Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Aukštasis mokslas
 
 

Aukštasis mokslas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(114) 2013-11-04 1
Kuba jiems yra miestas, Juodoji jūra tyvuliuoja šalia Lietuvos, o prieveiksmio pavyzdys – jungtukas „kad“. Apie tokius studentų šedevrus pasakoja jų dėstytojai, tvirtinantys, kad kasmet lygis tik krenta.
(83) 2010-11-15 0
Vilniaus universiteto (VU) rektorius akademikas Benediktas Juodka piktinasi, kad Lietuvoje į aukštąsias mokyklas gali įstoti „beveik debilai“ ir siūlo nustatyti minimalų priėmimo balą. Taip jis kalbėjo ketvirtadienį VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute vykusioje diskusijoje apie vykdomą aukštojo mokslo reformą.
(79) 2010-11-07 0
Labai dažnai fizika kaip mokslas dar nuo mokyklos ar universitetų laikų asocijuojasi su nesuvokiamais dėsniais, sunkiai „įkandamais“ uždaviniais ir painiomis teorijos. Tačiau tuo pačiu fizikos mylėtojai įsitikinę, jog tai pats nuostabiausias mokslas, padedantis pažinti pasaulį. Kodėl yra tokios skirtingos nuomonės? Kaip fiziką būtų galima pamilti dar mokykloje? Apie tai savo pamąstymais dalinasi Kauno technikos kolegijos fizikos dėstytojas A. Gavėnas.
(75) 2009-02-18 0
Tarkim, aš ką tik atšvenčiau šimtadienį ir visai neseniai nusprendžiau, kuriuos brandos egzaminus laikysiu birželį. Žinau, kad sekdama tėvų tradicijas, pildydama jų lūkesčius ir savuosius troškimus atversiu naują savo gyvenimo etapą – pradėsiu studijas. Truputį daugiau pasitikėjimo savimi ir daugiau klaustukų, ne, ne dėl to, kad nežinočiau, ko noriu. Chaosą galvoje sukelia klausimas „Kam viso to reikia?“
(73) 2011-03-02 0
Šią savaitę paskelbta akcija „Interneto savaitė 2011“ siekiama atkreipti dėmesį į e. įgūdžių svarbą ir specialistų trūkumą. Viena didžiausių pastarojo meto problemų – vis didėjantis informacijos ir ryšių technologijų (IRT) specialistų trūkumas.
(70) 2015-10-01 24
3 eurai. Toks atlygis už valandą darbo nešiojant langus siūlomas pagalbiniam darbuotojui. Tuo metu aukštąjį išsilavinimą turintys dėstytojai per valandą uždirba vos 3,20 euro. Dėstytojų algos Lietuvoje – tokios mažos, kad gelbėjant juos nuo visiško skurdo Vilniaus universitetas (VU) ketina pradėti mokėti pašalpas.
(67) 2011-05-27 0
Jei jaunuoliams, baigiantiems vidurines mokyklas ir gimnazijas, pavyks įgyvendinti savo planus, 7 tūkst. šiuo metu užsienyje studijuojančių lietuvių rudenį sulauks gausaus papildymo, ypač iš gabių abiturientų būrio.
(57) 2011-07-05 0
Ar gali būti, kad abiturientų egzaminų rezultatai dirbtinai pagerinami, siekiant pasipuikuoti ES, įtikti Vyriausybei ir aukštosioms mokykloms? KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis tuo neabejoja.
(54) 2012-06-14 0
Visiems darbdaviams dabar svarbiausia patirtis ir tik antroje vietoje aukštojo mokslo diplomas. Taip tvirtina personalo atrankos įmonės „Indigroup“ vadovas Karolis Blaževičius. Interviu darbo rinkos ekspertas atskleidžia, jo nuomone, perspektyviausias specialybes ir tas, kurios rasti darbą nepadės. K. Blaževičiaus teigimu, darbdaviui dažnai nusišvilpti į išsilavinimą – jo reikšmė persūdoma.
(53) 2009-03-07 0
Viena užsienio ekspertė, išanalizavusi lygių vyrų ir moterų galimybių padėtį Lietuvoje, pareiškė: „Labai išsilavinusią tautą valdo labai neišsilavinę žmonės“. Taip buvo įvertintas mūsų šalyje kuriamas socialinės ir šeimos politikos modelis, orientuotas į 20-to amžiaus pradžios ekonomiką, kai darbo vietos būdavo užtikrintos iki gyvos galvos, todėl vyras vienas galėdavo išlaikyti šeimą. Šiandien patriarchalinės nuostatos moterims pragaištingos.
(52) 2013-08-26 0
Po šių mokslo metų studijas baigs 4,5 tūkst. absolventų, kurie pirmieji pradės grąžinti studijų paskolas, gautas pagal dabartinę tvarką, - bendras jų įsipareigojimas bankams viršija 22 mln. litų.
(50) 2015-03-26 -29
Personalo atrankos specialistai pastebi, kad neadekvatūs atlyginimo lūkesčiai kandidatui gali užkirsti kelią gauti darbą. Itin dažnai savo galimybes linkę pervertinti pirmą kartą darbo ieškantys jaunuoliai. Nors daugelyje pasaulio šalių karjera pradedama nuo nemokamos ar simboliškai apmokamos praktikos, mūsų šalyje jauni žmonės iš darbdavių linkę prašyti kur kas solidesnio atlygio.
(50) 2012-11-13 22
Sostinės Saulėtekio rajonas kiekvieną savaitgalį virsta kone nuodėmių miestu: jaunuoliai girtauja, niokoja bendrabučius ir dažnai net nesijaučia dėl to kalti. Tam kelio negali užkirsti net privačios bendrovės, kurios ėmėsi prižiūrėti studentų bendrabučius.
(50) 2013-03-16 1
Naujienų portalas Delfi.lt, kuris remiasi neprisistačiusio skaitytojo ir portalo cyberwarnernews.info informacija, teigia, jog šią savaitę buvo įsilaužtą į Kauno Technologijos Universiteto Karjeros centro duomenų bazę. Įsilaužėliams pavykto pavogti studentų prisijungimų duomenis.
(49) 2011-07-30 0
Valstybė šiemet pritrūko biudžeto lėšų apmokėti jaunųjų medicinos specialistų internatūros studijas, o daugelyje mažesnių šalies ligoninių jau pritrūko gydytojų - chirurgų, kardiologų, okulistų, ginekologų. Nes nemažai jaunų ir vyresnių medikų iš Lietuvos emigruoja.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos