Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Biologija
 
 
Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2007-07-11 -1
Tikroje laukinėje gamtoje pakankamai mažai romantikos ir švelnumo - žymiai svarbiau sugebėti išsaugoti savo gyvybę ir apsirūpinti maistu. Tačiau ne visada ir ne visiems tai pasiseka. Šiame rinkinuke išvysite įvairias laukinės gyvūnijos akistatų akimirkas, nufilmuotas gamtos tyrinėtojų iš Discovery kanalo ir kitų organizacijų.
(15) 2007-12-06 2
Kaip atsirado pasaulyje gyvybė – klausimas su daugybe atsakymų ir nuomonių. Na, bent jau evoliuciją pripažįsta daugelis – net ir religijų atstovai neatmeta evoliucijos galimybių. Tačiau nuo ko ji prasidėjo, jau diskutuotinas klausimas. „Darvinizmo“ teorijos šalininkai įsitikinę, jog viskas vyko natūraliai ir kažkada neorganinės molekulės virto į organines, o po to formavosi ląstelė, DNR, pirmieji organizmai, iš kurių susidarė sudėtingesnė gyvybė. Jeigu tolesnius etapus dar galima įsivaizduoti, tai kas vyko pačioje pradžioje? Nors ši hipotezė neaiškina, kaip organinės molekulės atsirado iš neorganinių, tačiau ji bando pagrįsti kaip iš pradinės organikos susidarė ląstelės ir ribonukleino rūgštys (RNR), būtinos tolesnei gyvybės raidai.
(0) 2007-08-29 0
Ilgą laiką savaitgaliais prastėjantys oras yra tarsi priežodis – daugelio pasakomas su humoru, nesigilinant į tikrąsias to priežastis. Nors didelė dalis žmonių net ir neįžvelgia tame jokios paslėptos problemos – tai atrodo tiesiog sutapimai. Visgi italų ir vokiečių mokslininkams įkyrėjo tokie „sutapimai“ ir rimtai prisėdę prie kelių metų klimato tyrimų statistikos padarė stebinančią išvadą – blogus savaitgalinius orus sukelia patys žmonės...
(0) 2007-10-02 1
Šis gražus pasišiaušęs vabaliūkštis - tai raštuotasis auksavabalis (arba grambuoliukas), angliškai kartu su kitais savo šeimos vabalais vadinamas bite-vabalu (bee beetle). Jis išties panašus į bites bei kamanes, o dar kartu su jomis besilankantis ant įvairių žiedų ir mintantis nektaru. Žinoma, augalai irgi nelieka be atpildo - ant šių vabalų gausių plaukelių keliauja prilipusios žiedadulkės, apdulkinančios kitus žiedus.
(1) 2007-10-21 0
Lietuvos dirvožemis, kaip rodo Europos geocheminio atlaso duomenys, ir pagal visų jame esančių sunkiųjų metalų, ir kitų cheminių elementų kiekį yra vienas švariausių žemyne. Pavyzdžiui, švino tiek viršutiniame mūsų dirvožemio sluoksnyje, tiek podirvyje, kaip sakė Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Satkūnas, yra nuo trijų iki šešių kartų mažiau nei Vakarų Europos šalyse.
(7) 2007-09-24 1
Tai dar viena istorija apie tai, jog mokslininkams niekada nedera būti labai kategoriškiems - net ir neįmanomi dalykai kartais tampa įmanomais. Štai Filipinuose buvo atrasta keista gyvūnų rūšis tuoj po to, kai ji pripažinta neegzistuojanti. O įdomiausia tai, jog rūšies paneigimas ir naujas jos "atradimas" priklauso tam pačiam mokslininkui - Jacobui A. Esselstynui iš Kanzaso universiteto (University of Kansas).
(0) 2007-09-23 1
Masayuki Sumida iš Hirosimos universiteto Amfibijų biologijos instituto (Hiroshima University’s Institute for Amphibian Biology) išvedė permatomas varles. Varlių oda yra beveik skaidri ir galima įžiūrėti atskirus vidinius organus. Iš esmės toks ir buvo pagrindinis mokslininko tikslas - išvesti tokią varlių rūšį, kurios vidaus organų tyrimams nereiktų daryti skrodimų.
(0) 2007-11-13 0
Mokslininkams jau pavyko sukurti pirmąjį augalo kompiuterinį modelį, turintį žymiai daugiau lapų ir galinti užauginti didesnį kiekį vaisių lyginant su natūraliu giminaičiu be papildomų trešimo medžiagų. Visa tai tapo įmanoma naudojantis mokslininkų sukurtu fotosintezės modeliu, leidžiančiu įvertinti visus pagrindinius augalų gyvavimo procesus.
(4) 2007-10-08 0
Kreigas Venteris (Craig Venter), kurio pastangos komercializuoti žmogaus genomo projektą buvo gan prieštaringia vertinamos, dabar paskelbė, jog kartu su savo komanda sukūrė sintetinę chromosomą, kuri gali būti laikoma dirbtinės gyvybės pradžia. Venterio institutas planuoja suteikti daugiau informacijos apie vykdomus tyrimus artimiausiomis savaitėmis. Jei teiginiai pasitvirtins, potencialios taikymo galimybės gali būti neribotos. Dirbtinai sukurtus organizmus būtų galima naudo...
(0) 2007-07-11 0
Jūrų tyrinėtojai susidomėjo povandeniniu Nazaro kanjonu, esančiu netoli Portugalijos krantų. Mokslininkai įsitikinę, kad jų čia laukia ne viena staigmena. Į pagalbą jie pasitelkė britų sukurtą robotą ISIS, kuris dydžiu prilygsta sunkvežimiui. ISIS turėtų atskleisti, kas slepiasi Nazaro kanjone 5 km gylyje.
Povandeninė įduba, prasidedanti nuo Portugalijos pajūrio miestelio Nazaro, esančio į šiaurę nuo Lisabonos, jau seniai pažymėta žemėlapiuose, bet dar nė kar...
(0) 2007-10-18 0
Didėjantis stichinių nelaimių kiekis verčia mokslininkus rimčiau aiškintis šių gamtos jėgų prigimtį ir jų suvaldymo galimybes. Kompanija HR Wallingford iš Oksfordo grafystės suprojektavo cunamio generatorių – sistemą, leisiančią modeliuoti šias pavojingas bangas. Savaime suprantama, modeliavimui bus sukurtos mažesnės bangos, tačiau įvertinus santykinius skirtumus bus galima tyrinėti praktiškai visas pagrindines cunamių charakteristikas.
(0) 2007-07-11 0
Monterėjaus įlankoje šalia Kalifornijos pakrantės (JAV) sparčiais tempais vykdoma giliavandenės observatorijos statyba. Unikali laboratorija bus patalpinta 900 metrų gylyje ir leis okeanologams išsamiau tyrinėti jūros dugną bei menkai pažįstamus jos gyventojus. Šiuo metu jau baigtas pirmasis statybos etapas – jūros dugnu nutiestas 52 km ilgio kabelis.
(0) 2007-09-04 0
Praėjusią savaitę rašėme apie planuojamą Japonijoje įvykdyti aukštutinių atmosferos sluoksnių tyrimą, kurių viena pasekmių turėjo būti trys didžiuliai šviesos kamuoliai, plika akimi matomi iš žemės? Eksperimentas sėkmingai įvykdytas, ir nors šviečiantys kamuoliai neatrodė taip įspūdingai kaip daugelis tikėjosi, reginys buvo būtent toks, kokį žadėjo mokslininkai. Nuotraukas galite peržiūrėti šioje fotonaujienoje.
(0) 2007-08-31 0
Japonija savo piliečiams planuoja surengti tai, ką jie vadina "kosminių fejerverkų šou". Visas šou bus šalutinis atmosferos tyrimų rezultatas. Sekmadienį vakare 7:26 (Japonijos laiku) bus paleista S-520 raketa, kuri į jonosferą išleis ličio garus. Taip bus sukurti trys didžiuliai raudoni šviečiantys kamuoliai, kurie žiūrint iš apačios bus tokie pat dideli ir šviesūs kaip mėnulis. Visas reginys truks pusantros minutės.
(0) 2007-09-10 0
Italijoje, Milano universitetas savo iniciatyva pradėjo pratinti galvijus prie technologijų. Susitarę su keliais fermeriais mokslininkai sukonstravo specialius GPS modelius, tvirtinamus prie besiganančių karvių. Jų pagalba per nuotolį bus galima stebėti galvijų judėjimo maršrutus ir nesunkiai aptikti pasiklydusius gyvūnus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos