Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Atacama Large Millimeter Array: ALMA
 
 

Atacama Large Millimeter Array: ALMA

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-02-13 26
Titanas yra vienintelis kūnas Saulės sistemoje, neskaitant Žemės, kurio paviršiuje yra skysčio ir vyksta skysčio apykaitos ciklas atmosferoje. Tas skystis yra etanas ir metanas, tad ir cheminės reakcijos ten veikia labai skirtingos nuo veikiančių Žemėje.
(4) 2017-07-08 43
Šitas ne visai taisyklingas apskritimas – žvaigždė. Tiksliau – Betelgeizė, trečia didžiausia žvaigždė mūsų danguje (po Saulės ir Dorado R).
(0) 2016-09-30 11
Žalia spalva Visatoje aptinkama nedažnai – dėl savo šilumos spinduliuojantys kūnai tokie nebūna, o pavienės spektro linijos retai būna pakankamai stiprios
(0) 2014-06-20 30
Antradienį astronomai atšventė didžiausio pasaulyje radijo teleskopo – „Atacama Large Millimeter Array“ (ALMA) – sukonstravimo pabaigą.
(0) 2013-11-14 1
Suderinus stebėjimo duomenis iš NASA priklausančio „Spitzer“ kosminio teleskopo ir visai neseniai pilnu pajėgumu dirbti pradėjusio Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA) teleskopų masyvo Čilėje, buvo sukurtas labai gražus žvaigždės gimimo vaizdas gerai ištirtame objekte, pavadintame HH 46/47.
(59) 2013-03-14 1
Tik vakar pradėjusiu veikti daugiau kaip 1 mlrd. svarų vertės didžiausiu ir galingiausiu pasaulyje antžeminiu teleskopu ALMA padarytos pirmosios nuotraukos. Vienoje iš pirmųjų fotografijų užfiksuota priešistorinė galaktika, kurioje žvaigždės gimdavo neįtikėtinais tempais – iki kelių tūkstančių žvaigždžių per metus. Palyginimui, Paukščių Take per metus gimsta vidutiniškai tik 1 nauja žvaigždė.
(0) 2013-03-09 0
Kovo 13 d. Čilėje įvyks oficiali didžiausia antžemine astronomijos observatorija pasaulyje vadinamo ALMA radioteleskopo atidarymo ceremonija. Šis iš 66 atskirų radioantenų („lėkščių“) sudarytas techninis objektas pastatytas aukštai Andų kalnuose esančioje Atakamos dykumoje.
(5) 2011-10-13 1
Čilėje, Atakamos dykumoje, baigiamas įgyvendinti vienas svarbiausių XXI amžiaus projektų – pastatyta pati didžiausia mūsų planetoje observatorija, turinti milžinišką radioteleskopą.
(1) 2011-10-06 0
Ką tik pradėjęs veikti milžiniškas ALMA antenų masyvas pažėrė naujų duomenų. Sujungus ALMA ir egzistuojančius antžeminius kitų observatorijų stebėjimus, gautas pribloškiantis Antenos galaktikos vaizdas, kuriame matosi dėl galaktikų tarpusavio sąveikos vykstanti labai intensyvi žvaigždėdara.
(1) 2011-10-04 1
Čilės Atakamos dykumoje pirmadienį oficialiai pradėjo veikti naujas galingas teleskopas, sukurtas pagal bendrą Jungtinių Valstijų, Europos Sąjungos, Japonijos ir Čilės projektą „Atacama Large Millimeter Array“ (ALMA).

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos