Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Biologija
 
 
Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-09-12 13
Aistringu grybautoju Mindaugu prisistatęs rašė grybavęs praėjusį savaitgalį Dzūkijos miškuose. Netoli Varėnės upės jis rado nematytų grybų, kurių pavadinimo ėmė ieškoti interneto platybėse.
(3) 2015-12-28 45
Štai tokių ateiviškų gėrybių vėlyvą rudenį Kornvalio grafystėje (Jungtinė Karalystė) rado ir nufotografavo laukinės gamtos entuziastas Danas Hoare. Iš žolės stirksojo ryškiai raudoni čiuptuvai – jie kalėsi iš didžiulius varlių kurkulus ar ikrus primenančių subliuškusių sferoidų. "Velnio pirštais" pramintos ataugos netruko susprogdinti socialinį tinklą Twitter.
(3) 2016-08-16 -23
Dideli, maži, spiraliniai, nutrūkstantys arba idealiai tinkantys vietoj užkandžio... Kas jie? Ponios, ir ponai – peniai! Beje, jei išgirdus žodį "penis" mintyse iškyla žmogiškųjų vyriškos lyties sutvėrimų genitalijos, žinokite, kad žmogaus penis – vienas nuobodesnių gamtos pasaulyje.
(4) 2013-04-12 2
Įsivaizduokite, jog įeinate į patalpą ir atsiremiate į neįtikėtino dydžio – net 7 metrų skersmens – širšių lizdą. Tokia istorija nutiko vieno miestelio policijos pareigūnams, kai jie pagal sunerimusių kaimynų iškvietimą atvyko patikrinti vieno pastato patalpų.
(18) 2014-02-12 8
Kas yra vilkinis šuo, ko gero, žinome visi. Tačiau JAV veisėjai atvėrė ir vilkinių katinų epochos duris. Jungtinėse Valstijose išvesta nauja kačių rūšis, kurios individai savo išvaizda primena vilkolakius, o elgiasi kaip šunys. Išvertus iš graikų kalbos, jų veislės pavadinimas reikštų "vilkokatės". Vis dėlto tai – katės.
(12) 2011-10-27 2
Pastaraisiais dešimtmečiais jūrų gelmių tyrinėtojai aukštyn kojom apvertė mūsų supratimą apie tai, kas galėtų gyventi giliausiose pasaulinio vandenyno vietose, atskleisdami, jog atokiausiuose okeanų dugno užkaboriuose gyvybė tiesiog klesti. Tad lyg ir neturėtų stebinti, jog Kalifornijos universiteto, Skripso okeanografijos instituto (San Diegas, JAV) tyrėjai giliausioje pasaulinio vandenyno vietoje – Marianų įduboje – aptiko amebų. Tiesa, jos – neeilinės: šių vi...
(5) 2014-07-04 29
Dauguma žmonių dėdami salotas į lėkštę nė nesusimąsto, kad galbūt turėtume su jomis elgtis šiek tiek dėmesingiau. Naujausi tyrimai atskleidė, jog augalai reaguoja į garsus, kuomet yra valgomi bei skleidžia gynybinį atsaką.
(9) 2010-09-08 4
Manote, kad gyvūnų milžinų laikai baigėsi, kai išnyko dinozaurai? Klystate. Dienraštis "Lietuvos žinios" išvertė Lenkijos žurnalistės Olga Woźniak parengtą interviu su profesoriumi Jerzy Trammeriu, paleontologą, kūnų apimties evoliucijos specialistą.
(0) 2020-07-29 14
Paslaptingi, lėtai gyvenantys mikrobai, pavadinti vikingų mitologijos veikėjo Loki vardu, padeda išspręsti vieną iš didžiausių evoliucijos paslapčių: sudėtingos gyvybės kilmę.
(17) 2012-06-13 3
Skamba neįtikėtinai, tačiau neįtikėtinų tiesų apie amerikinių tarakonų sugebėjimus integratyviosios biologijos profesorius Robertas Fulas (Robert Full) atrado jau seniai. „Tarakonai nesiliauja mus stebinę“, – tvirtina mokslininkas, kuris prieš 15 m. pastebėjo, jog amerikiniai tarakonai skuodžia stovėdami ant dviejų galinių kojų – nelyginant dvikojai žmonės (žiūrėkite vaizdo siužete).
(27) 2011-12-05 12
Mano tėtis girdi balsus galvoje. „Girtutis“ pertraukia pašnekesį džiaugsmingais intarpais ir keistu profaniškumu. „Žvėrūnas“ yra nuodėmingesnis, šaukia ant tėčio ir liepia jam daryti netinkamus ir visuomenei nepriimtinus dalykus. Didžiąją gyvenimo dalį šie balsai buvo su juo ir neleido gyventi įprastai. „Žinau, kokia luošinanti ir stigmatizuojanti gali būti psichinė liga, tad straipsnio pradžioje tiesiog privalėjau paaiškinti savo interesus“, – New Scientist žurnale rašo Kate Ravilious.
(0) 2021-03-08 53
Kai 1970 m. buvo paminėta pirma Žemės diena, geologai dar tyrinėjo tektonines plokštes – modelį, aiškinantį, kaip susiformavo Žemės paviršius. Praėjus daugiau nei 40 metų, tebėra daug neatsakytų klausimų apie mūsų planetą. Štai kelios įdomiausios paslaptys, susijusios su Žeme.
(7) 2012-10-01 3
Vabzdžių pasaulis bene menkiausiai mokslui pažįstama gamtos pasaulio dalis. Iš viso yra aprašyta 1,6 mln. organizmų rūšių, daugiau nei pusė iš jų sudaro vabzdžiai, todėl nenuostabu, kad ir žmonėms tai menkai pažįstama sritis. Nežinojimas kartais sukelia baimę, bet kaip neišsigąsti iš žiogo vidaus lendančios kirmėlės?
(0) 2014-12-23 53
Mokslininkus nustebino keistas gyvis, užfiksuotas rekordiniame – 8145 metrų gylyje.
(0) 2014-03-04 1
Rusų ir prancūzų mokslininkams pavyko atgaivinti 30 tūkst. metų senumo gigantišką virusą, kurį jie rado amžino įšalo žemėje Sibire (Rusija). Jų teigimu, toks virusas mokslo pasauliui nebuvo žinomas. Tyrėjai perspėja, kad dėl pasaulinio atšilimo tokių virusų gali būti atrasta ir daugiau.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos