Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Atakamos didysis milimetrinis masyvas
 
 

Atakamos didysis milimetrinis masyvas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2017-07-08 43
Šitas ne visai taisyklingas apskritimas – žvaigždė. Tiksliau – Betelgeizė, trečia didžiausia žvaigždė mūsų danguje (po Saulės ir Dorado R).
(0) 2014-11-09 36
Milžiniškas radijo teleskopas Čilėje astronomams leido užfiksuoti ryškiausiai matomą iki šiol darytą besiformuojančių planetų vaizdą. ALMA (angl. Atacama Large Millimeter/submillimeter Array ) teleskopu užfiksuotame vaizde matomi dujų ir dulkų žiedai žiedai, supantys į Saulę panašią žvaigždę HL Tau, kuri nuo Žemės nutolusi maždaug 450 šviesmečių, praneša Space.com
(2) 2014-10-01 28
Mūsų galaktikos centras – labai jau keista ir įdomi vieta. Jis ne tik kvepia romu ir yra aviečių skonio – ten dar yra milijardai litrų alkoholio. Manote, negali būti nieko įdomiau? Ogi, pasirodo, gali – ten pat, galaktikos centre, mokslininkai aptiko neįprastų anglies pagrindo molekulių, kurios yra dažnas didesnių, gyvybei būtinų molekulių komponentas.
(1) 2013-06-09 0
Astronomai, dirbantys observatorijoje ALMA,stebėjo, kaip aplink jauną žvaigždę veikia protoplanetinė kosminių dulkių gaudyklė, kurioje formuojasi kometos ir gal būt atsiranda būsimų planetų užuomazgos.
(59) 2013-03-14 1
Tik vakar pradėjusiu veikti daugiau kaip 1 mlrd. svarų vertės didžiausiu ir galingiausiu pasaulyje antžeminiu teleskopu ALMA padarytos pirmosios nuotraukos. Vienoje iš pirmųjų fotografijų užfiksuota priešistorinė galaktika, kurioje žvaigždės gimdavo neįtikėtinais tempais – iki kelių tūkstančių žvaigždžių per metus. Palyginimui, Paukščių Take per metus gimsta vidutiniškai tik 1 nauja žvaigždė.
(0) 2011-08-21 1
Pirmieji radioteleskopai pastatyti XX amžiuje, praėjus maždaug 300 metų po Galilėjaus žvilgsnio į naktinį dangų pro paties pasidarytą teleskopą. Dabar optiniai ir radioteleskopai yra vieni pagrindinių prietaisų astronomijoje. Nuolatos vyksta jų tobulinimas, o šie metai radioteleskopams labai palankūs - iki metų galo startuos labai įdomūs ir vertingi projektai, apie kuriuos trumpai papasakosime šiame straipsnyje.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos