Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Biologija
 
 
Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2009-09-21 39
Sutikę juos miške grybautojai stebisi: kas tie žmonės, kurie, ieškodami grybų, kartais palieka net pačius geriausius, o renka kažkokius „šungrybius“, naršo ten, kur joks grybautojas nekištų nosies, lenda į visokius šabakštynus tarsi ieškodami kažkokio stebuklo. Tai mikologai – žmonės, tiriantys grybus.
(3) 2009-03-20 3
2009 metais sukanka 110 metų, kai pasaulyje pradėtas mokslinis paukščių žiedavimas, ir 80 metų, kai sistemingai paukščius žieduoti imta Lietuvoje. Paukščių žiedavimas - unikalus sparnuočių tyrimo metodas, labai plačiai paplitęs visoje planetoje bei savo reikšmės neprarandantis ir XXI a. Visame žemės rutulyje kasmet sužieduojama apie 6 mln. paukščių. Kalbant apie žiedavimą, dažniausiai užduodami klausimai, kodėl paukščiai žieduojami, kaip žieduojami, kas žie...
(94) 2009-02-11 -5
Vatikanas pareiškė, kad Charleso Darvino evoliucijos teorija neturi būti atmesta, nes ji suderinama su krikščioniškąja pasaulio sukūrimo teorija, rašo „The Telegraph“.
(6) 2009-09-11 2
Visą savo gyvenimą Čarlzas Darvinas domėjosi gėlėmis. Dar būdamas 10 metų jis savo užrašuose pažymėdavo kiekvieną tėvo sode sužydėjusį bijūną. Įsigijęs namą ir sukūręs šeimą, laisvus plotus jis pavertė ištisa botanikos laboratorija, kur iki pat mirties eksperimentavo su gėlėmis. Tačiau nepaisant didelio domėjimosi, Darvinas kartą rašė, jog gėlių evoliucija jam taip ir liko „neįveikiama paslaptis“.
(10) 2009-03-03 -3
Internetinis portalas "The Seed Magazine" visą gyvybės Žemėje evoliucijos istoriją, trukusią 4,6 milijardus metų, patalpino į vienos minutės video. Žinoma, esminiai evoliucijos etapai sutrumpinti pagal atitinkamą mastelį ir paprastumui iliustruojami tik tekstu, tačiau visa tai leidžia suprasti, koks trumpas ir beveik neišskiriamas mirksnis yra žmonijos atsiradimas.
(15) 2009-09-04 -1
JAV mokslininkai tiria viename Teksaso ūkyje aptikto nežinomo gyvūno audinius, siekdami jį identifikuoti ir patvirtinti arba paneigti prielaidą, kad tai gali būti legendinis keturkojis vampyras – čiupakabra.
(4) 2009-02-12 0
Šiandien pasaulis mini Čarlzo Darvino 200 metų gimimo metines ir žinoma, prisimena jo svarbiausią kūrinį - evoliucijos teoriją. Į ją galima žvelgti įvairiai - rimtai, skeptiškai ar filosofiškai. Tačiau galima ir linksmai.
(35) 2009-02-06 1
Artėja jubiliejinė visiems gamtos mokslams data, simbolizuojanti naują pasaulio pažinimą, pamažu atsiribojantį nuo prietarais ir mistika paremtos tikrovės suvokimo. Naujos gamtos mokslų eros kaltininkas – anglas biologas, gamtininkas ir keliautojas Čarlzas Darvinas, gimęs 1809 m. vasario 12 d. Daugeliui Č. Darvino vardas asocijuojasi su jo didžiausia ir garsiausia „Rūšių evoliucijos“ teorija, kartais dar vadinamą „Darvinizmo“ vardu.
(5) 2009-05-21 2
Gyvybė Žemėje galėjo atsirasti šimtais milijonų metų anksčiau nei manyta iki šio. Tai galėjo įvykti prieš 4,4 mlrd. metų, nors iki šiol galvota, jog tai tiesiog neįmanoma.
(6) 2009-12-23 0
Žurnalistai ar šiaip paukščių parodose sutikti žmonės manęs vis paklausia: „O koks jums pats pats mieliausias paukštis?“ „Turiu jų keletą, – atsakau: – Vienas jų – gyvatėdis.“ „O kodėl?“ – vėl klausia. „Tai labai asmeniška, – sakau, – susiję su jų paieška, radimu ir daug valandų, praleistų stebint šių paukščių elgseną ar juos fotografuojant.“
(13) 2009-03-24 0
Ar gali egzistuoti gyvybė 41 km aukštyje virš Žemės paviršiaus? Daugelis iš karto atsakys, jog ne - didelis šaltis, intensyvus ultravioletinis spinduliavimas tokią aplinką padaro mažų mažiausiai nepalankią gyvybei. Tačiau paskutinis Indijos mokslininkų tyrimas parodė, jog ir stratosferoje egzistuoja gyvybė. Ir dar tokia, kokios Žemėje nebuvo pavykę atrasti.
(0) 2009-03-23 2
Sulaukėme pavasario lygiadienio, kasdien sugrįžta vis daugiau paukščių. Ornitologas mėgėjas-žieduotojas, inkilų gamybos entuziastas Darius Musteikis stebisi, kad žmonės daugiausia dėmesio skiria varnėnams – dažniausiai inkilai daromi tik jiems.
(8) 2009-06-28 2
Apytiksliai 37 milijonai kvadratinių kilometrų, arba ¼ sausumos ploto yra padengta miškais, kurie yra natūralūs namai daugeliui laukinės gyvūnijos atstovų. Taigi nenuostabu, kad mokslininkams knieti studijuoti viršutinę miškų dalį - jų skliautą. Tačiau čia susiduriama su nemenka problema - kaip gi ten patekti?
(4) 2009-06-09 1
Gyvačių žvynų sukuriama trintis veikia kaip kabliukai, prisitvirtinantys prie paviršiaus nelygumų ir leidžiantys joms šliaužti net plokščiu paviršiumi.
(10) 2009-02-10 0
Mokslininkai surado dar vienus taip vadinamos ekstreamalios gyvybės pavyzdžius. Šį sykį daugiau nei 2500 metrų gylyje šalia hidroterminių šaltinių Ramiajame vandenyje, netoli nuo Naujosios Zelandijos krantų biologai pastebėjo šilumą „mėgstantį“ kirminą Pompeii bei su juo gyvenančias bakterijas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos