Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Astrofotografija
 
 

Astrofotografija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2017-04-27 11
Dėl mokslininkų, entuziastų, Žemėje esančių fotografų ir Europos kosmoso agentūros magnetinio lauko „Swarm“ misijos pastangų pavyko atrasti šį violetinės šviesos ruoželį danguje.
(1) 2016-12-28 6
Turbūt ne vienam giedrą naktį yra įdomu pažiūrėti į naktinį dangų, kur atsiveria neišpasakytai gražus žvaigždžių ir žvaigždynų vaizdas. O per pilnatį tikrai kiekvienam už akių užkliūva Žemės palydovas – Mėnulis. Kai kam kilo mintis visa tai užfiksuoti. Taip ir atsirado astrofotografija. Astrofotografija – specializuota fotografijos rūšis skirta astronominiams objektams užfiksuoti.
(0) 2016-11-05 7
Ar labai nustebtumėte, jeigu kas nors pasakytų, jog kosmose asteroidų, pavadintų lietuviškais vardais, yra daugiau nei lenkiškais? O kad jie pavadinti didžių Lietuvos valdovų vardais, įgavę šalies miestų pavadinimus?
(2) 2016-06-15 13
Internete plinta vaizdo įrašas, kuriame matyti Jupiteris ir pro jį skrendantys neatpažinti objektai. Tai sukrėtė kosmoso entuziastų bendruomenę, rašo dailymail.com.
(7) 2015-11-15 118
Ar žinote, kad visos gražios kosmoso nuotraukos, kurias esat matę, yra netikros? Ar esate pagalvojęs, kad mokslininkai irgi gali „gudrauti“ dėl viešųjų ryšių?
(0) 2015-10-03 16
Nepaisant to, jog šiuolaikinės mobiliųjų įrenginių kameros leidžia gauti tikrai kokybiškas nuotraukas, jomis užfiksuoti galima toli gražu ne viską. Pavyzdžiui, išmanieji telefonai netinka naktinio dangaus fotografavimui. Šiam tikslui geriau pasinaudoti specializuota įranga – fotoaparatais. Netolimoje ateityje „Tinymos“ startuolis ruošiasi pasiūlyti nedidelį „Tiny1“ fotoaparatą, skirtą naktinio dangaus įamžinimui.
(0) 2015-10-02 26
Kasmetinį Karališkosios Grinvičo observatorijos kosmoso fotografijų konkursą laimėjo nuotrauka, kurioje užfiksuotas saulės užtemimas Norvegijai priklausančiame Svalbardo salyne.
(0) 2015-07-08 40
Šiam fotografijos ir žvaigždėto dangaus fanatikui vien Paukščių Tako prarajos ir žvaigždžių negana. 26-erių metų Shane Blackas iš Ohajo (JAV) įsigudrino kvapą gniaužiančias dangaus dimensijas įamžinti ne mažiau įspūdingo kraštovaizdžio fone. Bene įspūdingiausias šio profesionalaus fotografo kadras – nuo Mauna Kea ugnikalnio (Havajai) viršūnės nufotografuota mūsų galaktika ir po ja besiveriantis 4,2 km aukščio ugnikalnio žaizdras. Ir tai – tik vienas iš daugybės įspūdingų jo darbų.
(2) 2015-03-25 12
Lietuvos astronomai jau atsisveikina su australo Terry Lovejoy atrasta kometa, kuri mūsų platumoje buvo matoma nuo 2014-jų gruodžio pabaigos. Naujoji kometa buvo pavadinta atradėjo vardu, o kadangi tai penktoji T. Lovejoy atrasta kometa, ši gavo prierašą C/2014 Q2.
(0) 2015-03-17 19
Fotografas iš Niujorko Navidas Baraty yra neįtikėtinų kosminių kadrų autorius. O labiausiai stulbina tai, kad jis nesinaudoja – dėmesio! – nei teleskopais, nei fotoaparatais! Įstabiems dangaus kūnų peizažams jam visiškai pakanka visko, ką galima rasti... virtuvėje. Druska, pipirai, kava, miltai, soda... ir t.t. Vienintelė techninė priemonė – skeneris. Kaip tik ant jo paviršiaus menininkas išberia įvairiausias valgomas medžiagas ir iš jų kuria kosmines panoramas.
(0) 2014-12-16 120
Juk žiūrėti į fantastiškus kosminio teleskopo "Hubble" giliojo kosmoso kadrus yra pasiutusiai smagu, ar ne? Jie tokie nuostabūs, spalvingi, pasakiški. Fantastiški. Bet ar kada nors teko susimąstyti, kaip kerintis Laivo kilio ūkas (žr., titulinę iliustraciją) arba užburiantys planetiškieji ūkai atrodytų iš arčiau? Neteko?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos