Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Betoniniai keliai
 
 

Betoniniai keliai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2019-04-24 57
Pavasaris yra puikus metų laikas – šiltėja oras, daugiau saulės spindulių, bunda gamta. Tačiau jis atneša ir ne itin malonų reiškinį – pilnas gatves ir šaligatvius duobių. Jos dygsta, kaip grybai po lietaus ir to kaltininkas yra akivaizdus – šaltuoju metų laiku ant kelių dangos paskleista druska. Kalcio chloridas reaguoja su dangoje esančiu kalcio hidroksidu ir taip atsiranda kalcio oksichloridas. Jis dar yra žinomas, kaip „CAOXY“. Ši medžiaga plečiasi betone ir todėl jis įtrūksta, tačiau mokslininkai teigia, kad bakterijos gali padėti išspręsti šią problemą.
(3) 2015-09-22 75
Betonas – vienas kiečiausių žmonijos išradimų. Ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Tačiau sukurta ir dar kietesnė (įspūdingesnė) jo atmaina – „ištroškęs“ betonas (tiksliau, ko gero, asfaltbetonis), pavadinimu Topmix Permeable.
(12) 2015-08-08 24
Lietuvoje įsigalėjus karščiams vienas pavojingiausių magistralinių Vilnius–Utena kelių vairuotojams tampa didžiausiu iššūkiu: ar pavyks saugiai pravažiuoti ir nepradurti automobilio padangos, o galbūt teks baigti kelionę atsitrenkus į išlindusias betonines plokštes?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos