Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Astronomijos įranga ir technologijos
 
 

Astronomijos įranga ir technologijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-10-26 26
26 m² ploto „Plum Brook Field Station“ komplekse netoli Sandusky, Ohajo valstijoje, yra penkios didelės NASA eksploatuojamos bandymų patalpos, skirtos įvairiems kosminio skrydžio aspektams išbandyti.
(0) 2021-10-23 11
Iki Tarptautinė kosminės stoties eksploatacijos pabaigos liko ne tiek jau daug laiko, tad metas sukrusti.
(0) 2021-10-19 7
Naujame tyrime teigiama, kad keturios naujos planetos buvo atrastos po to, kai jų atmosferose pastebėti žybsintys blyksniai, panašus į Žemėje matomas poliarines pašvaistes.
(0) 2021-10-01 13
Asteroidas (216) Kleopatra yra ne mažiau išskirtinis nei valdovė, kurios vardu jis pavadintas, tik, tiesa, asteroidas veikiausiai yra ne toks patrauklus ir žavingas. Viena didžiausių pasaulio teleskopų sistemų užfiksavo vaizdus, patvirtinančius, kad šio asteroido forma primena į šunims skirtą graužtuką, stereotipiškai vaizduojančius kaulus.
(0) 2021-09-23 3
GPS palydovai mums sako, kur esame, o tai yra suprantama ir lengvai paaiškinama, atsižvelgiant į visus signalus ir skaičiavimus, leidžiančius žemėlapyje matyti save kaip mažą tašką. Nors GPS palydovai negali pasakyti, kur (kol kas) palikote automobilio raktelius, milijonai žmonių jais pasitiki ieškodami kelio ar norėdami išvengti spūsčių.
(1) 2021-09-21 25
Du intriguojantys signalai pasirodę mažame gravitacinių bangų detektoriuje gali reprezentuoti visas egzotiškų reiškinių rūšis - nuo naujosios fizikos iki tamsiosios materijos sąveikų su juodosiomis skylėmis arba vibracijų nuo visatos pradžios. Tačiau, dėl eksperimento naujumo, mokslininkai linkę būti atsargesni, kalbėdami apie naujus atradimus.
(0) 2021-08-05 6
Stebėtinai trumpas gama spindulių žybsnis privertė astronomus permąstyti, kas sukelia šiuos dangaus kataklizmus. Didelės energijos blyksnį sukėlė sprogstanti žvaigždė, o ne susiduriančios neutroninės žvaigždės.
(0) 2021-08-04 9
Gravitacinių bangų atradimas yra vienas reikšmingiausių mokslo pasiekimų šiame šimtmetyje. Kartu tai ir milžiniškas technologinis pasiekimas – detektoriaus jautrumas, reikalingas užfiksuoti menkutį gravitacinių bangų signalą, yra sunkiai įsivaizduojamas. Inžinieriai, statę LIGO ir Virgo detektorius, turėjo izoliuoti juos nuo visų žemiškų trikdžių – tektoninių plokščių judėjimo, vandenyno bangų, automobilių ir netgi stipresnių vėjo gūsių keliamo drebėjimo. Ir visgi šiek tiek triukšmo prasiskverbia pro visas apsaugas, tad detektoriai sugeba užfiksuoti tik nedidelę dalį gravitacinių bangų signalų, sklindančių pro Žemę.
(0) 2021-07-22 7
Gyvybės paieškos kosmose – procesas, užimantis daugelį metų ir vedantis mus prie kitokio visatos suvokimo. Astrofiziko dr. Kastyčio Zubovo teigimu, tai, kas kosmose nagrinėjama dabar, galimai veda prie dar vieno technologijų, pramonės arba visuomenės perversmo.
(3) 2021-07-21 111
Kosmoso tyrinėjimų entuziastai gali ramiau atsipūsti. NASA inžinieriams pavyko padaryti nedideli stebuklą, garsusis „Hubble“ vėl tyliai sau dūzgia Žemės orbitoje pamažu siųsdamas naujausius tolimosios visatos kadrus.
(0) 2021-07-16 30
Paaiškėjus naujam galimam gedimo šaltiniui, NASA imasi priemonių sugražinti žymųjį teleskopą atgal į darbą.
(0) 2021-07-14 6
Akinių meistrai jau gamino lęšius, bet niekam nešovė idėja iš jų pasidaryti žiūronus, tuo labiau prietaisą, kuriuo būtų galima stebėti dangų.
(0) 2021-06-18 41
2020 metais savo orbitinės misijos trisdešimtmetį atšventęs Hubble kosminis teleskopas tapo astronominių tyrinėjimų sinonimu. Be jo užfiksuotų tolimojo kosmoso nuotraukų apie visatą žinotume kur kas mažiau. Nepaisant solidaus amžiaus buvo tikimasi, kad teleskopu bus galima naudotis dar bent dešimtmetį, tačiau nuo šio birželio 13 d. aplink Žemę tebeskriejantis palydovas nebegali įsijungti. Ar tai bus jo kosminės odisėjos pabaiga?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos