Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Branduolinis ginklas
 
 

Branduolinis ginklas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(44) 2009-10-25 0
Irano ir Šiaurės Korėjos branduolinės programos, jau nekalbant apie riziką, kad prastai kontroliuojami Rusijos ir Pakistano branduoliniai ginklai gali atsidurti netinkamose rankose, kelia didžiulį nerimą. Tačiau prie branduolinio klubo siekia prisijungti dar kelios pasaulio valstybės. Jei joms tai pavyks, šis žingsnis gali turėti itin skausmingų pasekmių.
(57) 2009-08-07 10
Rugpjūčio 6 dieną suėjo 64 metai, kai baigiantis Antrajam Pasauliniam karui JAV karinės pajėgos ant Japonijos miesto Hirosimos numetė atominę bombą. Tuo metu čia gyveno apie 250000 žmonių. 70000 žuvo iškart, dar daugybė mirė prabėgus ilgiems metams po sprogimo - nuo spindulinės ligos, nudegimų ir kitų traumų.
(31) 2009-08-03 0
Tailando laikraštis „Bangkok Post“ sekmadienį paskelbė strateginės ginkluotės tyrinėtojo Desmondo Ballo ir žurnalisto Philo Thorntono ataskaitą apie Mianmaro (anksčiau vadinta Birma) branduolinę programą. Ataskaitoje tvirtinama, kad jau nuo 2014 metų Mianmaras galės kasmet pasigaminti po vieną atominę bombą.
(8) 2009-06-12 0
Jau seniai netyla diskusijos dėl Irano Islamo Respublikos vykdomos branduolines programos, kurią Iranas pradėjo dar 1957 metais. Su JAV palaiminimu ši programa įgavo pagreitį, tačiau jau kuris laikas Iranui yra priekaištaujama dėl branduolinės programos naudojimo atominio ginklo kūrimui. Apie branduolinę programą ir santykius su kaimynais kalbėjo į Vilnių atvykęs Irano Islamo Respublikos ambasadorius Lenkijoje Hadi Farajvand.
(17) 2009-06-10 0
Rusijos strateginės paskirties raketinės kariuomenės (SPRK) planuose – naujų branduolinės ginkluotės tipų sukūrimas, trečiadienį pranešė SPRK vadas generolas pulkininkas Nikolajus Solovcovas.
(23) 2009-05-27 0
Šiaurės Korėja, kuri nuo pirmadienio išbandė branduolinį užtaisą ir keletą raketų, paleido dar vieną raketą, trečiadienį pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.
(10) 2009-05-26 0
Japonijos Hirošimos miesto valdžia antradienį sustabdė „Taikos laikrodį“ dėl pirmadienį atliktų Šiaurės Korėjos branduolinių bandymų, o likęs pasaulis įdėmiai stebi įvykius šiame regione.
(5) 2009-05-04 0
Prezidento B. Obama „pasaulio be branduolinių ginklų“ kvietimas ir jo susitarimas su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu siekti šio tikslo padėjo atgaivinti prieš du dešimtmečius pasibaigus Šaltajam karui iš užsienio politikos darbotvarkės iškritusį klausimą.
(23) 2009-04-15 0
Šiaurės Korėja pranešė pasitrauksianti iš šešiašalių branduolinio nusiginklavimo derybų bei atnaujinsianti savo atominių ginklų kūrimo programą, protestuodama prieš neigiamą JT reakciją į Pchenjano raketos paleidimą balandžio 5 dieną.
(6) 2009-04-03 0
Izraelyje sukurta technologija, kuri neleidžia iš atominėse elektrinėse pagaminto plutonio pasigaminti branduolinių ginklų. Manoma, kad šis pasiekimas gali užkirsti kelią branduolinių ginklų plitimui ir paspartinti atominės energetikos plėtrą, pranešė „Discovery Channel“.
(0) 2009-03-25 0
Prancūzija, dešimtmečiais vengusi prisiimti atsakomybę už branduolinių bandymų padarinius Prancūzijos Polinezijoje ir Alžyre, antradienį pareiškė sutinkanti jų aukoms išmokėti kompensacijas ir atverti slaptų archyvų medžiagą.
(19) 2008-12-14 5
1945 metais, kai atominėmis bombomis buvo sunaikinti du Japonijos miestai, vienas jo kūrėjų J. Robert'as Oppenheimer'is dalinosi savo bloga nuojauta apie branduolinio ginklo paplitimą: "Jas pagaminti nėra labai sudėtinga. Jos bus visur, jei patys žmonės to norės", sakė jis savo kolegoms, dirbusiems Los Alamos (JAV, New Mexico) vykdytame Manheteno projekte. Kokiais būdais ši galia pateko į kitų dabartinių "branduolinių" valstybių rankas?
(54) 2008-04-09 7
Niekas negąsdina mūsų taip, kaip mirtį nešantys reiškiniai, o jeigu jie nesuprantami ir jų nematyti, neturi spalvos nei šešėlio, be garso juda žaibišku greičiu per šimtus kilometrų, tai mūsų siaubas visai pagrįstas. Šiuo atveju turiu galvoje branduolinę, atominę radiaciją.
(8) 2008-04-09 1
Naujausias kompiuterinis modelis atskleidė, kad net regioninis branduolinis konfliktas turėtų katastrofiškų pasekmių Žemei. Aplinkai būtų padaryta milžiniška žala, o tokio konflikto padariniai žmonijos gyvenimui atsilieptų mažiausiai dešimtmetį, rašo Vokietijos savaitraštis „Focus“.
(13) 2007-08-07 7
Hirosima ir Nagasakis - du Japonijos miestai, žinomi visame pasaulyje. Tik deja, pažymėti ne šlovingais pasiekimais, o mirtimis ir atominės eros pranašais. Po ugnies žybsnio ir grybo pavidalo debesies 1945 metų rugpjūčio 6 dieną prasidėjo atominė era. Išvakarėse – rugpjūčio 5 dienos popietę prezidentas Trumenas leido panaudoti bombą „Little Boy“ prieš japonus. Tą patį vakarą pulkininkas Tibbets nusprendė pavadinti bombą skraidysiantį lėktuvą savo motinos vard...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos