Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Biologija
 
 
Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(13) 2011-12-30 1
Jis entuziastingai nuo žemės renka medgalius, sulaužo į smulkesnes dalis ir rūpestingai sustato juos į krūvelę. Tai – laužas. Tik dar neuždegtas. Tačiau Kanzi ir ši užduotis – vieni niekai. Atsargiai, kad neapsidegintų pirštų, Kanzi brūkšteli iš dėžutės ištrauktą degtuką ir laužo prakurai netrunka suspragsėti. Kanzi – ne žmogus. Jis – mažųjų šimpanzių (angl. – „bonobo“) patinas. Kanzi aistra ugniai ir laužams verčia susimąstyti ne apie kokias ...
(14) 2011-12-23 0
Plikieji smėlrausiai – neįprasti ir nepaprastai įdomūs Rytų Afrikos savanose gyvenantys negausios smėliarausinių šeimos atstovai, pasižymintys ištisa puokšte neįprastų fizinių ypatybių, kurios sudaro joms galimybes sėkmingai gyvuoti negailestingame požeminiame pasaulyje: jos yra aklos, jų oda nejaučia skausmo, be to, medžiagų apykaita šių žiurkių organizmuose vyksta labai lėtai. Tačiau mokslininkus labiausiai domina unikalus šių gyvūnų ilgaamžiškumas: gyvena...
(121) 2011-12-17 -2
Vienintelis dalykas, dėl kurio sutaria visi kreacionistai, yra tai, kad jie nemėgsta evoliucijos. Nežiūrint net į tai, jog tarkim Biblijos Pradžios knyga pateikia du vienas kitam prieštaraujančius sukūrimo paaiškinimus, tai yra priimtinesnis šaltinis apie pasaulį nei evoliucijos teorija.
(4) 2011-12-14 0
Apie fenomenalų varninių paukščių apsukrumą rašėme vos prieš keletą dienų. Juo netruko įsitikinti ir Vilniaus gyventojas Julius, ne tik savo akimis matęs, bet ir spėjęs užfiksuoti, kaip didžiulis juodvarnis pietums parsiskraidino ir sudorojo indelį burokėlių mišrainės.
(42) 2011-12-10 -3
Šį argumentą atremia šimtai klaidų, netikslumų ir prieštaravimų, randamų Biblijoje. Jai galima priskirti kokių nori savybių, tačiau neklaidingumo tarp jų tikrai nėra.
(17) 2011-12-09 1
Mokslininkus pribloškė netikėtas socialinio eksperimento su gyvūnais rezultatas. Laboratorinei žiurkei buvo duota pasirinkti – graužti šokoladą vienai ar išvaduoti narvelyje įkalintą kitą žiurkę, tačiau šokoladiniu skanėstu dalintis su ja. Padarėlio pasirinkimas nustebino eksperimento autorius – paaiškėjo, jog empatija ir prosocialumas būdingas ne vien primatams, bet ir primityvesnių rūšių žinduoliams.
(0) 2011-12-08 1
Mokslininkai skelbia, jog prieš pusę milijardo metų Žemės planetoje karaliavo išverstakiai povandeninio pasaulio grobuonys gali būti plėšrių gyvūnų „ginklavimosi varžybų“ pradininkai. Paleontologams pavyko aptikti vieno iš tokių gyvių fosilijų.
(23) 2011-12-08 0
„Paprasta logika rodo, kad evoliucija negali paaiškinti homoseksualumo – kaip homoseksualumo genas galėjo būti atrinktas?“; „kodėl genetiniai požymiai, lemiantys homoseksualumą, neišnyko jau senų senovėje?“ Tokie argumentai yra stulbinančiai dažni – ir visiškai klaidingi. Yra ne vienas evoliucinis mechanizmas, galintis paaiškinti homoseksualų elgesį, kuris paplitęs tarp daugelio gyvūnų rūšių.
(1) 2011-12-06 0
Vidurį pievos aptikęs milžinišką grybą šiaulietis negalėjo atsistebėti. Didžiulis rudai violetinis grybas iš vieno koto išaugino kelias kepures, kurios išsidėstė viena šalia kitos. Vyras teigė, kad mėgsta būti gamtoje ir ne vienerius metus stebi jos reiškinius, tačau gruodį grybų Šiaulių pakraštyje niekuomet nėra radęs.
(27) 2011-12-05 11
Mano tėtis girdi balsus galvoje. „Girtutis“ pertraukia pašnekesį džiaugsmingais intarpais ir keistu profaniškumu. „Žvėrūnas“ yra nuodėmingesnis, šaukia ant tėčio ir liepia jam daryti netinkamus ir visuomenei nepriimtinus dalykus. Didžiąją gyvenimo dalį šie balsai buvo su juo ir neleido gyventi įprastai. „Žinau, kokia luošinanti ir stigmatizuojanti gali būti psichinė liga, tad straipsnio pradžioje tiesiog privalėjau paaiškinti savo interesus“, – New Scien...
(11) 2011-12-01 5
Gamtos mylėtojas žiniasklaidai noriai papasakojo, kaip dvi dienas atokioje Naujajai Zelandijai priklausančioje saloje stebėjo gigantišką vabzdį, nepabūgusį užsiropšti ant jo rankų ir draugiškai sutriauškusį morką. Milžiniškas į žiogą ar svirplį panašus gyvis, kurio gentainiai N.Zelandijoje vadinami didžiosiomis vetomis (maor. – „wētā“), buvo gerokai sunkesnis už žvirblį ir svėrė net triskart daugiau už pelę. Tai – didžiausias gyvas vabzdys, kada nors ...
(0) 2011-11-30 3
Ekspertai teigia, kad ši nuostabi rūšis yra kol kas vienintelė žinoma orchidėja, kuri žydi būtent naktimis. Gėlę atrado olandų mokslininkas Edas de Vogelis, ekspedicijos į Naujosios Anglijos salą, netoli Papua Naujosios Gvinėjos, metu.
(33) 2011-11-28 1
Olandijos mokslininkų grupė tvirtai siekia publikuoti mokslinį straipsnį, kuriame būtų atskleidžiama, kaip jie tik ką sukūrė dirbtinį gripo virusą, kuris, kaip pranešama scienceinsider.com, yra itin pavojingas ir galėtų išnaikinti nemažą žmonijos civilizacijos dalį. Mirtinas virusas yra nežymiai patobulinta paukščių gripu vadinamo garsiojo H5N1 viruso atmaina, išsiskirianti kur kas didesniu užkrečiamumu – ja susirgti galėtų milijonai planetos gyventojų.
(4) 2011-11-24 0
Čikagos universiteto pirmakursis Matthew Krisiloffas iškėlė sau neįprastą tikslą: pristatyti JAV rinkai naują maisto šaltinį - vabzdžius. Studentas įkūrė įmonę „Entom Foods“ ir yra įsitikinęs, kad tėvynainių nusistatymą prieš tokį racioną jam pavyks įveikti, rašo Discovery.com. Šiuo metu kompanija parduoda JAV rinkai „pritaikytus“ produktus: vabzdžius, kuriems pašalintos „fui“ jausmą sukeliančios dalys: akys, sparnai, kojos, bei traškus „egzoskele...
(6) 2011-11-18 1
Plačiai paplitusi nuomonė, jog Žemėje karaliavusius dinozaurus prieš maždaug 60 mln. metų nuo planetos paviršiaus nušlavė iš kosmoso pragarmių atklydęs didžiulis uolų luitas. Tačiau Prinstono universiteto mokslininkai šia teoriją nusiteikę palaidoti. Naujausio jų tyrimo rezultatai byloja, jog kosminį dinozaurų žudiką aplenkė nepalyginamai žiauresnis vietinis „budelis“ – Indijos pusiasalyje išsiveržęs trijų Prancūzijų dydžio superugnikalnis. Vaizdžiai ta...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos