Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Ateities technologijos statybose
 
 

Ateities technologijos statybose

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-05-11 0
Lietuvoje galima pasidžiaugti senamiesčiais ir kitomis istorinėmis vietomis, kuriose iki šiol aktyviai naudojami šimtmečius skaičiuojantys pastatai. Iki šiol stebimės išlikusiais antikiniais pastatais, kurie atlaikė gamtos ir laiko sukeltas negandas. O ar šiuo metu itin aktyviai statomi biurų centrai ir šiuolaikinė architektūra džiugins gyventojus ir po keleto šimtų metų?
(7) 2018-04-26 19
Amsterdame (Nyderlandai) robotai atspausdino pirmąjį pasaulyje nerūdijančio plieno tiltą. Šis statinys dar įdomus ir tuo, kad jame nerasite nė vienos tiesios linijos. Ambicingas startuolis MX3D tikisi, kad kada nors panašių konstrukcijų prireiks kolonijai Marse.
(1) 2018-02-20 11
Atsižvelgdama į NASA, MIT ir daugybės kitų partnerių paramą, Christopher‘is Maurer‘is ir jo komanda „Redhouse“ dirbtuvėse kuria mašiną, kuri pavers statybines atliekas į daugkartinio naudojimo medžiagas.
(2) 2018-01-19 10
Siekiant sumažinti energijos sąnaudas ir tuo pačiu spręsti aplinkosaugos problemas dažnai pasitelkiama saulės energija. Deja, bet pačios technologijos projektavimas yra gana nuobodus ir dažnu atveju apsiriboja saulės elementų ant namo stogo įrengimu. Laimei, Ekseterio universiteto mokslininkai išrado modernų saulės elementų sprendimą, kuris be vargo jungia formą ir funkcijas.
(2) 2016-06-16 43
Daugelis statybų kompanijų nuolat bando atrasti naujų būdų, kaip pigiai ir kokybiškai įrengti pastatus. Štai bendrovė „Fiction Factory“ sukūrė namus iš kartono, kuriuos galima pastatyti akimirksniu ir tvirtumu jie nenusileidžia net mūrinėms konstrukcijoms.
(1) 2015-12-02 8
Erdvus vilniečių butas sename name Žvėryne iš pažiūros primena įprastą šeimos erdvę, tačiau iš tiesų tai – išmanieji namai. O čia įdiegtos būsto sistemos pradeda veikti dar net neįžengus į pastato vidų: prie laiptinės esančios kameros fiksuoja norinčius į vidų patekti žmones, o laiptinėje įrengti jutikliai praneša, kuriame aukšte yra į buto duris besiruošiantys pasibelsti žmonės. Tačiau, tai – dar ne viskas.
(3) 2015-10-07 47
Derinant įvairių disciplinų ir mokslo rezultatus, įprasti aukščio limitai tampa istorija. Šiandien aukščiausiuose pasaulio pastatuose įrengiamos miesto apžvalgos aikštelės, unikalūs architektūros pavyzdžiai dažnai tampa miesto ar šalies simboliais, įspūdingi statiniai – turistų traukos centrais, o aukščiausi dangoraižiai – filmų kūrėjų taikiniais. Tačiau koks yra dangoraižių aukščio limitas?
(3) 2015-08-10 14
Regis, netolimoje ateityje viską bus įmanoma pagaminti 3-D spausdinimo metodu. Vienas ekstravagantiškiausių ir, ko gero, nerealiausiai skambančių užmojų – trimatės spausdinimo technologijos pagalba sukonstruotas, pilnai funkcionuojantis biuras, kurio statybos projektą Dubajuje remia Jungtiniuose Arabų Emyratuose esantis „Ateities muziejus“.
(2) 2015-04-10 44
Kadangi gimstamumas pasaulyje vis didėja, ateičiai imta ieškoti įvairių gyvenamųjų vietų alternatyvų. Neseniai Amerikoje buvo pristatytas „Times Squared“ pavadintas projektas, kuris demonstruoja galimybę gyventi vertikaliai.
(2) 2014-07-01 13
Katalonijos pažangios architektūros instituto mokslininkai pristatė nedidelių robotų sistemą „Minibuilders“, galinčią pastatyti bet kokios formos statinį be jokio žmogaus įsikišimo. Kaip rašo „Wired“, ši technologija gali netrukus neatpažįstamai pakeisti statybų industriją.
(16) 2014-06-05 120
Tikrus stebuklus Žemėje žada grūdintu stiklu apsaugoti saulės baterijų keliai. Jie ne tik renka nemokamą saulės energiją, bet ir išsprendžia daugybę naktimis, žiemą ar potvynių metu kylančių problemų.
(7) 2014-04-09 0
Šanchajaus kompanija „WinSun Decoration Design Engineering Co.“ paskelbė pradėjusi gaminti namus, naudodama 6,6 metrų aukščio, 10 metrų pločio ir 150 metrų ilgio trimatį spaudintuvą.
(0) 2013-05-07 0
Mokslininkams pasiekiant vis naujas aukštumas robotų technologijų, gamtinių statybinių medžiagų ir naujų statybų būdų srityse, mūsų miestų architektūra gali įgauti vis naujų bruožų, gerokai besiskiriančių nuo konstrukcijų, prie kurių esame pripratę, rašoma tinklapyje „Co.EXIST“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos