltas idėjas, leidžia tvirtinti, jog beveik tris ketvirtadalius visatos sudaro vadinamoji „tamsioji medžiaga“.
(14) 2010-10-25 0
Mokslininkai iš Fermilab siekia sukurti holometrą - prietaisą, kuris turėtų patvirtinti arba paneigti kalbas, jog mes iš tiesų gyvename gigantiškoje hologramoje. Kalbant konkrečiau, bus siekiama išsiaiškinti ar mes gyvename iš tiesų trijų dydžių erdvėje, ar tai tik iliuzija, susikurianti iš 2 matmenų ir laiko.
(1) 2010-09-06 1
Mokslininkai pateikė nauja hipotezę, kas galėtų nulemti neįprastą kai kurių egzoplanetų judėjimą – paprastai dauguma šių kosminių kūnų skrieja ta pačia krytimi, kaip ir gimtoji žvaigždė sukasi aplink savo ašį. Tačiau jau nuo 2009 metų mokslininkai aptiko planetų, kurios sukasi priešingą kryptimi – kodėl taip yra, aiškina tik kelios hipotezės.
(0) 2010-01-30 1
Jau 30 metų nuo pirmųjų kosminio zondo Voyager atsiųstų Jupiterio palydovų nuotraukų mokslininkams niekaip nepavykdavo įtikinamai paaiškinti, kodėl du iš šių palydovų - Ganimedas ir Kalistas (jie labai panašūs pagal dydį ir netgi cheminę sudėtį) - turi labai skirtingą išorinių ir vidinių sluoksnių sandarą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos