Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Astrofizika
 
 

Astrofizika

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2012-11-27 14
Oriono žvaigždyną puošiantis Arklio galvos ūkas yra ne tik mėgiamas objektas, į kurį viso pasaulio astronomijos fotografai kartkartėmis nukreipia savo objektyvus – panašu, kad tai yra ir milžiniška naftos perdirbimo gamykla, rašo physorg.com.
(1) 2012-11-14 16
Kaip atvėsinti juodąją skylę? „Newscientist.com“, cituodamas Merilendo universiteto mokslininkus, siūlo prie jos prigretinti... mėnulį.
(7) 2012-08-12 0
Visata, regis, turi tą pačią problemą, kaip ir aš. Dulkės, visur. Spausdindamas šiuos žodžius, dairausi aplink ir mąstau, iš kur po galais, jos randasi? Kaip jos nekviestos susikaupia ant kiekvieno paviršiaus, visuose kampuose ir užkaboriuose?
(2) 2012-07-12 0
Padangę skrodžiantis ugnies kamuolys nėra tik vienkartinis reginys. Jis mokslinių dividendų gali duoti dar ilgą laiką po to. 1969 metais Meksikos dangų nušvietęs meteoritas suskilo į trūkstančius gabalėlių, kurie pažino šiaurinėje Meksikos Čihuahua valstijoje. Dabar, praėjus dešimtims metų, meteoritas, pavadintas Allende, atskleidė naują mineralą, vadinamą panguitu.
(6) 2012-06-19 0
Šis tiltas nepanašus į jokį kitą. Per tarpgalaktinę tuštumą tarp Andromedos ir Trikampio galaktikų tęsiasi 782 000 šviesmečių ilgio vandenilio tiltas. Didžiulis „tiltas“ yra kol kas stipriausias paskutinio normalios materijos trečdalio, iki šiol išvengdavusio tiesioginio aptikimo, įrodymas.
(40) 2012-06-06 2
Mūsų Visata gali egzistuoti juodosios skylės viduje. Tai gali skambėti keistai, bet iš tikrųjų tokia teorija gali pateikti paaiškinimus, kaip prasidėjo Visata, ir kodėl ji yra būtent tokia, kokią mes ją matome.
(0) 2012-04-13 0
Naudodami grupę IRAM (Institut de Radioastronomie Millimetrique) milimetrinių bangų teleskopų, esančių Prancūzijos Alpėse, Europos astronomų grupė iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos stebėjo didžiulius dujų ir dulkių kiekius nutolusioje galaktikoje. Ši galaktika supa šiuo metu žinomą toliausiai esančią supermasyvią juodąją skylę.
(0) 2012-04-11 0
Tamsiosios medžiagos dalelė žmogaus kūną persmelkia vidutiniškai kas minutę, tvirtina teorinės fizikos ekspertai. Tamsioji medžiaga nekliudomai smelkiasi per mūsų organizmus net ir dabar, kai skaitome šią naujieną. Tiesa, kai kurios šios medžiagos dalelės gali sąveikauti su ląstelėse esančiais deguonies ir vandenilio atomų branduoliais.
(5) 2012-04-04 5
Jei kada pasitaikytų galimybė pakelti akis į naktinį dangų kur nors toli nuo miesto šviesų, skliaute pamatytumėte ūkanotą žvaigždžių juostą, besidriekiančią per visą dangų. Tai – Paukščių Takas, mūsų sala visatos tyruose. Paradoksalu, tačiau nors mes jį galime matyti kiekvieną giedrą naktį, astronomams Paukščių Tako forma tebėra mįslė. Mat jis į mus atsigręžęs disko briauna. Kaip Paukščių Takas atrodytų žvelgiant iš šalies?
(1) 2012-04-03 6
Atrodytų, ko jau čia nežinoti apie Paukščių Taką? Tai blyški, skliautą į dvi dalis dalijanti miglų juosta naktiniame danguje. Be to, galaktika, kurioje yra mūsų Saulės sistema. Ir viena iš milijardų galaktikų, kurios centre turėtų tūnoti supermasyvi juodoji skylė. Ką čia naujo sužinosi? O sužinoti dar tikrai yra ką. Pavyzdžiui, apie tolimųjų galaktikų formas mes žinome daugiau nei apie gimtojo Paukščių Tako. Lygiai taip pat kadaise nežinojome ir kokios formo...
(1) 2012-03-07 0
Apsnūdusi tamsiosios materijos dalelė galėtų paaiškinti, kodėl visatoje keistai nedaug ličio. Jei idėja pasitvirtins, tai galėtų būti ilgai lauktas laimikis, medžiojant tamsiąją materiją, atsakingą už 80 procentų visatos masės.
(1) 2012-03-01 0
Turėtų egzistuoti labai daug planetų, turinčių atmosferą, vandens, reikiamą temperatūrą, sausumos teritorijų gyvybei tarpti. Tereikia žinoti, kur tokių planetų dairytis. Tačiau susirasti tinkamą planetą-kandidatę – dar ne viskas. Reikia žinoti, kaip ją stebėti – kokie instrumentai ir stebėjimo metodai gali padėti suuosti, jog tame pasaulyje yra organinei gyvybei palanki terpė ar net ir pati gyvybė. Panašu, jog tokį metodą žmonija jau turi.
(0) 2012-02-16 0
Naujos Europos kosminio aparato padarytos Paukščių Tako nuotraukos patvirtina, kad galaktikos centrą gaubia mikrobangų rūkas.
(1) 2012-01-10 0
Nežymiai pakeitus vos vieną fundamentalųjį fizikos dėsnį ar konstantą, viskas gali labai pasikeisti – į nemaloniąją pusę.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos