Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Bendrai apie studijas užsienyje
 
 

Bendrai apie studijas užsienyje

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2008-10-16 0
Sąlygos studentų ir dėstytojų mobilumui tarp skirtingų Europos aukštųjų mokyklų vis dar nepakankamos. Dalis Europos valstybių neskiria deramo dėmesio mobilumui skatinti, neišspręstos problemos dėl kreditų studentams suvienodinimo bei diplomų pripažinimo.
(6) 2010-03-21 0
Į kovą dėl studentų iš Lietuvos kyla ir užsienio aukštosios mokyklos – ieškoti protų čia vis dažniau atvyksta studijų muges rengiantys įvairių Europos šalių universitetai. Analitiko Žilvino Martinaičio nuomone, Lietuvos aukštųjų mokyklų gebėjimas reaguoti į šiuos procesus stipriai vėluoja, šalis kovą pralaimi tiek dėl gabiausių savų studentų, tiek dėl gabiausių studentų iš užsienio.
(6) 2012-03-02 0
Pernai pagal Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymą numatyta pradėti taikyti naująją kredito sampratą. Apie Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemą (ECTS), prie kurios bando pereiti visa Europa nuo Bolonijos deklaracijos pasirašymo 1999 m., Lietuvoje vis daugiau diskutuojama iš esmės, o tam suburti Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovai – nacionalinio projekto ekspertai – baigia ruošti rekomendacijas kokybinei kaitai. Nacionalinės reikšmės ECTS projektas ner...
(1) 2009-05-17 0
Vokietijos verslininkai susirūpinę, kad šalis neatsiliktų ir kad nepritrūktų kvalifikuotų specialistų, todėl net prasidėjus krizei nemažina aukštosioms mokyklos skiriamos finansinės paramos.
(26) 2011-05-29 0
Trečiakursis Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas Julius Zaburas mintimis vis grįžta į Čekijos Ostravos technikos universitetą, kuriame pusę metų pagal studentų mainų programą studijavo statybos inžineriją.
(0) 2009-05-13 0
Šiais metais net 524,151 studentai iš viso pasaulio aplikavo į Universitetus Jungtinėje Karalystėje, kas sudaro 8,8% daugiau nei atitinkamai per tą patį laikotarpį pernai.
(67) 2011-05-27 0
Jei jaunuoliams, baigiantiems vidurines mokyklas ir gimnazijas, pavyks įgyvendinti savo planus, 7 tūkst. šiuo metu užsienyje studijuojančių lietuvių rudenį sulauks gausaus papildymo, ypač iš gabių abiturientų būrio.
(0) 2013-08-19 0
Tailande Kasetsato universitete imtasi drastiškų priemonių prieš nusirašinėjimą – studentams liepta per egzaminą raštu naudotis akidangčiais, kad negalėtų žvilgtelėti į greta sėdinčiųjų egzaminų lapus.
(13) 2010-03-17 0
Mažai ir juo labiau mąžtančiai šaliai jaunų žmonių netekimas yra skausmingas įvairiais aspektais. Tačiau kiek iš tikrųjų ir kokių žmonių Lietuva netenka? Tokį klausimą keliantis vilnietis Linas Misevičius teigia pats nusprendęs patyrinėti dvyliktokų migracijos ketinimus – atlikta vienos sostinės gimnazijos abiturientų apklausa parodė, kad iš Lietuvos išvykti ketina didžiausia dalis geriausiai besimokančių. 16 proc. respondentų teigė nusprendę studijuoti tik ...
(3) 2009-03-06 0
Šeštadienį, kovo 7 dieną, Londone įvyks jau trečiasis lietuvių studentų, besimokančių Jungtinėje Karalystėje, suvažiavimas. Rengėjai informavo, kad kovo 5–osios duomenimis į susitikimą jau užsiregistravo daugiau nei pora šimtų dalyvių. Pasak Indrės Dargytės, Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos valdybos atstovės, dar kokių penkių dešimtmečių tikimasi pasirodant neužsiregistravusių.
(33) 2010-11-25 0
Tarp moksleivių susiformavęs vienašališkas požiūris, kad užsienio universitetai geresni ir Lietuvoje daugiau galimybių turint užsienio aukštosios mokyklos diplomą, konstatuoja Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovas Mindaugas Visockis. Lietuviškų studijų nuvertinimą ir mokslo užsienyje gyrimą Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (TVM) direktorius Julius Niedvaras aiškina siekiu pritraukti kuo daugiau studentų. Mat, pasak J. Niedvaro, studijuoti atvykstan...
(0) 2009-11-27 0
Europos Sąjunga (ES) pasiekė vieną užsibrėžtą tikslą, bet iki nustatyto termino kitų pasiekti nespės. Beveik po 10 metų nuo to laiko, kai valstybės narės susitarė dėl 5 pagrindinių švietimo ir mokymo tikslų, iš pažangos ataskaitos matyti, kad iki nustatyto 2010 m. termino šių tikslų pasiekti joms nepavyks.
(75) 2009-02-18 0
Tarkim, aš ką tik atšvenčiau šimtadienį ir visai neseniai nusprendžiau, kuriuos brandos egzaminus laikysiu birželį. Žinau, kad sekdama tėvų tradicijas, pildydama jų lūkesčius ir savuosius troškimus atversiu naują savo gyvenimo etapą – pradėsiu studijas. Truputį daugiau pasitikėjimo savimi ir daugiau klaustukų, ne, ne dėl to, kad nežinočiau, ko noriu. Chaosą galvoje sukelia klausimas „Kam viso to reikia?“
(16) 2010-11-22 0
Australijos mokyklų ir universitetų studentai savo namų darbus siunčia į Indiją, Pakistaną bei Egiptą, kur anglų kalbos rašinėliai parašomi ar matematikos uždaviniai išsprendžiami vos už 2 JAV dolerius.
(2) 2013-04-04 0
Po ekonomikos mokslų baigimo Vilniaus Universitete studijas Vokietijoje tęsęs žinomas finansų analitikas Gitanas Nausėda įsitikinęs, kad studijos užsienyje yra puikus būdas jaunam žmogui išbandyti save ne tik studijuojant ir gilinant savo žinias, bet ir tampant tvirtesne, savarankiškesne asmenybe.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos