Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Astronomijos mėgėjams
 
 

Astronomijos mėgėjams

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2021-11-03 11
Kas nutiktų, jeigu kosmose sugalvotume iššauti kulką. Nors kosmose nėra deguonies, kurio įprastai reikia degimo reakcijai, kuri vyksta šūvio metu, tikėtina, kad kulką iššauti kosmose visgi pavyktų. Tačiau kas įvyktų po to? Ar ji galėtų mus pasivyti iš nugaros? Ar taptų kosmoso šiukšle? Ar nukristų į Žemę? Ar mus paveiktų atatrankos jėga? Į šiuos ir kitus smalsumą žadinančius klausimus atsako Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Šarūnas Mikolaitis.
(0) 2021-06-25 8
Vykdydama „La Coupole“, buvusio Antrojo pasaulinio karo bunkerio, esančio šiaurinėje Prancūzijos dalyje, dabar muziejaus, planetariumo atnaujinimo dalį, „RSA Cosmos“ įdiegė keliolika 4K projektorių, kad sukurtų tai, kas dabar vadinama pirmuoju pasaulyje 10K 3D planetariumu.
(4) 2021-05-19 17
Visi vaikai mėgsta heliu pripildytus balionus – kadangi jie kyla į orą. Juk vaikystėje turbūt irgi labiau norėdavoti gauti heliu pripildytą ir į orą kylantį balioną, nei paprastą? Tačiau kaip atrodytų vakarėlis su balionais kitose planetose?
(0) 2021-05-17 24
Saulės sistemos planetos pagal dydį, masę ir atmosferos sudėtį labai skiriasi nuo Žemės. Gali būti sunku įsivaizduoti šių skirtingų pasaulių gravitaciją, bet, laimei, kai kas sugalvojo labai šaunų būdą tai parodyti.
(0) 2021-04-29 11
Priešingai nei kiti kosminiai teleskopai, Hubble kosminį teleskopas yra prieinamas viešam naudojimui – jeigu tai atitinka naudojimo taisykles.
(0) 2020-07-26 9
Šią liepą visų akys į naktinį dangų kyla kur kas dažniau – šiuo metu ten plika akimi galima pamatyti kometą „Neowise“. Be to, artėja rugpjūtis – idealiausias mėnuo meteorų lietaus stebėjimui Lietuvoje. „Bitės Profai“ apžvelgė programėles, kurios ne tik padės pradedantiesiems astronomams lengviau suprasti ką mato danguje, bet ir pagelbės suplanuoti tobulas nakties nuotraukas ar supažindins mažuosius su kosmoso platybėmis.
(0) 2020-03-17 9
Žymaus JAV astrofizikas, laidų vedėjas ir mokslo populiarintojas Neil deGrasse Tysonas į populiarumo viršūnes pasaulyje šovė dėl savo gebėjimo apie Visatą pasakoti su humoru ir žemiškai. Sudėtingus dalykus jis sulygina su mūsų kasdienybėje sutinkamais reiškiniais.
(0) 2020-01-22 7
Nuo senų laikų astronomai mėgėjai randa būdų prisidėti prie mokslinių tyrimų. Kartais tai yra ilgalaikiai palyginus ryškių kūnų stebėjimai, kuriuos patogiau vykdyti daugeliui mėgėjų mažais teleskopais, negu naudoti keleto galingų teleskopų laiką, kartais – mažų Saulės sistemos kūnų praslinkimų prieš žvaigždes stebėjimai, kurie iš skirtingų Žemės vietų atrodo nevienodai, todėl daugelio stebėtojų surinkti duomenys leidžia nustatyti objekto formą daug geriau, nei stebėjimai vienu teleskopu.
(0) 2020-01-03 9
Saulės sistemoje skraido milijonai asteroidų. Dauguma jų ramiai sau klajoja tarp Marso ir Jupiterio – bet tam tikra grupė pasižymi orbitomis, kurios driekiasi gana arti Žemės ir Saulės.
(0) 2019-12-28 24
Naujametiniai fejerverkai nušviečia dangų. Bet astronominiai fejerverkai – įspūdingesni ir nemokami. Vienas toks rengiamas nelabai toli nuo Žemės.
(0) 2019-12-24 6
Tie, kurie gyvena Azijoje, Australijoje ir Afrikoje, švenčių proga gaus dar vieną staigmeną – įspūdingą ir paskutinį šių metų Saulės užtemimą.
(1) 2019-10-22 12
Tarptautinė astronomų sąjunga (IAU) savo 100-ųjų įkūrimo metinių proga (IAU100) organizuoja projektą „IAU100 NameExoWorlds“, kuriuo suteikia galimybę kiekvienai pasaulio šaliai pavadinti vieną egzoplanetą ir jos pagrindinę žvaigždę, rašoma Molėtų astronomijos observatorijos (MAO) svetainėje.
(20) 2019-08-14 -2
Tikriausiai prisimenate kaip 2018 metais vienas amerikietis bandė pakilti į kosmosą savadarbe raketa? Na, dabar jis kartos lygiai tą patį. Buvęs limuzino vairuotojas, savamokslis raketų statytojas ir plokščiažemininkas Mike'as Hughes, kurį daugelis pravardžiuoja „bepročiu Mike'u“ (angl. „mad), pirmadienį, rugpjūčio 12 dieną vėl bandė pakilti į kosmosą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos