Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Aukštasis mokslas
 
 

Aukštasis mokslas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2008-04-26 1
Šioje vaizdo medžiagoje - ištrauka iš dr. Rolando Maskoliūno Lietuvos TV laidos „Negali būti“ (2008-03-29), kurioje dr. Arvydas Tamulis pasakoja apie savo ir kolegų darbus, kuriant dirbtines gyvąsias ląsteles ir nanobiorobotus.
(4) 2008-04-21 0
Kasmet į Lietuvą grįžta vis daugiau užsienyje mokslo laipsnius įgijusių ar stažuotėms išvykusių šios srities mokslininkų. Vien į Biotechnologijos institutą per pastaruosius 5 metus po daugiau nei 3 metus trukusios mokslinės praktikos užsienyje sugrįžo bei savo žinias, patirtį, o taip pat ir laimėtus tarptautinių fondų grantus Lietuvai parvežė 17 mokslininkų.
(15) 2008-04-12 0
Rinkos tyrimų bendrovės "Forrester Research" duomenimis, artimiausiu metu IT rinkoje turėtų toliau populiarėti procesoriai su daug branduolių. Kaip teigia bendrovės analitikai, tikėtina, kad jau kitais metais lustai su 64 branduoliais paplis tarnybinėse stotyse, na o nuo 2012-ųjų – ir asmeniniuose kompiuteriuose.
(23) 2008-03-21 0
Viena mokslo sričių, kurioje Lietuva pirmauja pasaulyje, yra lazerių pramonė. Lietuvoje lazerių pramonė daugiausiai orientuota į įrengimų ir prietaisų moksliniams tyrimams gamybą.
(13) 2008-03-17 0
Sprendžiant iš Latvijos aukštųjų mokyklų pirmųjų kursų studentų žinių lygio, Latvijoje praktiškai nebeliko viduriniojo išsilavinimo. Tai, duodamas interviu dienraščiui „Neatkarīgā Rīta Avīze“, pareiškė Latvijos universiteto fizikos ir matematikos fakulteto dėstytojas Aigaras Ekersas.
(2) 2008-03-13 0
Lietuvis mokslininkas Laimonas Briedis į Kanadą išvažiavo vos baigęs pirmąjį geografijos studijų kursą Vilniaus universitete. Gyvendamas už Atlanto, Laimonas visada buvo arčiau Vilniaus, nei neretas Lietuvoje gyvenantis – mokslininkas yra atsidėjęs geografiniam – istoriniams Lietuvos sostinės tyrinėjimui.
(4) 2008-03-12 0
Institutas, tyrinėsiantis regioną tarp ES ir Rusijos, politinių elitų kalvė, kuri po keliolikos metų gali išugdyti kurios nors šalies prezidentą. Tuo turėtų užsiimti Lietuvoje kuriamas Priešakinių tyrimų institutas. Istorijos instituto direktorius, instituto strategiją rengusios darbo grupės vadovas Alvydas Nikžentaitis įsitikinęs, kad praradusi šansą įsteigti institutą, Lietuva pasmerkta likti Europos Sąjungos provincija.
(0) 2008-03-06 0
Įgyvendinat Užsienio lietuvių rėmimo centro projektą „Protų susigrąžinimo programos parengimas ir įgyvendinimas“ į Lietuvos mokslo ir studijų institucijas jau antrus metus atvyksta užsienyje aktyvų mokslinį darbą dirbantys lietuviai mokslininkai.
(11) 2008-02-19 0
Dažnai žiūriu per antrą TV kanalą mokslo laidas, skirtas mokslo vystymui ir „aukštųjų technologijų“ diegimui. Tai aktualu ir šiuo metu į Lietuvą ateinant lėšoms iš ES. Vaizdas gana nykus.
(0) 2008-02-01 0
2007 metų gruodžio pabaigoje startavo naujai sukurta internetinė svetainė www.paramastudentams.lt. Čia talpinama susisteminta informacija apie studentams paramą teikiančius Lietuvos bei užsienio fondus, organizacijas, verslo sektoriaus atstovus ir privačius asmenis.
(0) 2008-01-14 0
Egzaminas nebūtinai turi vykti auditorijoje. Šeštadienio rytą Vilniaus verslo ir teisės kolegijos studentai sėdo į išsinuomotą troleibusą ir pradėjo ilgą ekskursiją po sostinę. Pakeliui išlaikė ir egzaminą.
(22) 2008-01-06 0
JAV oficialusis mokslas stoja į kovą su religija. Juokinga, jei nebūtų graudu - mokslas, turėdamas šviesti ir skatinti blaivų, kritišką, nepriklausomą ir kas svarbiausia nestandartinį mąstymą, labiau linksta prie to, jog jo dabartinės tiesos būtų laikomos pamatinėmis. Na, kaip ir kiekviena religija - jos tiesa yra nepajudinama.
(10) 2007-12-08 0
Jau kitais metais Tokijo Nacionalinis Meno universitetas (Tokyo National University of Fine Arts) pradės tai, kas netgi tokioje šalyje ypač vėluoja – rengs anime (japonų animacijos) specialistus. Studijos truks dvejus metus, ir tai yra pirmoji pasaulyje neprivati institucija, užsiimanti tokiomis studijomis. Dalykus dėstys šios srities animacijos pasaulio profesionalai. Studentai iš universiteto išeis jau turėdami savo jėgomis sukūrę du-tris pilnaverčius anime filmus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos