Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Atliekų savartynai
 
 

Atliekų savartynai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2019-08-02 68
Iš Vakarų šalių į Pietryčių Aziją buvo atgabentos plastikinių atliekų siuntos, bet šios šalys neketina tapti sąvartynu. Dabar šias atliekas siunčia atgal.
(10) 2019-06-12 52
Jungtinių tautų duomenimis, milijonų Azijos, Artimųjų rytų ir Afrikos gyventojų laukia ankstyvos mirtys dėl aplinkos užterštumo. Deja, tačiau prie tokios liūdnos statistikos prisidedame ir mes, išsivysčiusio pasaulio gyventojai. Ypač ties šiukšlių tarša.
(15) 2018-09-07 26
Kanadiečiai atliekas rūšiuoja jau daugiau nei 30 metų – jie to apmokomi dar mokyklos suole. 2011 metais <em>НКО Stewardship Ontario</em> atlikta apklausa parodė, kad trys ketvirtadaliai Onta
(0) 2018-02-16 11
Siekiant išvengti sąvartynų didėjimo problemos, vis dažniau pasirenkamas atliekų deginimo jėgainių variantas. Jos tampa alternatyva tradiciniam atliekų tvarkymui. Tokiose jėgainėse atliekos yra deginamos kontroliuojamoje aplinkoje, o gaunama šiluma verčiama elektros energija.
(6) 2016-11-14 10
Vienkartinį karšto gėrimo puodelį sudaro 95 popieriaus ir tik 5 procentai plastiko, tačiau būtent ši dalis ir yra kliūtis perdirbti jį kartu su popieriumi. Per metus Lietuvoje sunaudojama apie 40 mln. popierinių karšto gėrimo puodelių, jų didžioji dalis bendru komunalinių atliekų srautu keliauja į sąvartyną – taip itin teršiama aplinka.
(0) 2016-10-19 17
Vis dar gaji nuomonė, jog atliekų deginimas yra itin pavojingas sveikatai. Manoma, jog deginamos atliekos skleidžia tokį patį bjaurų kvapą, kaip ir sąvartynai, kurie ilgai pūva lauke karštomis vasaros dienomis.
(0) 2016-05-17 8
Jungtinėse Valstijose galima rasti labai išskirtinį paplūdimį, kuris yra nusėtas įvairiais žėrinčiais stiklo rutuliukais.
(4) 2015-11-30 19
Po Didžiojo sprogimo Visatoje susidarė tik trys cheminiai elementai. Vandenilis helis ir litis. Daugiau cheminių elementų nebuvo. O mes juos nešame į konteinerį. Vilniaus regioniniame sąvartyne jau yra beveik 2 mln. tonų atliekų. Kiek juose yra vertingų metalų, plastikų, biokuro?
(0) 2014-07-03 6
Europos Komisija priėmė pasiūlymų, kurie turėtų Europai padėti pereiti prie žiedinės ekonomikos ir užtikrinti, kad valstybėse narėse būtų perdirbama daugiau atliekų. Pasiekus naujus atliekų perdirbimo tikslus turėtų būti sukurta 580 tūkst. naujų darbo vietų.
(0) 2014-04-12 0
Jei visus Ukrainos sąvartynus sudėtume į vieną vietą, jie užpildytų visą Estijos teritoriją. Net apie 7 proc. didžiausios Europos valstybės (neskaitant Rusijos) ploto užima buitinės atliekos, keliančios pavojų aplinkai. Apie Ukrainoje tiksinčią ekologinę bombą prabilta Kauno technologijos universitete (KTU) surengtame seminare „Sąvartynų kasyba visuotinio poveikio aplinkai mažinimo kontekste“.
(0) 2013-09-26 2
Kėdainiuose šalia fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ jau apie pusšimtį metų auga gipso kalnai, kurie praminti Kėdainių Alpėmis. Kasmet jie papildomi apie 2 mln. tonų gipso, kuris trąšų gamykloje tėra gamybinė atlieka. Ką daryti su augančiais gipso kalnais, mąstoma jau ne vieną dešimtmetį. Tikėtina, kad sprendimą Kėdainiams gali pasiūlyti vokiečiai.
(12) 2012-11-28 21
Panevėžio pakraštyje plytinčiame apleistame, akivaizdžiai ne vienerius metus nešienautame lauke vaizdas primena bulviakasį – septyni vyrai, verslininkai ir bedarbiai, neištiesdami nugarų verčia velėną, kol kastuvas atsitrenkia į metalo gabalą. Per pusdienį šie žemės sanitarai tvirtina uždirbantys mažiausiai po 100 litų.
(3) 2012-11-04 0
Po depozito sistemos įvedimo Estijos gatvėse ir miškuose neliko nė šiukšlelės, o švarių ir perdirbimui tinkamų antrinių žaliavų surenkama gerokai daugiau. Tokiais pasiekimais gyrėsi Estijos Aplinkos ministerijos atstovas Peeteris Eekas „RECO Baltic 21“ konferencijoje.
(2) 2012-05-25 0
Siekdama ekonominio augimo ir aplinkos apsaugos, ES turi efektyviau naudoti išteklius, sakoma ketvirtadienį Europos Parlamento patvirtintoje rezoliucijoje. Vertingos medžiagos turi būti perdirbamos, o ne išmetamos į sąvartynus ar deginamos, o patys sąvartynai ateityje turi būti uždrausti. EP taip pat ragina labiau apmokestinti išteklių švaistymą.
(6) 2012-05-17 0
Investuotojai iš Vokietijos ant uždaryto Kairių sąvartyno kaupo šalia Šiaulių nori statyti saulės energijos jėgainę, o išgautą elektros energiją parduoti į bendrą tinklą. Pelno dalį gautų ir Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, kuriam pavesta atlikti pilotinius bandymus ar saulės čia pakanka. Nes ten įrengus biodujų jėgainę, paaiškėjo, kad dujų per mažai, rašo portalas etaplius.lt.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos