Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Biologija
 
 
Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(26) 2010-12-30 2
NASA Astrobiologijos instituto (NAI) vadovas Karlas Pilčeris (Carl Pilcher), apibendrindamas ryškiausius su astronomija susijusius 2010 m. gamtos mokslų atradimus, pareiškė: „Atrandama vis svaresnių požymių, ir šiandien jau drąsiai galima pareikšti – gyvybė už Žemės ribų tiesiog privalo būti.“
(22) 2010-12-27 3
Maždaug prieš 580 mln. metų Žemėje prasidėjo staigių permainų metas, dar vadinamas „Kambro sprogimu“. Jo metu susiformavo daug naujų gyvybės formų, taip pat ir daugelio dabartinių gyvūnijos rūšių protėviai. Tiesa, gyvybė mūsų planetoje užsimezgė kur kas anksčiau – prieš 3 mlrd. metų. Būtent tada susiformavo ir nemaža dalis modernių organizmų genomų.
(18) 2010-12-27 1
Amžius trunkančiame kare tarp kačių ir šunų, pastarieji, atrodo, sudavė lemiamą smūgį. Borderkolių veislės šunį pavyko išmokyti 1022 daiktų pavadinimų.
(5) 2010-12-13 0
Naujai atrasta rūdis graužiančių bakterijų rūšis naikina vandenyno gelmėse esančio „Titaniko“ nuolaužas, teigia mokslininkai.
(0) 2010-12-10 0
Harvardo universiteto mokslininkai sukūrė naują mikroskopinių vaizdų registravimo metodą, kuriuo remiantis galima užfiksuoti ląstelės viduje vykstančių procesų video įrašus.
(5) 2010-12-08 0
Gali būti, kad augiau negu 35 tūkst. naujų žydinčių augalų rūšių, guli neatrastos spintose visame pasaulyje, praneša BBC.
(14) 2010-12-07 0
Mokslininkai atskleidė, kad paukščiai tampa homoseksualūs dėl to, jog jų dietoje yra per daug gyvsidabrio. Ekspertai Floridoje (JAV) ir Šri Lankoje tyrė gyvsidabrio įtaką baltųjų ibių mitybai ir išsiaiškino, kad jų populiacija mažėja dėl netinkamos mitybos.
(17) 2010-12-03 1
Panašu, kad mokslininkams netrukus gali prireikti peržiūrėti esminius gyvybės fenomeno postulatus. Kalifornijos mokslininkė Felisa Wolfe-Simon aptiko iki šiol neatrastą gyvybės formą, kurios atstovai sugeba įsisavinti ir į savo DNR struktūras integruoti itin nuodingą cheminį elementą arseną. Atrasta kardinaliai kitokia, ne anglies pagrindu funkcionuojančios gyvybės forma, kurios atmainų gali būti kitose planetose?
(12) 2010-11-30 0
Bendro minimalaus priėmimo balo įvedimas užkirstų aukštojo mokslo prieinamumą tiems, kurie sutinka patys mokėti už studijas, tad toks balas įvestas nebus.
(3) 2010-11-30 0
Kad ryklio nasrai yra mirtinai pavojingi, niekam ne naujiena. Tačiau ar teko kada nors girdėti, o gal patiems pastebėti, kad rykliai turėtų žvynų? Neįtikėtina, bet šios didžiulės žuvys jų tikrai turi. Maža to, būtent dėl tokio itin funkcionalaus kūno apvalkalo šie jūrų grobuonys gali pelnytai didžiuotis neprilygstamais medžioklės sugebėjimais, praneša „National Geographic“.
(12) 2010-11-29 1
Mokslininkai teigia, kad draugiškesnis šunų charakteris leido šiems gyvūnams evoliucijos eigoje įgyti didesnes smegenis ir tapti gudresniais už kates.
(1) 2010-11-26 0
Šylant klimatui baltieji lokiai praranda savo arealus ir, kaip teigia biologai, ieškodami alternatyvių maisto šaltinių, bus priversti migruoti į pietus. Tiesa, ten jų laukia ne tik skurdesnis ir neįprastas maistas, bet ir nelygi konkurencija su šiose platumose karaliaujančiais grizliais (rudųjų lokių porūšis).
(11) 2010-11-23 0
"Gyvybė yra atkakli" - toks argumentas dažnai naudojamas, siekiant pabrėžti idėją, kad gyvybė gali egzistuoti (ir tikriausiai egzistuoja) ir kitose Visatos dalyse. Nors tą dar reikia įrodyti, teiginys kol kas puikiai pasitvirtina mūsų pačių planetoje. Šį kartą geologinė ekspedicija atrado gyvybę maždaug 1,4km gylyje po vandenyno dugnu.
(3) 2010-11-19 0
Medicininės aplinkos sterilizavimo technologijos neabejotinai yra vienos svarbiausių žmonijos išradimų. Tačiau nors mes ir žinome, kaip kovoti su patogenais, įvairios vadinamosios "superbakterijos" dažnai išlieka gyvos ir sukelia itin nemalonių komplikacijų. Tačiau Strathclyde universiteto mokslininkai teigia, jog jų sukurtas metodas šią problemą turėtų išspręsti.
(19) 2010-11-16 1
Mokslininkai išsprendė subtilią biomechanikos lygtį ir teigia turintys atsakymą, kodėl katės taip elegantiškai ir grakščiai laka skysčius. Jie pastebėjo, kad katės naudoja savo liežuvius subtiliai, nepažeisdamos skysčio paviršiaus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos