Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Astronomijos ir kosmonautikos sukaktys ir šventės
 
 

Astronomijos ir kosmonautikos sukaktys ir šventės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2019-10-22 11
Tarptautinė astronomų sąjunga (IAU) savo 100-ųjų įkūrimo metinių proga (IAU100) organizuoja projektą „IAU100 NameExoWorlds“, kuriuo suteikia galimybę kiekvienai pasaulio šaliai pavadinti vieną egzoplanetą ir jos pagrindinę žvaigždę, rašoma Molėtų astronomijos observatorijos (MAO) svetainėje.
(3) 2016-09-17 35
Saulė aplink Galaktikos centrą apsisuka vieną kartą per 200-250 milijonų metų. Taigi Galaktinių metų švęsti galimybės žmonės neturi.
(1) 2015-03-19 40
Prieš penkiasdešimt metų Sovietų Sąjungos kosmonautas Aleksėjus Leonovas tapo pirmuoju žmogumi, išėjusiu į atvirą kosmosą. Nedaug trūko, kad A.Leonovas iš šio „pasivaikščiojimo“ taip ir nebūtų sugrįžęs.
(0) 2013-06-20 0
Netrukus vienas produktyviausių žmonijos istorijoje kosminių zondų „Cassini“ pradės fotografuoti tarp jo ir Saulės atsidūrusį žieduotąjį Saturną. Tokia perspektyva atvers kerintį Saturno atmosferos ir jo žiedų sistemos vaizdą. Tačiau ne tik. Kai antroji pagal dydį planeta užstos Saulę, zondo „Cassini“ itin didelės skiriamosios gebos objektyvuose atsidurs ir „blyškus žydras taškelis“, kurį laikome savo namais – Žemė. NASA astronomai kviečia pamojuoti visus mus fotografuosiančiam zondui.
(0) 2013-04-13 0
Balandžio 12 dieną visi pasaulio kosmonautikos mėgėjai minėjo tarptautinę kosmonautikos dieną, o vakare šventė legendinio Sovietų sąjungos kosmonauto vardu pavadintą Jurijaus naktį – mat būtent šią dieną prieš 52 metus įvyko pirmasis žmogaus skrydis į kosmosą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos