Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Biologija
 
 
Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-12-31 0
Net vorų bijančius asmenis pralinksmins pagal dainą „YMCA“ šokantis povinis voras (Maratus Volans, - lot.), kurio linksmus judesius nufilmavo entomologas Jurgenas Otto.
(0) 2013-12-27 1
Jei kada vaikštinėjant gamtoje kils nenumaldomas noras pauostyti akį traukiantį gėlės žiedelį, nepraraskite budrumo ir prieš tai įsitikinkite, ar tas gėlės žiedas nėra... maskavimosi meną tobulai įvaldęs plėšrus sausumos gyvūnas.
(0) 2013-12-26 3
<p style="font-style:italic"> Pelių ir žmonių kamieninių ląstelių tyrimai rodo, kad genomo keitimo technika CRISPR gali ištaisyti ligas sukeliančias mutacijas. </p>
(3) 2013-12-16 0
Antibiotikų žudomos bakterijos gana sparčiai įgyja mutacijų, kurios suteikia galimybių išvystyti atsparumą vaistams – šis procesas mokslininkams labai gerai pažįstamas. Bet visai neseniai mokslininkų grupė, kuriai atstovavo ir lietuvė Migla Miškinytė, aiškinosi, kokiu būdu bakterijos išmoksta apgauti ir gyvą apsaugos nuo infekcijų barjerą – imuninės sistemos ląsteles.
(4) 2013-12-13 3
Rusijoje gyvenanti šeima ant savo namo stogo netikėtai užfiksavo varną, kuri mėgaujasi žiemos teikiamomis pramogomis – čiuožinėjimu. Tam ji pasirinko statų namo stogą, o jos čiuožykle tapo pats paprasčiausias dangtelis nuo majonezo.
(0) 2013-12-12 1
Grynas.lt skaitytoja Violeta labai nustebo Garliavoje pamačiusi kartu su kitais varniniais paukščiais besisukiojančią vyšninės spalvos plunksnomis pagražintą kuosą. Moteris svarsto, ar tik nebus paukštį kas tyčia perdažęs plaukų dažais. Tačiau ornitologai sako, kad tai – nors ir nedažnas, bet logiškai paaiškinamas reiškinys.
(2) 2013-12-10 0
Me­di­ci­nos pre­mi­ja, pir­mą­ja 2013 m. ap­do­va­no­ji­muo­se, įver­tin­ti pro­ver­žiai me­džia­gų per­da­vi­mo ląs­te­lė­se me­cha­niz­mo ty­ri­mų sri­ty­je.
(0) 2013-12-10 0
Niujorke apsigyveno nauja tarakonų rūšis – šalčio visiškai nebijantys japoniniai tarakonai "Periplaneta japonica", skelbia "LiveScience.com". Šios rūšies vabzdžių JAV iki šiol niekada nebuvo pastebėta.
(0) 2013-12-08 0
Virškinimo organo trūkumas žuvyse bei kituose gyvūnuose gali būti nulemtas genų.
(0) 2013-12-06 0
Pasirodo, jog kitaip nei kitos jūrose gyvenančios rūšys, koralai vis sugeba prisitaikyti prie pasikeitusių jūros sąlygų dėl padidėjusio rūgštingumo,- atskleidė biologinių tyrimų centro "Cibnor" mokslininkai. Kaip kad teigė šių tyrimų vadovas Eduard'as Balart'as Paez'as, iš pradžių buvo manyta, jog koraliniai rifai išnyks dar iki XXI amžiaus vidurio, tačiau pagal dabartinius tyrimų rezultatus buvo nustatyta, jog koralai bando prisitaikyti prie padidėjusio vandens užterštumo, kuris žymiai pakilo nuo pramonės suklestėjimo laikų.
(0) 2013-11-28 0
Kosmoso agentūrų „švarieji kambariai“ turėtų būti pačios steriliausios vietos Žemėje – šiose patalpose inžinieriai ruošia kosminius aparatus skrydžiams į kosmosą, juos itin kruopščiai nuplauna, nušveičia ir kaitina, kol išgaišta visi ant jų galėję būti mikroorganizmai. Todėl natūralu, kad Europos kosmoso agentūros mokslininkai 2009 buvo apstulbę, kai šioje patalpoje rado neįprastų bakterijų.
(2) 2013-11-26 2
Iki šiol gydytojai pacientus turėjo gydyti nuo bičių įkandimų, tačiau panašu, kad greitai bitės gali tapti pagalbininkėmis medicinoje, rašo mashable.com.
(5) 2013-11-25 5
Ar kada susimąstėte, kad didžiąją gyvūnijos pasaulio dalį sudaro rūšys, kurių individai... neturi skausmo receptorių? Mes, žmonės, kaip ir kiti žinduoliai, juntame skausmą – iš emocinio ir fizinio skausmo mokomės ir keičiame savo elgesį. Tačiau su dauguma Žemės gyvūnų yra visiškai kitaip. Paprasčiau tariant, jie yra gyvi robotai, nejaučiantys skausmo, todėl ne tik nesugeba išmokti, kas yra pavojinga ir ko reikia vengti, bet ir aklai tęsiantys pradėtą veiklą net ir žūties akimirkomis.
(3) 2013-11-24 0
Gyvūnus ir kitus organizmus vandenyne traukia bet koks plūduriuojantis objektas. Tai žinodami žvejai specialiai išdėsto plūdurus, kurie privilioja žvejojamas žuvis. Plastiko atliekos, kurių gausu vandenynuose, taip pat pritraukia įvairias gyvybės formas - bakterijos, dumbliai ir kiti vienaląsčiai organizmai telkiasi aplink plastiko sankaupas ir jas kolonizuoja, kurdami naujas, iki šiol nematytas ekosistemas, praneša tinklalapis grist.org.
(0) 2013-11-20 -1
Arktiniuose vandenyse, netoli Kanados žvejai sugavo ypatingai keistos ir kraupios išvaizdos pabaisą. Po ilgų spėlionių, koks tai gyvis, ichtiologai galų gale identifikavo, kad į tinklus pakliuvo superreta kremzlinė žuvis.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos