Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Atmosferos tyrimai
 
 

Atmosferos tyrimai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2013-11-13 3
Afganistane, dykumos vidury karinį transportinį sraigtasparnį netikėtai apgaubė statinės elektros išlydžių laukas. Retą reginį ne tik matė, bet ir nufotografavo karinėje buvęs fotoreporteris Maiklas Jonas (Michael Yon). Kas nutiko sraigtasparniui?
(0) 2013-11-07 1
Dujų dalelės atmosferoje, kurios sukelia globalinį atšilimą, pernai pasiekė aukščiausią lygį. Pasak Pasaulinės meteorologinės organizacijos (PMO), anglies dvideginis atmosferoje pernai augo sparčiau nei per pastarąjį dešimtmetį, skelbia BBC.
(5) 2013-07-18 1
Sąmokslo teorijų mėgėjų įvairiais nusikaltimais įtarta JAV programa HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) buvo nutraukta – tai patvirtino šios programos vadovas Dr Jamesas Keeney. Pasak jo, 14 hektarų plote išsidriekusi jonosferos mokslinių tyrimų institucija Aliaskoje uždaryta jau nuo gegužės mėnesio.
(11) 2013-06-19 0
Aukštuminiai vėjai kaimyninėje Veneroje seniai žinomi kaip nestokojantys greičio – sieros rūgšties debesis aplink superįkaitusią planetą jie vaiko gerokai didesniais nei 300 km/val. greičiais. Tačiau 6 metus Venerą iš orbitos stebėjusio ESA zondo "Venus Express" duomenys byloja, kad Veneros vėjai sparčiai greitėja. Kodėl? Mokslininkai nežino.
(3) 2013-06-18 0
Fotografui ir audrų medžiotojui Maikui Olbinskiui (Mike Olbinski) per daugelį metų yra pavykę užfiksuoti ne vieną kvapą gniaužantį audrų kadrą. Tačiau paskutinis Teksaso valstijoje (JAV) jo nufilmuotas egzempliorius yra tai, ko operatorius kantriai ir atkakliai ieškojo pastaruosius ketverius metus. Tai – vadinamoji besisukanti superakis (angl. – rotating supercell).
(2) 2013-06-17 0
Praėjusią naktį Čeliabinsko apskrities gyventojai filmavo ir fotografavo vidurnaktį ryškiai sušvitusį naktinį dangų, informuoja "RIA.ru". Iš pradžių buvo manoma, kad tai – šiaurės pašvaistės, tačiau paaiškėjo, kad su "aurora borealis" vadinamomis šiaurės pašvaistėmis šis reiškinys neturi nieko bendra. Vidury nakties ryškiai nušvitusį ir kurį laiką švytėjusį dangų išvydę Čeliabinsko apskrities gyventojai baiminosi, kad tai nebūtų dar vienas meteoritas.
(2) 2013-06-07 0
Prieš vėją nepapūsi, byloja liaudies išmintis. Pasirodo, ne tik nepapūsi, bet ir nepaspirsi. Kuriozinė situacija dėl vėjo išdaigų susiklostė Italijos futbolo lygos rungtynėse – čia vartininko stipriai ir aukštai nuo vartų smūgiuotą kamuolį vėjo gūsis bloškė į jo ginamus vartus taip, kad šis it bumerangas grįžo prie vartininko. Maža to, įskriejo į jo ginamus vartus...
(4) 2013-06-03 1
Visuotinis atšilimas (arba globalinis atšilimas) – per paskutinius dešimtmečius fiksuojamas Žemės atmosferos paviršiaus ir vandenynų vidutinės temperatūros didėjimas.
(7) 2013-05-29 0
Du amerikiečiai Brandonas Ivey ir Seanas Casey atsidūrė galingo tornado kelyje Kanzase. Vaikinai sėdėjo specialiame tornadus atlaikančiame automobilyje (TIV2) ir filmavo šiurpų stichijos šėlsmą pro priekinį automobilio stiklą.
(6) 2013-05-24 5
Ketvirtadienį per pietus Radviliškio rajone praūžė tornadas. Apie tai informavusi skaitytoja nurodė, kad akimirką siautusi stichija nunešė dalį lakštų nuo ūkinio pastato stogo, apgadino ir kaimynų namą.
(3) 2013-05-13 1
Yra toks posakis – "žaibo greičiu". Žaibas greičio įsikūnijimu pasirinktas neatsitiktinai. Ne visada spėsi jį pamatyti, net jei žiūrėsi į reikiamą vietą ir reikiamu metu. Bet jei į reikiamą vietą reikiamu metu žiūrėsi pro 11 tūkst. kadrų per sekundę filmuojančios vaizdo kameros objektyvą, tuomet pamatysi nepaprastą šou. Tokį "National Geographic" serialo "Naked Science" ("Nuogas mokslas") serijoje "Lightning Chasers" ("Žaibų medžiotojai") užfiksavo žaibus tyrinėjantys fizikai.
(3) 2013-05-13 0
Pirmą kartą istorijoje kenksmingų žmogui anglies dioksido (CO2) dujų kiekis pasiekė rekordines aukštumas, 400 ppm, rašo „The Guardian.“
(0) 2013-05-08 0
Prieš 175 metus Anglijos admiralitetas oficialiai įteisino sero Francis Beaufort (1774-1857) sukurtos vėjo stiprumo matavimo skalės naudojimą britų kariniame jūrų laivyne.
(0) 2013-05-08 0
Kamuoliniai žaibai? Spektriniai šviesuliai? Pelkių dujos? Ankstyvą gegužės 7 d. rytą virš Maršalo salų Ramiajame vandenyne NASA fotografas Džonas Grantas (John Grant) užfiksavo štai tokius šleifus.
(0) 2013-03-15 0
Saturno palydovo Titano atmosferoje kosminis zondas „Cassini“ užfiksavo fluorescentinį švytėjimą, žymintį aukštutiniuose atmosferos sluoksniuose esančias dujas. Tačiau kokios būtent tai dujos, mokslininkai kol kas nežino, pranešė NASA.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos