Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Biologija
 
 
Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-11-20 -1
Arktiniuose vandenyse, netoli Kanados žvejai sugavo ypatingai keistos ir kraupios išvaizdos pabaisą. Po ilgų spėlionių, koks tai gyvis, ichtiologai galų gale identifikavo, kad į tinklus pakliuvo superreta kremzlinė žuvis.
(3) 2012-08-07 0
Šis Dominikos respublikoje gyvenantis ūsuočių šeimos vabalas atrodo grėsmingai. Ir ne tik atrodo. JAV vyriausybė šiuos vabalus paskelbė valstybės priešu Nr. 1. Vabzdžių pasaulyje, žinoma. Kuo tokį statusą užsitarnavo 4 cm ilgio raudonakis vabalas, apsiginklavęs tokio paties ilgio antenomis?
(6) 2009-09-11 2
Visą savo gyvenimą Čarlzas Darvinas domėjosi gėlėmis. Dar būdamas 10 metų jis savo užrašuose pažymėdavo kiekvieną tėvo sode sužydėjusį bijūną. Įsigijęs namą ir sukūręs šeimą, laisvus plotus jis pavertė ištisa botanikos laboratorija, kur iki pat mirties eksperimentavo su gėlėmis. Tačiau nepaisant didelio domėjimosi, Darvinas kartą rašė, jog gėlių evoliucija jam taip ir liko „neįveikiama paslaptis“.
(3) 2013-05-09 1
Portale "Youtube" paskelbtas vaizdo siužetas apie Naujosios Zelandijos krantant išplautus mįslingos išvaizdos sutvėrimo palaikus. Pajūrio smėlio pusiau užpustytą apirusį nežinomo 9 metrų ilgio gyvūno su didžiuliais žandikauliais ir nasrais kūną Pukehinos paplūdimyje aptiko ir nufilmavo Elizabet En (Elizabeth Ann).
(4) 2012-05-22 0
Milžinišką susidomėjimą sukėlusi mistinė povandeninė būtybė pagaliau identifikuota. Pasak mokslininkų, šis padaras itin retai gyvas sutinkamas gamtoje.
(26) 2010-12-30 2
NASA Astrobiologijos instituto (NAI) vadovas Karlas Pilčeris (Carl Pilcher), apibendrindamas ryškiausius su astronomija susijusius 2010 m. gamtos mokslų atradimus, pareiškė: „Atrandama vis svaresnių požymių, ir šiandien jau drąsiai galima pareikšti – gyvybė už Žemės ribų tiesiog privalo būti.“
(0) 2015-06-08 19
Jaunas vaikinas sportavo, tačiau vietoje to, kad augtų raumenys, numetė penkis kilogramus svorio.
(3) 2014-03-19 2
Kokio čia padaro nasrai? Krokodilo? Dinozauro? Ryklio? Nežinomos, ką tik atrastos pabaisos? Įdomiausia, kad sutikus šį stambų gyvūną gamtoje (o jie gyvena kaip gyvenę ir mūsų laikais), mintis "kuo greičiau sprukti", ko gero, kiltų pati paskutinė.
(11) 2012-09-26 2
Šių pribloškiamų kadrų autoriai – Vokietijoje dirbantys mokslo fotografai iš draugijos „Eye of Science“. Tai – tik dalis didžiulio fotografijų katalogo, kurį sudarė Londone veikianti Mokslo fotografijų biblioteka (Science Photo Library). Įspūdingame vizualinių darbų masyve saugomos nuotraukos naudojamos ne tik tyrimuose, bet ir kaip edukacinėje veikloje, mene. Jūsų dėmesiui – fotografijų miniciklo „Po mikroskopu. Nematomo pasaulio galiūnai“ II-oji dalis.
(0) 2013-05-20 3
Pasaulyje yra gyvūnas galintis sau leisti gyventi amžinai. Pasenti ir atjaunėti jam vieni niekai. Susipažinkite, tai Turritopsis nutricula – nemirtingoji medūza.
(3) 2011-04-18 1
Tęsiame pasakojimą apie vėžinių ląstelių evoliuciją ir su tuo susijusias šios ligos savybes. Pirmojoje straipsnio dalyje rašėme apie tai, jog vėžinės ląstelės iš esmės yra somatinių
(45) 2010-07-18 -3
Naują kompiuterinę technologiją pasitelkę britų mokslininkai ketina įminti seną mįslę ir atsakyti, kas atsirado pirmiau – višta ar kiaušinis. Jie mano, kad pirmiau atsirado višta, praneša naujienų agentūra AFP.
(9) 2012-12-27 3
Šiaurės jūrą užplūdo tropiniuose vandenyse gyvenančios gigantiškos žuvys, vadinamos mėnulžuvėmis (angl. – „sunfish“). Gruodį Jungtinės Karalystės krante rastas jau trečias tokioms platumoms nebūdingos žuvies egzempliorius, sveriantis apie 1000 kg (t. y., maždaug vieną toną). Mėnulžuvių į krantą Šiaurės jūra išmetė ne tik Linkolnšyre, bet ir Kento bei Norfolko grafystėse.
(10) 2009-03-03 -3
Internetinis portalas "The Seed Magazine" visą gyvybės Žemėje evoliucijos istoriją, trukusią 4,6 milijardus metų, patalpino į vienos minutės video. Žinoma, esminiai evoliucijos etapai sutrumpinti pagal atitinkamą mastelį ir paprastumui iliustruojami tik tekstu, tačiau visa tai leidžia suprasti, koks trumpas ir beveik neišskiriamas mirksnis yra žmonijos atsiradimas.
(9) 2017-02-13 85
<em>St­ebi­mės, su­si­dū­rę su tuo, kas ne­įpras­ta, ne­ti­kė­ta, keis­ta. Su kuo nors, kas ne­tel­pa gal­vo­je, – net jei­gu tai už­tik­rin­tai įro­dy­tas moks­­lo fak

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos