Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Astronomų programinė įranga
 
 

Astronomų programinė įranga

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-10-01 37
Nežemiškos gyvybės paieškos tęsiasi ne vienerius metus. JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) išžvalgė didžiąją dalį Saulės sistemos, tačiau didžiausias viltis sieja su misija į Jupiterio palydovą Europą. Iki šiol kelis dešimtmečius planuota misija buvo laikoma per daug brangia ir sudėtinga.
(0) 2014-11-03 17
Astronomai daugiausiai darbo laiko praleidžia akis įsmeigę ne į teleskopus, o į kompiuterio ekranus. Taip teigia VU teorinės fizikos ir astronomijos instituto mokslinis bendradarbis astronomas Rimvydas Janulis. Mokslininkas priduria, kad tai iki šiol daug ką gali nustebinti.
(0) 2014-03-13 0
NASA skelbia konkursą programuotojams, kurie prisidės prie pavojingų Žemei asteroidų paieškos.
(5) 2012-05-01 1
Bedarbis programuotojas Christopheris Albeluhnas sukūrė programą, kuri leis tiesiog savo kompiuteryje pasižvalgyti po visą Saulės sistemą.
(0) 2011-03-15 0
Jungtinėse Valstijose netrukus bus pradedamas įrenginėti į dangaus skliautą nukreiptų stebėjimo kamerų tinklas, pavadinimu „All-Sky Fireball Network“ („Viso dangaus bolidų tinklas“). Vaizdo kameros seks dangų ir registruos į Žemės atmosferą įskriejančius meteorus ir meteoritus. Anot NASA atstovų, kad dangaus akmenis būtų galima surinkti ir ištyrinėti, tokia sistema sudarys sąlygas mokslininkams sužinoti bolidų kritimo vietas.
(0) 2010-12-22 0
„jHelioviewer“ - tai nauja Europos kosmoso agentūros (ESA - European Space Agency) sukurta kompiuterinė programa, kurią įdiegus galima stebėti ir analizuoti įvairiais teleskopais užfiksuotas Saulės paviršiaus nuotraukas. Šių nuotraukų jau yra daugiau nei milijonas: seniausios darytos prieš penkiolika metų, o naujos yra įdedamos kiekvieną dieną.
(8) 2009-05-09 0
"Slooh" yra internetinė paslauga, leidžianti žmonėms realiu laiku kontroliuoti kai kuriuos didžiausius pasaulio teleskopus ir jais daryti mus supančios visatos nuotraukas. Astronomai ja naudojasi jau keleri metai, tačiau dabar pristatyta ir visiems "mirtingiesiems" skirta portalo versija.
(2) 2009-05-06 0
Į Lietuvą atkeliavusios GRID (paskirstytųjų ir lygiagrečiųjų skaičiavimų tinklas) technologijos vilioja mokslininkus perkelti savo skaičiavimus į platesnes erdves.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos