Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Bangos ir jų susidarymas
 
 

Bangos ir jų susidarymas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2015-06-01 110
Artėjant maudymosi sezonui, žmonės dalinasi nuotraukomis, kaip iš bangų atpažinti, kada į jūrą bristi pavojinga gyvybei, taip pat įspūdžiais dalinasi žmonės, kuriems teko pabuvoti povandeninių srovių gniaužtuose.
(1) 2014-08-13 49
<em>Jos bu­vo lai­ko­mos jū­rei­vių pa­sa­ko­mis ir pra­ma­nais, bet jos tik­ros: mil­ži­niš­kos ban­gos, ky­lan­čios be per­spė­ji­mo ir ga­lin­čios su­nai­kin­ti lai
(0) 2014-01-14 0
Didžiausios pasaulyje vandenynų bangos iškyla tarp Pietų Kinijos jūroje esančio Lusono sąsiaurio krantų. Jų aukštis siekai daugiau nei 170 metrų.
(6) 2013-02-01 27
1958 m. liepos 9 d. naktį Feirvezerio sprūdžio sukeltas žemės drebėjimas Aliaskoje, į žiemryčius nuo Litujos užutekio (Lituya Bay) krante išjudino apie 30,6 mln. kubinių metrų uolienų. Išjudino ne šiaip: visos jos krito į Ramiojo vandenyno pakrantėje tyvuliavusį Žilbero fiordą (Gilbert Inlet). Maža to, krito iš... 914 metrų aukščio. Šis įvykis sukėlė didžiausią registravimų istorijoje cunamio bangą, greta kurios Japonijos krantus 2011-aisiais ar Indijos vandenyno krantus 2004 m. nusiaubusios stichijos, kurių metų žuvo šimtai tūkstančių žmonių, aukštis atrodo juokingas.
(6) 2012-04-10 1
Mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Nail Akhmediev iš Fizikos ir inžinerijos tyrimų mokyklos Australijos nacionalinio universiteto (angl. Research School of Physics and Engineering), kartu su kolegomis iš Hamburgo Technologijų universiteto bei Turino universiteto vykdo netiesinės dinamikos eksperimentus, kuriais bando paaiškinti bangų „žudikių“ (angl. rogue, killer) atsiradimą. Dabar yra nustatyta, kad šios didžiulės bangos gali atsirasti santykinai ramiame vandenyje atviroje jūroje ir net paskandinti laivus.
(2) 2011-10-14 0
Mokslininkai viename D. Britanijos paplūdimyje pradėjo „skaičiuoti“ smėlio kruopeles, taip tikėdamiesi nustatyti pakrantės erozijos mastą.
(1) 2011-10-06 0
Ilgai laikytos tiesiog jūreivių pramanu, nenuspėjamosios bangos, dar vadinamos bangomis žudikėmis (angl. rogue waves, freak waves arba killer waves), tapo kur kas labiau prognozuojamos nei iki šiol. Šioje srityje kaip reikiant padirbėjo okeanografų komanda iš Svinburno technologijos universiteto (Australija).
(1) 2011-06-21 0
Aukštos kaip bokštai vandens sienos, kurios griūdamos paskandina laivus ir net sraigtasparnius, savo paslaptį išlaikė per šimtmečius. Nauji kompiuteriniai modeliai siūlo paaiškinimą, kaip jos susiformuoja.
(4) 2007-08-17 0
Banguojanti jūra – ne tik romantiškas reginys. Kai ji įsišėlsta, nesaugu palieka ne tik mažuose žvejų laiveliuose, bet netgi milžiniškuose tanklaiviuose. Tiesa, prie tokių jūros pavojų patyrę jūrininkai yra įpratę. Tačiau pasirodo, jūra dar slepia daug savo paslapčių. Viena iš jų – paslaptingos milžiniškos klajojančios ir bet kur išdykstančios bangos, kurios ilgą laiką tebuvo jūros legendų dalis. Anot šios legendos pasakotojų, bangos lyg iš niekur atsira...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos