Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Baltasis gandras
 
 

Baltasis gandras

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2016-03-16 24
Baltasis gandras – didingas paukštis. Tačiau Rytų Anglijos universiteto (JK) ornitologai priėjo išvados, kad nuo šiol juos galima laikyti šiukšlynų paukščiais. Tyrimo autoriai teigia, kad baltieji gandrai numojo sparnu į įprastus migracijos procesus ir žiemoti niekur nebeskrenda – vis dažniau lizdus suka prie sąvartynų, kuriuose maisto randa kiaurus metus.
(0) 2014-08-27 15
Išlydėjus gandrus tolimam skrydžiui į žiemavietes nejučiom prisimeni praėjusios vasaros aktualijas. Ir aišku pirmiausiai susijusias su baltaisiais gandrais. Kaip ir kasmet Lietuvos ornitologų draugijoje (LOD) netilo skambučiai dėl iš lizdų iškritusių ar išmestų jauniklių, taip pat dėl įvairių problemų, susijusių su lizdais ant elektros perdavimo linijų atramų. Deja, šiais metais, kaip niekad, daug kritikos gandrų atžvilgiu išsakytą dėl jų mitybos ypatumų, nevengiant net siūlymų reguliuoti baltųjų gandrų gausą. Tai paskatino LOD sekretoriatą gandrų palydų proga pateikti argumentus „gandrų naudai“, kad kitą pavasarį mes jų nekantriai lauktumėm sugrįžtant ir kuo gausesniais būriais.
(0) 2014-08-19 8
Įprastai baltieji gandrai mūsų šalį palieka paskutinę rugpjūčio savaitę. Tai pastebėjo ir mūsų protėviai, rugpjūčio 24 dieną pavadinę Gandrų išskridimo diena. Ir iš tikrųjų, gandrai gana tiksliai masiškai išskrisdavo būtent šią dieną, su ne didesne nei kelių dienų paklaida. Tačiau šiais metais stebima kitokia situacija – dar likus kone dviem savaitėms iki šv. Baltramiejaus (rugpjūčio 24-os) dienos, laukuose jau retai pamatysi didesnius baltųjų gandrų būrius – reti net keliolikos paukščių būreliai.
(0) 2014-08-05 8
Lietuvoje daugėjant gandrų vis ryškėja takoskyra tarp ornitologų ir medžiotojų. Šie sako, kad gandrų populiacija išpūsta dirbtinai ir jau metas nustoti ją didinti, kadangi šie paukščiai labai stipriai praretins gyvūnus, kuriais minta. O ornitologai to girdėti nenori ir sako, kad gamtai kenkia ne gandrai, bet medžiotojai.
(2) 2013-09-04 0
Egipto žvejys sulaikė ir į policiją pristatė gandrą, kurį palaikė užsienio šnipu. Kaip rašo guardian.co.uk, paukštis turėjo keistą kamerą ant sparnų, kuri žvejui pasirodė įtartina.
(4) 2013-08-21 0
Kiekvienais metais vis daugiau baltųjų gandrų porų peri Žuvinto rezervate. Nepaisant žiemiškos pavasario pradžios, visas veisimosi laikotarpis šiam nacionaliniam paukščiui buvo palankus, tad užaugintų jauniklių skaičius - vėl rekordinis.
(0) 2013-03-01 0
Neprasidėjus kalendoriniam pavasariui pirmasis šių metų gandras jau pastebėtas. Ketvirtadienį, apie 14 val. Vilniaus mieste šis tolimas migrantas sukiojo ratus senamiestyje virš Gedimino pilies.
(0) 2012-07-18 0
Lietuvos skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO kviečia dalyvauti fotografijų konkurse „Gandrų sezonas“ ir iki rugpjūčio 27 dienos siųsti nuotraukas, kuriose įamžinti gandrai. Nepriklausoma komisija išrinks meniškiausias gandrų nuotraukas ir laimėtojus apdovanos galimybėmis pažvelgti į Žemę iš gandro skrydžio ir ramiu poilsiu „tarp gandrų“. Bus išrinkti ir gražiausi regionų gandrai.
(0) 2011-10-02 0
Ornitologai sako, jog per šventą Baltramiejų (rugpjūčio 24 d.) mus palieka gandrai. Tautosakoje ši diena buvo apipinta gražiais burtais. Pirmiausiai savo ateitį skubėdavo sužinoti merginos. Jos nupjautų javų lauke kasdavo duobutę, o kitądien bėgdavo žiūrėti, ar voras jame nenumezgė tinklo. Jei tinklą rasdavo, laukė turtingo jaunikio piršlių, o jei joje tik koks mažas vabaliukas ropinėjo, tai ir vargo vyras jai tebuvo numatytas. Bet kartais duobutė likdavo tušč...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos