Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Bendrųjų mokslinių tyrimų kosminės misijos
 
 

Bendrųjų mokslinių tyrimų kosminės misijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(42) 2017-02-24 43
Visi yra girdėję, kad tikras musulmonas turi melstis penkis kartus per dieną. Maža to, melstis dar reikia atsisukus Mekos kryptimi. Tačiau kaip tai padaryti, jei tikintysis yra Tarptautinėje kosminėje stotyje, skriejančioje keliasdešimt tūkstančių kilometrų per valandą greičiu?
(0) 2015-12-21 17
<i>Vanduo iš šlapimo, dvynių paradoksas ir kosminiai ledinukai</i>
(3) 2014-02-19 3
NASA ir Masačiusetso technologijų instituto (MIT) mokslininkai aplink Mėnulį skriejančiam zondui įrengė pribloškiamos spartos internetą: duomenų srauto sparta ten yra gerokai didesnė nei galėtų pasidžiaugti daugelis interneto naudotojų Žemėje.
(0) 2013-02-25 0
Europos kosmoso agentūra (ESA) aktyviai dirba stengdamasi įgyvendinti stambaus masto misiją Jupiterio palydovams tirti. Kaip žinia, Jupiteris – penktoji pagal nuotolį nuo Saulės planeta ir yra iš tikrųjų milžiniško dydžio dujų rutulys. Šiuo metu žinomi 67 apie jį besisukantys skirtingos masės ir dydžio palydovai.
(3) 2011-03-08 0
Atsidurti kosminėje erdvėje dažnam gyvam organizmui gali būti labai pavojinga. Ne tik dėl to, kad kosmose yra įprastas nesvarumas ar kad vakuume nėra slėgio. Kosmines platybės yra ištisas radiacijos okeanas, nuo kurio Žemėje mus saugo kosminiais masteliais juokingai menka atmosferos luobelė. Tad žemdirbystei kosmoso plotmės – tarsi ir pernelyg atšiaurios. Tačiau prieš tokią poziciją mūru stoja branduolinės Černobylio AE katastrofos apylinkėse užderėję linai. Vis t...
(24) 2010-12-27 0
Pasirodo, tinkamiausia ryšio priemonė su kitomis galaktikomis ir nežemiško proto atstovais yra mūsų žvaigždė Saulė, tvirtina prancūzų mokslininkai. Anot jų, jei kuriant milžinišką teleskopą pavyktų pasinaudoti mūsų Saulės gravitacijos jėga, žmonija galėtų siųsti ir priiminėti nepaprastai sustiprintus signalus, kurie leistų užmegzti ryšį su tolimomis nežemiškomis civilizacijos.
(5) 2010-07-19 0
Rusija po dvejų metų paleis į orbitą pirmąjį mokslinį kosminį aparatą „Bion-M“, kurio keleiviais bus beveik šimtas įvairių gyvūnų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos