Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Atmosferos tyrimai
 
 

Atmosferos tyrimai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2012-12-13 16
Besitęsiant ginčams, ar Lietuva turėtų toliau grįsti branduolinės energetikos ar atsinaujinančių išteklių energetikos kelią, mokslininkai ir toliau diskutuoja apie atominės energetikos naudą ir energetikos sektoriaus perspektyvas. Lietuvos mokslų akademijoje vykusioje diskusijoje „Fizikinės energetikos problemos ir ateities energetika“ fizikas Juozas Vidmantis Vaitkus ragino, planuojant energetinę šalies ateitį, neužmiršti ir mažėjančio deguonies kiekio pasaulyje.
(0) 2012-12-07 6
NASA paviešino vaizdo įrašą, kuriame vaizdžiai parodoma, kaip „kvėpuoja“ Žemė: keičiantis metų laikams ir augmenijos kiekiui kinta ir anglies dioksido kiekis atmosferoje.
(0) 2012-11-27 19
Naujausias Plutono atmosferos viršutinių sluoksnių kompiuterinis modelis iliustruoja, kad šios nykštukinės planetos atmosfera į kosminę erdvę yra nusidriekusi taip toli, jog siekia net ir didžiausios Plutono palydovo Charono orbitą, skelbia „Space.com“. Kalbant konkrečiais skaičiais, Plutono atmosferos storis gali būti 10,4 tūkst. kilometrų, o tai yra 4,5 karto daugiau už paties Plutono skersmenį.
(2) 2012-11-20 14
Menininko Berndnaut Smilde`o kambarinis debesis – ne kompiuterinis triukas. Tam, kad viduryje kambario atsirastų nuostabus baltas debesėlis, reikalingas kruopštus pasirengimas, rašo žurnalas „Time“, kuris šį kūrinį pripažino vienu iš geriausių metų išradimų.
(0) 2012-11-16 14
Rausvomis dulkėmis Atlanto link sūkuriuojanti Sachara, ciklonų nešamos sūrios okeanų mėlių druskos, žali didžiųjų gaisrų dūmai ir baltos sulfato dalelių driekanos iš ugnikalnių bei iškastiniu kuru maitinamų kaminų. Tai – tik eilinė įvairiais aerozoliais atmiešta mūsų planetos gyvenimo diena NASA superkompiuterio „Discover“ akimis.
(2) 2012-10-12 2
Europos aplinkosaugos agentūra pranešė, jog didelė dalis Europos gyventojų kvėpuoja stipriai kietosiomis dalelėmis užterštu oru. Laimei, Lietuvos oras europiečių tyrimo duomenimis – pakankamai švarus. Kietųjų dalelių koncentracija viršija visas Europos normas Lenkijoje, Čekijoje, Bulgarijoje, Graikijoje, Turkijoje.
(0) 2012-09-23 0
“Iš Žemaitijos išvažiuoju ankstyvo ryto gaivoje, o atvažiavus į Vilnių ir lango atidaryti nesinori”, - atvirauja prekes vežiojančios įmonės savininkas
(4) 2012-09-14 0
Kartais tenka girdėti nuomonių, kad biokuras yra taršus kuras, tačiau biokuro deginimas niekaip negali padidinti anglies dioksido koncentracijos atmosferoje, kadangi anglies apytakos rate dalyvauja dabartinė anglis, o ne fosilinė, kažkada užkonservuota giliai po žeme.
(7) 2012-07-27 0
Tirpstantys ledynai pavojingi ne tik baltiesiems lokiams, bet ir visiems planetos gyventojams. Praeitų metų pabaigoje rusų mokslininkai paskelbė, kad palei Sibiro krantus bręsta neregėto mąsto pasaulinė katastrofa. Šylantis klimatas tirpdo ledynus ir išlaisvina tūkstantmečius ten kauptas metano dujas, kurios prie šiltnamio efekto prisideda daug stipriau nei anglies dvideginio dujos.
(10) 2012-07-02 5
Per 20 metų pasaulyje: atsirado 1,5 mlrd. žmonių daugiau, vidutinė temperatūra Žemėje išaugo 4 laipsniais, miškų teritorija susitraukė 300 mln. hektarų (tai – už Argentiną didesnis plotas), anglies dvideginio išmetimas išaugo 36 proc. Ir tai – toli gražu ne viskas.
(2) 2012-06-05 0
Jei siekdami išvengti planetos atšilimo nuspręstume išmėginti geoinžinerinius metodus, tikėtina, kad dangaus mėlynė pabaltų. Mokslininkai jau kurį laiką įtarė, kad vienas geoinžinerinis kovos su atšilimu metodas, apie kurį dažnai diskutuojama – mažyčių sulfato dalelių paleidimas į atmosferą tam, kad šios numuštų saulės spindulių kryptį, – gali dangaus mėlynę paversti balsva.
(10) 2012-05-28 -1
Ar dar pamenate ozono skylių krizę? Kai viso pasaulio žiniasklaidoje mirgėjo pranešimai apie plonėjantį ozono sluoksnį ir galimus katastrofiškus padarinius visam pasauliui? Atrodo, krizė ėjo ir praėjo, o praėjusi spėjo apaugti įvairaus plauko mitais ir sąmokslo teorijomis, neva tai buvo viso labo tik demoniškas mokslininkų planas išmelžti pinigų nereikalingiems tyrimams, kaip ir dabar dėl klimato kaitos. Tačiau kas domisi, tas žino – anuomet mokslininkai išgelbėjo ...
(2) 2012-04-10 0
Nors tornadai gali susidaryti daugelyje pasaulio vietų, ši griaunanti gamtos jėga dažniausiai siaubia Jungtinių Amerikos Valstijų teritorijas Uolinių kalnų rytuose pavasario ir vasaros mėnesiais. JAV teritorija, apimanti Pietų Dakotos, Nebraskos, Kanzaso, Oklahomos, šiaurės Teksaso ir rytų Kolorado valstijas, vadinama „Tornadų alėja“. Šiose valstijose susidaro stipriausi ir destruktyviausi viesulai.
(0) 2012-04-02 1
Pasirodo, kad turi, rašo news.nationalgeographic.com. Saulės užtemimo metu ant Žemės paviršiaus metamas Mėnulio šešėlis keičia tos teritorijos orus maždaug trimis laipsniais pagal Celsijų, rodo 1999-ųjų visiško saulės užtemimo analizės rezultatai. Maža to, užregistruojama ir vėjo pokyčių.
(4) 2012-02-14 0
Floridos sraigtasparnių bendrovės pilotui vasario 5 d. pavyko užfiksuoti įspūdingų vaizdų, kuriuose matyti nuo jūros į krantą atsiritę „cunamio“ bangų formos debesys, praryjantys pajūryje stūksančio miesto dangoraižius.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos