Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Aštuonkojai galvakojai
 
 

Aštuonkojai galvakojai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(11) 2010-04-17 0
Nardymo mėgėjas Victor'as Huang'as, panėręs po vandeniu, filmavo netoli Wellingtono miesto (Naujoji Zelandija) esantį povandeninį Wahine memorialą. Staiga atsitiko kai kas nenumatyta - į kadrą patekęs aštuonkojis staiga griebė videokamerą, išplėšė ją apstulbusiam savininkui iš rankų ir spruko tolyn.
(5) 2009-12-15 0
Biologas Mark'as Norman'as prie Indonezijos krantų aptiko aštuonkojus, sugebančius slėptis perskeltų kokoso riešutų kevale. Beje, apsaugos priemonę jie sugeba nešiotis kartu su savimi ir, kai tik prireikia, vėl paruošti naudojimui. Mokslininkai teigia, jog tai yra pirmasis mokslui žinomas atvejis, kai bestuburis naudojasi įrankiu.
(4) 2014-02-17 0
Štai kas gali nutikti, kai smalsus naras savo fotoaparato objektyvą atsuka į kamerų besidrovintį aštuonkojį, kuris nenori būti filmuojamas ar fotografuojamas. Vargšeliui turbūt trūko kantrybė nuo "šniūrais" prie jo buveinės traukiančių ir blykstėmis žybsinčių povandenio pasaulio gerbėjų.
(3) 2018-11-20 66
Mėlynžiedis aštuonkojis yra maždaug pieštuko ilgio. Dažniausiai krante jis guli laukdamas gardaus krabo, kurį galėtų sudoroti vakarienei (ar pusryčiams, ar pietums). Tačiau jeigu nusprendžiate jį paimti į rankas – kaltinkite tik save. Žinoma, sunku susilaikyti, kai aštuonkojis atrodo taip gražiai, o jo spalvos tiesiog keri.
(3) 2012-10-02 0
Folso įlankoje (False Bay, Pietų Afrikos Respublika) dirbančius povandeninio pasaulio tyrėjus apstulbino įžūlus aštuonkojis, sugebėjęs nušvilpti ne tik jauką, skirtą privilioti jūros gyventojus, bet ir dalį mokslinės įrangos.
(3) 2012-06-19 0
Įmanoma viskas. Svarbiausia – išradingas požiūris. Arba Jos Didenybė Savisauga… Praeitą savaitę Jonijos jūroje delfinų tyrinėtojai nufotografavo unikalų kadrą – delfinui po pilvu kažkokiu būdu įsitaisiusį ir sėkmingai sau ore skraidantį aštuonkojį. Jūrų zoologai iš Tetėjos tyrimų instituto (Tethys Research Institute) mano, jog Jonijos gelmių „Ikaras“ įsigudrino „prisišvartuoti“ prie delfino genitalijų vedinas savisaugos instinktų.
(3) 2009-03-10 2
Praėjusį ketvirtadienį Kalifornijoje, Santa Monica prieplaukos akvariume vieno sumanaus aštuonkojo didysis pabėgimas baigėsi dideliu potvyniu, pranešė „National Geographic News“. Ta proga kviečiame žvilgtelėti į šių keistų gyvūnų ne ką mažiau keistas galimybes.
(3) 2017-04-11 14
<em>Izraelio mokslininkai išsiaiškino, kad aštuonkojai ir jų giminaičiai iš dvižiaunių poklasio, adaptuodamiesi prie aplinkos, aktyviai redaguoja savo RNR. Toks gebėjimas – tradicinės gen
(3) 2007-07-10 0
Nematomumas ilgą laiką nedavė ramybės mokslui - net ir dabar tai viena iš pagrindinių technologinių užduočių novatoriškajam mokslui. Tačiau gamta šią savybę įvaldžiusi jau seniai. Žinomiausi spalvų keitikai - chamelionai. Tačiau net jiems yra toli iki tikrų persimainymo specialistų - mažai kam žinomų aštuonkojų.
(2) 2015-02-04 47
Išvydę, ką po vandeniu išdarinėja vienas Octopus vulgaris rūšies atstovas, paskaitos lankytojai aiktelėjo, o kai galvakojo triukas buvo pademonstruotas sulėtintai ir atbuline eiga, prapliupo susižavėjimo aplodismentų audra.
(2) 2015-01-26 59
Nufilmuota, kaip didžiulis aštuonkojis iš žvejų laivo pasprunka, galima sakyti, per adatos skylutę laivo korpuse. Atrodytų, skylė laivo korpuse buvo nereikšmingai maža – gal 1-2 cm pločio, tačiau tikrus deformacijos formacijos stebuklus pademonstravęs maždaug pusės suaugusio žmogaus dydžio aštuonkojis sugebėjo į ją įsisprausti ir grįžti į jūrą.
(2) 2016-04-15 24
Regbio kamuolio dydžio aštuonkojis įžūliai, siauru vamzdžiu paspruko iš Naujosios Zelandijos Nacionalinio akvariumo ir grįžo į vandenyną. Šį gyvūną pasaulio spauda jau įvardino „tikru pabėgimo meistru“.
(1) 2015-02-26 -11
Katė, iš baseino išsitraukdama aštuonkojį, tikėjosi lengvo grobio. Tačiau neilgai trukus pati smarkiai nustebo.
(0) 2015-11-17 9
Vaizdo įraše užfiksuotas keistas japonų delikatesas. Tiksliau - kaip kalmaras raitosi dubenyje, o klientas su juo pozavo, skelbia portalas dailymail.co.uk.
(0) 2018-11-06 12
Tyrinėdami Kalifornijos pakrantės vandenis, mokslininkai dideliame gylyje pastebėjo itin retą aštuonkojo rūšį.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos