Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Atsinaujinanios energetikos tendencijos ir politika
 
 

Atsinaujinanios energetikos tendencijos ir politika

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2009-09-29 0
Iš Vakarų pasaulio šalių noriai perimame alternatyvių elektros šaltinių naudojimo patirtį – Lietuvoje kai kurie namų ūkiai jau pradeda ar svarsto galimybę naudoti tokius elektros energijos šaltinius kaip vėjo elektrinės, saulės baterijos, elektros energiją gaminantys dujų katilai. Kadangi tokių alternatyvių elektros energijos šaltinių ateityje daugės, Lietuvos neišvengiamai laukia elektros tinklų struktūrinis pertvarkymas.
(35) 2009-09-29 3
Molėtų rajone, Gruodžių kaime, atidaryta pirmoji Baltijos šalyse asmeninio naudojimo vertikalioji vėjo jėgainė TASSA, praneša Utenos apskrities žinios. Tai tuo pačiu apskritai viena iš pirmųjų vertikalių jėgainių Lietuvoje. Ji sukurta „TASSA-GmH“ vertikaliųjų vėjo jėgainių kūrėjų. Vokietijoje panašios jėgainės pradėjo veikti 2005 metais.
(12) 2009-09-14 0
Didžioji dalis pasaulio energijos, įskaitant elektros energiją, yra gaunama deginant organinį kurą. Bet kokio organinio kuro deginimas gamina šiltnamio efektą sukeliančias dujas. Visi supranta, kad šių dujų emisiją būtina mažinti. Paprasčiausias būdas - naujiems pajėgumams naudoti tokias elektros gamybos technologijas, kurios neskleistų tokių dujų.
(7) 2009-09-10 0
Vokietijoje pradedama namų ūkiams skirtų „SchwarmStrom“ elektrinių gamyba. Šio projekto vykdytojai teigia, kad tokios asmeninės elektrinės per metus pagamins tiek pat elektros energijos, kaip ir 2 branduoliniai reaktoriai.
(8) 2009-09-04 0
Savo garsiojoje kalboje šių metų balandžio 27 d. kasmetinėje 146-ojoje JAV Nacionalinės mokslų akademijos sesijoje JAV prezidentas Barrackas Obama tarp svarbiausių mokslo ir technologijų prioritetų paminėjo atsinaujinančių energijos šaltinių vystymo programą, kuriai per artimiausius kelerius metus numatoma skirti 150 mlrd. dolerių.
(8) 2009-08-08 0
Gamtai draugiškos investicijos svarbiausiose pasaulio biržose jau duoda grąžą, o paskelbti sausio–liepos rezultatai jas daro dar patrauklesnes.
(26) 2009-06-16 0
Šiandien aukščiausio rango pasaulio politikai iš tribūnų kalba apie tai, kad sistemą energetikoje reikia keisti, antraip planetai teks patirti katastrofines pasekmes. Žalioji energija, kurį laiką laikyta tik entuziastų prasimanymu, tampa vis patrauklesnė stambiojo verslo investicijoms.
(7) 2009-06-16 0
Tradicinės Saulės jėgainės yra puikus atsinaujinančios energijos šaltinis, tačiau veikia tik tol, kol šviečia Saulė. Tai - didelė kliūtis nuo elektros tinklų nutolusiose vietovėse. Tačiau jau už kelių dienų Izraelyje bus atidaryta pirmoji hibridinė Saulės jėgainė, turinti hibridinę mikroturbiną.
(2) 2009-06-12 0
Kinija per ateinančius 10 metų planuoja žymiai padidinti atsinaujinančius vėjo ir saulės energijos šaltinius.
(2) 2009-05-04 0
Pirmą kartą atliekami tyrinėjimai nagrinės Anglijos ir Velso pakrančių potencialą, statant bangų mūšos, vandenyno srovių ir potvynių diapazono elektrines.
(108) 2009-04-25 0
Nepaisydami kitąmet po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo Lietuvai gresiančio energetinio bado, šalies gyventojai ir toliau priešinasi alternatyviai energetikai. Iki šiol kovomis su „vėjo malūnais“ garsėjo Kretingos rajonas. Dabar vėjo jėgainių statyboms ėmė priešintis Klaipėdos rajono Biržininkų, Daumantų ir Venckų kaimų gyventojai.
(4) 2009-03-19 0
Britų ir olandų naftos kompanija „Shell“ neinvestuos į vėjo, saulės ir vandens energiją, mat ji neekonomiška, rašo lrt.lt
(28) 2009-02-15 0
Taip tvirtina Kaune įsikūrusios ekologinės bendrijos "Atgaja" pirmininkas, energetikas ir žaliasis Saulius Pikšrys. Jis būgštauja, kad nacionalinio investuotojo bendrovės "Leo LT" peršama nauja atominė elektrinė ne padės Lietuvai išsikapstyti iš energetinės ir ekonominės krizės, o gali jas net padidinti.
(3) 2008-12-16 0
Nesenai mes publikavome interviu su UAB "Saulės Energija" direktoriumi doc. dr. Edmundu Žilinsku. Tuomet pašnekovas gana išsamiai komentavo energetikos situaciją tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Kaip priedą prie interviu jis pateikė savo parengtas ES Komisijos Energijos ir Transporto direktorato ataskaitų santraukas apie aplinkos užterštumą ir su tuo susijusias energetikos problemas. Dabar publikuojame vieną iš šių santraukų – energetikos iššūkiai ir aplinkos tar...
(15) 2008-12-06 0
Atsinaujinanti energetika - dažna tema spaudoje ir tiesiog diskusijose, tačiau neapleidžia mintis, jog kalba sukasi apie kažką tolimo ir fantastiško: realybėje vis tiek viskas sugrįžta prie iškastinio kuro, naujos kartos atominių ar šiluminių elektrinių. Natūralus klausimas - kodėl gi taip yra?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos