Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Atliekų rūšiavimas
 
 

Atliekų rūšiavimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2019-08-02 68
Iš Vakarų šalių į Pietryčių Aziją buvo atgabentos plastikinių atliekų siuntos, bet šios šalys neketina tapti sąvartynu. Dabar šias atliekas siunčia atgal.
(10) 2019-06-12 52
Jungtinių tautų duomenimis, milijonų Azijos, Artimųjų rytų ir Afrikos gyventojų laukia ankstyvos mirtys dėl aplinkos užterštumo. Deja, tačiau prie tokios liūdnos statistikos prisidedame ir mes, išsivysčiusio pasaulio gyventojai. Ypač ties šiukšlių tarša.
(0) 2019-02-28 0
Vaistinės pačios nustato būdus, kaip surinkti iš gyventojų nebenaudojamus vaistus. Taip LRT RADIJUI sako Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė. Jos teigimu, vaistams taikomi griežti reikalavimai ir jie negali būti išmetami bet kur.
(15) 2018-09-07 25
Kanadiečiai atliekas rūšiuoja jau daugiau nei 30 metų – jie to apmokomi dar mokyklos suole. 2011 metais <em>НКО Stewardship Ontario</em> atlikta apklausa parodė, kad trys ketvirtadaliai Onta
(0) 2018-05-03 8
Skirtingų dydžių formos ir baterijos – kiekvieno iš mūsų kasdienės palydovės tiek namuose, tiek darbe ar įvairiose įstaigose. Visos jos turi du bendrus komponentus, iš kurių ir atsiranda jų galia: elektrolitas ir sunkieji metalai. Universalus baterijų pritaikymas lėmė, kad dalies jų net nebepastebime, lygiai taip, kaip nepastebimas lieka sąvartynuose kasmet atsirandančių baterijų kiekis, kol tai tiesiogiai neatsiliepia žmonių sveikatai ar žala gamtai. Ekspertai dalijasi įdomiais faktais apie baterijų sudėtį ir panaudojimą „antram gyvenimui“ perdirbant bei įspėja apie galimas grėsmes neatsakingai atsikratant jomis.
(6) 2016-11-14 10
Vienkartinį karšto gėrimo puodelį sudaro 95 popieriaus ir tik 5 procentai plastiko, tačiau būtent ši dalis ir yra kliūtis perdirbti jį kartu su popieriumi. Per metus Lietuvoje sunaudojama apie 40 mln. popierinių karšto gėrimo puodelių, jų didžioji dalis bendru komunalinių atliekų srautu keliauja į sąvartyną – taip itin teršiama aplinka.
(2) 2016-07-02 -1
Per dieną žmogus išmeta apie 2 kg šiukšlių, t.y. du kartus daugiau nei prieš 30 metų. KTU „Santakos“ slėnyje vykusiame seminare viešėjusi beatliekio ir minimalistinio gyvenimo būdo (angl. zero waste) pradininkė Bea Johnson (JAV) savo pavyzdžiu įrodinėja, kad šeimos narių vienerių metų šiukšlės gali būti sutalpinamos pusės litro stiklainyje.
(11) 2015-09-24 59
Nuo kitų metų vasario mėnesio daugelyje prekybos centrų stovės taromatai. Kviečiame pamatyti, kaip atrodys naujasis aparatas, į kurį galima bus mesti plastikines, stiklines bei metalines pakuotes.
(9) 2015-04-11 16
Atėjus laikui keisti ratus vairuotojus kamuoja amžinas galvos skausmas – kur dėti senas padangas? Vieni senas padangas kaupia sandėlyje ar rūsyje, antri parduoda už centus, o treti numeta jas pamiškėje.
(9) 2013-04-26 0
Atliekų tvarkymo bendrovė „VSA Vilnius“ skaičiuoja, kad apie 40 proc. buitinių atliekų konteinerių talpos gyventojai užpildo šiukšlėmis, kurios turėtų būti metamos į spalvotuosius rūšiavimo konteinerius ar pristatytos į specialias atliekų surinkimo vietas. Bendrovės vertinimu, lietuviai nėra blogi rūšiuotojai – antrinių žaliavų konteineriai palaipsniui užpildomi vis gausiau ir kokybiškiau, tačiau gyventojams stinga ekonominio intereso rūšiuoti.
(9) 2013-04-19 1
2012 m. kompanijos „Rait“ atlikto tyrimo „Lietuvos gyventojų žinios apie „Tetra Pak“ pakuočių rūšiavimą ir perdirbimą“ duomenimis, pusė (50 proc.) Lietuvos gyventojų klaidingai informuoti, į kurį rūšiavimo konteinerį mesti panaudotas kartonines gėrimų pakuotes. Beveik ketvirtadalis (23 proc.) gyventojų nurodė rūšiuojantys šias atliekas į kartoninėms gėrimų pakuotėms neskirtą, mėlynąjį, rūšiavimo konteinerį. Antrąkart tiek žmonių (27 proc.) įsitikinę, kad būtent popieriaus atliekoms skirtame konteineryje turi atsidurti ir panaudotos gėrimų pakuotės „Tetra Pak“.
(21) 2013-02-14 0
Visų pirma apie šiukšlių rūšiavimo stažą. Rūšiuoju jas jau septynerius metus, nuo 2005-ųjų. Tų metų vasarą grįžau iš Šveicarijos ir šiuo atžvilgiu buvau visiškai pasikeitęs. Gyvendamas vienuose studentų namuose Ciuriche, kartą per mėnesį pagal tvarkaraštį drauge su kolega senutėlaičiu karučiu gerą kilometrą gabendavome išrūšiuoti stiklinių butelių ir metalo skardinių. Dėl linksmo ir nerūpestingo gyvenimo būdo jų namuose susikaupdavo nemažai.
(3) 2012-11-04 0
Po depozito sistemos įvedimo Estijos gatvėse ir miškuose neliko nė šiukšlelės, o švarių ir perdirbimui tinkamų antrinių žaliavų surenkama gerokai daugiau. Tokiais pasiekimais gyrėsi Estijos Aplinkos ministerijos atstovas Peeteris Eekas „RECO Baltic 21“ konferencijoje.
(6) 2012-04-20 1
Kovą Lietuvoje pradėjus supirkinėti panaudotas baterijas, per tris savaites Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) jų supirko 6 tonas. Tai yra beveik dešimtadalis to kiekio, kurį asociacija privalo surinkti per visus metus.
(1) 2011-09-07 0
Elektronikos prietaisų ir metalų perdirbimo įmonė „EMP recycling“ (EMP), taikydama naujausias nebeveikiančios šaldymo įrangos perdirbimo technologijas, surinko 4,36 t freono atliekų, kurios saugiai pasiekė Vokietiją ir buvo perdirbtos (distiliuotos) specializuotoje gamykloje.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos