Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Atmosferos tyrimai
 
 

Atmosferos tyrimai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-03-15 0
Saturno palydovo Titano atmosferoje kosminis zondas „Cassini“ užfiksavo fluorescentinį švytėjimą, žymintį aukštutiniuose atmosferos sluoksniuose esančias dujas. Tačiau kokios būtent tai dujos, mokslininkai kol kas nežino, pranešė NASA.
(0) 2013-03-14 0
Pasirodo, žaibai gali piltis ne tik iš audros debesų. Profesionalus fotografas Martinas Rietze‘as turi aistrą fotografuoti stichijas per patį jų šėlsmą. Save laikantis „ugnikalnių medžiotoju“, prieš mėnesį neatsispyrė pagundai nuvykti į Japoniją, kur iš visai arti stebėjo ir fotografavo Sakuradžimos (Sakurajima) ugnikalnio išsiveržimą. Iš ten parsivežė nepakartojamo grožio šios gamtos stichijos nuotraukų.
(3) 2013-03-12 1
Padidėjęs anglies dioksido kiekis atmosferoje per dešimtmetį Žemės oro temperatūrą turėjo vidutiniškai padidinti 0,2 ºC, tačiau mokslininkai teigia, kad ugnikalnių išsiveržimai šį procesą sulėtino bent ketvirčiu.
(1) 2013-02-27 1
Kinijoje pastebėtas ir užfiksuotas labai retas ir įspūdingas atmosferos reiškinys – gigantiškasis srautinis žaibas (angl. – "gigantic jet lightning"). Tai – didžiulių beveik neištyrinėtų žaibų rūšis, sujungianti palei Žemės paviršių siautėjančią audrą su aukštesniaisiais atmosferos sluoksniais.
(0) 2013-01-31 0
Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai nustatė, kad viršutinės Veneros atmosferos dalis – jonosfera – elgiasi skirtingai, priklausomai nuo kasdieninių Saulės oro pokyčių. Veneros jonosferos pusė, kuri neatsukta į Saulę, gali išsipūsti kaip kometos uodega, o pusė, atsukta į žvaigždę, lieka tvirtai suspausta, teigia tyrėjai.
(1) 2013-01-25 0
Žemės atmosferoje esančiuose audros debesyse yra daugybė mikrobinės gyvybės, parodė naujas tyrimas.
(2) 2013-01-07 0
Prieš 4,5 mlrd. metų, kai Saulė buvo viso labo naujagimė žvaigždutė, aplink ją taip šilta ir malonu nebuvo. Reikalas tas, kad Saulės šiluma ir šviesumas didėjo bėgant metams. O pirmuosius 2 mlrd. metų Žemė savo dar blausios gimtosios žvaigždės spindulių sulaukdavo 25 proc. mažiau. Tai reiškia, kad planetą neabejotinai turėjo dengti ledas – apie skystą vandenį buvo galima tik pasvajoti. Tačiau taip nebuvo: geologiniai tyrimai byloja, kad vandens okeanai Žemėje tyvuliuoja ne vieną ir ne du milijardus metų. Kas šildė Žemę pirmaisiais milijardais metų?
(5) 2012-12-13 15
Besitęsiant ginčams, ar Lietuva turėtų toliau grįsti branduolinės energetikos ar atsinaujinančių išteklių energetikos kelią, mokslininkai ir toliau diskutuoja apie atominės energetikos naudą ir energetikos sektoriaus perspektyvas. Lietuvos mokslų akademijoje vykusioje diskusijoje „Fizikinės energetikos problemos ir ateities energetika“ fizikas Juozas Vidmantis Vaitkus ragino, planuojant energetinę šalies ateitį, neužmiršti ir mažėjančio deguonies kiekio pasaulyje.
(0) 2012-12-07 6
NASA paviešino vaizdo įrašą, kuriame vaizdžiai parodoma, kaip „kvėpuoja“ Žemė: keičiantis metų laikams ir augmenijos kiekiui kinta ir anglies dioksido kiekis atmosferoje.
(0) 2012-11-27 19
Naujausias Plutono atmosferos viršutinių sluoksnių kompiuterinis modelis iliustruoja, kad šios nykštukinės planetos atmosfera į kosminę erdvę yra nusidriekusi taip toli, jog siekia net ir didžiausios Plutono palydovo Charono orbitą, skelbia „Space.com“. Kalbant konkrečiais skaičiais, Plutono atmosferos storis gali būti 10,4 tūkst. kilometrų, o tai yra 4,5 karto daugiau už paties Plutono skersmenį.
(2) 2012-11-20 14
Menininko Berndnaut Smilde`o kambarinis debesis – ne kompiuterinis triukas. Tam, kad viduryje kambario atsirastų nuostabus baltas debesėlis, reikalingas kruopštus pasirengimas, rašo žurnalas „Time“, kuris šį kūrinį pripažino vienu iš geriausių metų išradimų.
(0) 2012-11-16 14
Rausvomis dulkėmis Atlanto link sūkuriuojanti Sachara, ciklonų nešamos sūrios okeanų mėlių druskos, žali didžiųjų gaisrų dūmai ir baltos sulfato dalelių driekanos iš ugnikalnių bei iškastiniu kuru maitinamų kaminų. Tai – tik eilinė įvairiais aerozoliais atmiešta mūsų planetos gyvenimo diena NASA superkompiuterio „Discover“ akimis.
(2) 2012-10-12 1
Europos aplinkosaugos agentūra pranešė, jog didelė dalis Europos gyventojų kvėpuoja stipriai kietosiomis dalelėmis užterštu oru. Laimei, Lietuvos oras europiečių tyrimo duomenimis – pakankamai švarus. Kietųjų dalelių koncentracija viršija visas Europos normas Lenkijoje, Čekijoje, Bulgarijoje, Graikijoje, Turkijoje.
(0) 2012-09-23 0
“Iš Žemaitijos išvažiuoju ankstyvo ryto gaivoje, o atvažiavus į Vilnių ir lango atidaryti nesinori”, - atvirauja prekes vežiojančios įmonės savininkas
(4) 2012-09-14 0
Kartais tenka girdėti nuomonių, kad biokuras yra taršus kuras, tačiau biokuro deginimas niekaip negali padidinti anglies dioksido koncentracijos atmosferoje, kadangi anglies apytakos rate dalyvauja dabartinė anglis, o ne fosilinė, kažkada užkonservuota giliai po žeme.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos