Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Banginių medžioklė
 
 

Banginių medžioklė

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(11) 2015-07-30 24
Internete buvo paviešintas šiurpą keliantis vaizdo įrašas ir nuotraukos, kuriuose vaizduojamas prieštaringas kasmetinis banginių žudymo festivalis autonominiame Danijos regione Farerų salose.
(5) 2013-05-30 0
Japonijoje parduodami iš nykstančių banginių, sugautų Islandijoje, mėsos pagaminti prabangūs užkandžiai šunims, skelbia „The Telegraph“.
(6) 2012-10-08 2
Viena turtingiausių pasaulio šalių Norvegija, kaip ir kitos Šiaurės šalys, dažnai laikoma pavyzdžiu aplinkosaugos ir darnaus vystymosi srityje. Tačiau ar iš tikrųjų ši valstybė verta tokio įvaizdžio?
(24) 2011-11-29 -1
Šiaurės Europoje esančiose Farerų salose jūros vanduo, dėl šimtų sumedžiotų banginių, nusidažė raudonai. Lapkričio 22-ąją surengtos žudynės yra dalis vietinės banginių medžioklės tradicijų.
(1) 2011-05-25 0
Islandija, turinti leidimą per metus sumedžioti pusantro šimto finvalų ir šimtą mažųjų ruožuočių, paskelbė, kad šio medžioklės sezono pradžią atideda, nes po žemės drebėjimo Japonijoje sumažėjo banginių mėsos paklausa.
(35) 2011-02-18 0
Japonija sustabdė kasmetę banginių medžioklę Antarktidos pakrantėse, paskelbusi, kad gamtosaugos aktyvistų organizacijos „Sea Shepherd“ („Jūrų piemuo“) laivai blokuoja pagrindinį medžiotojų laivą.
(18) 2010-06-05 0
Australija praėjusį pirmadienį pateikė tarptautinį ieškinį, kuriuo siekia nutraukti Japonijos kasmet vykdomas šimtų banginių žudynes, prisidengiant mokslo vardu. Teigiama, jog šiuo metu šalis naudojasi 1986 metais priimto susitarimo spraga, pagal kurią gyvūnus leidžiama gaudyti mokslinių tyrimų tikslais. Japonija jau pareiškė ginsianti savo poziciją.
(50) 2010-02-04 -2
„Masinės žudynės“, „viduramžiškas žiaurumas“, „liga“, „satanistinis aktas“ – tai iš įvairių šaltinių surankioti raktiniai žodžiai, išreiškiantys tarptautinį pasibaisėjimą kasmetine banginių medžiokle Fareruose. Nepaisant instinktyviai kylančio pasipiktinimo, vertėtų paklausti, ką mes iš tikrųjų žinome apie šią šimtametę banginių medžioklės tradiciją? Ar viskas yra taip, kaip įsivaizduojame?
(1) 2010-01-29 0
Senieji Europos muziejai turi ilgaamžes eksponatų kaupimo tradicijas. Ypač įdomios įsigijimo istorijos gaubia Rytprūsių sostinės Karaliaučiaus (šiandieninio Kaliningrado) zoologijos muziejaus rinkinį. Muziejus visuomenei duris atvėrė 1824 m. ir iki pat lemtingųjų 1944 m. rudens veikė kaip visavertė švietėjiška mokslo įstaiga. Jo eksponatai buvo išsamiai ištirti ir aprašyti moksliniuose sąvaduose, kurie išliko iki mūsų dienų. Kaupti pavyzdžiai šiandienos mokslini...
(26) 2010-01-08 0
Atkaklūs kovos su banginių medžiokle aktyvistai penktadienį pažadėjo tęsti savo kampaniją, nors jų vienas modernus greitaeigis kateris nuskendo netoli Antarktidos po susidūrimo su vienu Japonijos banginių medžiotojų laivu.
(24) 2009-06-21 0
Povandeninės ekosistemos atsidūrė ant pražūties krašto. Jeigu ir toliau beatodairiškai jas eksploatuosime, vandenynai mirs - ir žmonija kartu su jais.
(19) 2008-02-16 -2
Skaitydami pastarųjų savaičių naujienas galėjome aptikti nemažai pranešimų apie susidūrimus tarp Japonijos banginių medžiotojų ir tokiai veiklai nepritariančių organizacijų. Šie konfliktai tęsiasi jau ne pirmus metus ir kiekviena pusė turi savų argumentų. Iš tikrųjų Japonijos veiksmai tokie kontraversiški, kad viso pasaulio šalys yra pasidalinusios į dvi stovyklas: pritariančias medžioklei (mažuma) ir siekiančias tokią veiklą nutraukti.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos