Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Biologija
 
 
Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(22) 2010-12-27 3
Maždaug prieš 580 mln. metų Žemėje prasidėjo staigių permainų metas, dar vadinamas „Kambro sprogimu“. Jo metu susiformavo daug naujų gyvybės formų, taip pat ir daugelio dabartinių gyvūnijos rūšių protėviai. Tiesa, gyvybė mūsų planetoje užsimezgė kur kas anksčiau – prieš 3 mlrd. metų. Būtent tada susiformavo ir nemaža dalis modernių organizmų genomų.
(2) 2015-04-03 249
Ponai, jei ramybės neduoda mintys apie vienokį ar kitokį centimetrinį deficitą, nusiraminkite – kad ir koks tas deficitas būtų, homo sapiens falas yra bene didžiausias iš visų primatų. Vyrų, gorilų ir kitų žmogbeždžionių rūšių patinų genitalijų dydžio lyginamąją analizę atlikęs evoliucinės biologijos profesorius Darrenas Curnoe iš Naujojo Pietų Velso universiteto (Australija) priėjo išvadą, kad vyriškos žmogaus genitalijoms primatų pasaulyje nėra lygių galimai dėl dviejų priežasčių.
(4) 2014-02-18 1
Japonijoje vasario 14 d. mirė mūsų planetos badavimo rekordininkas – jis beprecedentį bado streiką paskelbė prieš 5 m. ir nesimaitino nuo 2009 m. sausio.
(5) 2012-09-12 5
Milžiniško dydžio šamas Bavarijoje gąsdina žmones, Austrijoje žuvis užpuolė 14-etę plaukikę. Vokiečiai nustebę – jų vandenyse, Iseno slėnyje, gyvena žuvis mutantė, tarsi Lochneso ežero pabaisa. Didelė žuvis, apie kurią ne tik kalbama, ją jau matė ne vienas.
(18) 2011-01-31 -2
Daugėja įrodymų, kad gyvybė Žemėje susiformavo ne savaime, o buvo „pasėta“ iš kosmoso atkeliavusių asteroidų ir kometų, praneša BBC.
(14) 2010-04-13 4
Gamtininkai aptiko pirmąjį daugialąstį gyvūną, kuris gali sėkmingai gyvuoti net kai jo aplinkoje nėra nei kruopelytės deguonies. Jo ląstelėse nėra nei vienos struktūros, kuriai būtų reikalinga ši medžiaga.
(0) 2019-10-01 51
Ekspedicija Antarktidoje tikrai buvo kupina atradimų – mokslininkai čia jie atrado daugybę jūros gyvių, gyvenančių daugiau nei 3000 metrų po ledu. Ši ekspedicija „Antarktica“ vis dar tebevyksta, tačiau šių metų liepą „Yuotube“ platformoje pasirodė dokumentinis filmas „Antarktidos paslaptys“ (angl. The Secrets of Antarctica), kuriame rodoma, ką gi tokio įdomaus atrado jūrų biologai.
(2) 2012-05-25 3
1925 m. rugpjūčio 10 d. rytmetį atokioje Kalifornijos valstijos teritorijoje į naftos rezervuarą trenkė žaibas. Žinoma, rezervuaras užsiliepsnojo. Akimirksniu įsiautėjo nuožmus gaisras – liepsnų liežuviai siekė apie 100 metrų. Vakarop nuo karščio liepsnojanti nafta pradėjo veržtis per rezervuaro kraštus – žemės paviršiuje susidarė keletą dienų liepsnojęs naftos ežeras. Tačiau kol pavyko užgesinti gaisrą, buvo pastebėtas keistas reiškinys: prie liepsnojan...
(15) 2009-09-04 -1
JAV mokslininkai tiria viename Teksaso ūkyje aptikto nežinomo gyvūno audinius, siekdami jį identifikuoti ir patvirtinti arba paneigti prielaidą, kad tai gali būti legendinis keturkojis vampyras – čiupakabra.
(2) 2012-06-14 2
Žmonės evoliucionavo štai iš šioje iliustracijoje matomo priešistorinio ryklio, kuris okeanų gelmes vagojo prieš 300 mln. metų, skelbia Čikagos universiteto (JAV) mokslininkai. Primityvi žuvis akantodas (Acanthodes bronni) yra bendra visų žandikaulius turinčių stuburinių Žemėje, įskaitant ir mus, Homo sapiens, pramotė.
(2) 2012-06-11 0
Įsivaizduokite, jog visu greičiu skuodžiate nuo persekiojančio priešo. Staiga priekyje matote, jog kelias baigiasi – toliau praraja. Ką daryti? Jei būtumėte tarakonas ar gekonas, nemažindami greičio neštumėt kudašių iki pat kelio pabaigos, o po to... staiga pradingtumėt. Ne, nenukristumėt žemyn, o pradingtumėt. Skradžiai žemę, jei tik jos toje prarajoje būtų. Berklio universiteto robotikos laboratorijos mokslininkams šį tarakonų fokusą pavyko išaiškinti pasitelk...
(17) 2010-02-03 5
Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui pasaulis priminė didelę simfoniją. Pastaruoju metu jis, deja, labiau panašus į kakofoniją. Tačiau prieš kelis dešimtmečius britų mokslininkui Jamesui Lovelockui kilo mintis, kad Žemė yra gyvas, save reguliuojantis superorganizmas.
(1) 2013-09-11 2
Rytų Kinijos Dziangsu provincijos Taihu ežere pagautas sutvėrimas, išoriškai labai panašus į monstrus iš fantastinio siaubo filmo "Svetimas".
(0) 2014-08-29 32
Mes žinome, kad prieš šimtus milijonų metų žuvys paliko vandenį ir išsivystė į sausumos gyvūnus. Kas, jeigu galėtume pamatyti tai vykstant dabar? Mums šią galimybę suteikė Kanados mokslininkai, kurie užaugino žuvį sausumoje ir stebėjo jos progresą vaikštant ant žemės.
(0) 2014-06-13 23
Grybautojai jau gali ieškoti krepšių ir ruoštis kelionei į mišką – delfi.lt skaitytojas Giedrius pranešė, kad jau dygsta pirmieji baravykai!

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos