Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Branduolinis ginklas
 
 

Branduolinis ginklas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2011-12-13 2
Vienas iš JAV vyriausybės iššūkių branduolinių bandymu programos metu praėjusio amžiaus viduryje buvo sukonstruoti fotoaparatą, kuri užfiksuotų, kas vyksta sprogimo epicentre. Rezultatas – vadinamoji „Rapatronic“ kamera – ypatingai didelės spartos fotoaparatas, kuria pavyko užfiksuoti 30 metrų skersmens ugnies kamuolį, susiformuojantį per vieną dešimtmilijonąją sekundės dalį po branduolinio sprogimo.
(13) 2011-10-03 -1
Šaltasis karas, prasidėjęs praėjusio amžiaus penktame dešimtmetyje, pirmiausia pasireiškė kaip ekonominė, kultūrinė, ideologinė ir karinė konfrontacija tarp dviejų tuomečių supervalstybių – JAV ir SSRS. Lenktyniaujama buvo beveik visose srityse, tačiau įtempčiausios buvo ginklavimosi varžybos, į kurias buvo įtraukti ir gyvūnai.
(0) 2011-05-12 0
Statydamas dokumentinį filmą “Po apokalipsės“ („After the Apocalypse“), režisierius Entonis Batsas (Antony Butts) apsilankė Kazachstane esančiame Semipalatinske – sovietinės eros bandymų poligone, kur šaltojo karo metu buvo įvykdyti 456 branduoliniai bandymai. Filme pasakojama dramatiška ir neišgalvota istorija. Apie besilaukiančią moterį, kurios genomas dėl gautų radiacijos kiekių, ko gero, virtęs anomaliu, o šansai susilaukti sveiko kūdikio – mažesni už mi...
(28) 2011-11-08 0
Situacija dėl Irano branduolinės programos pastaruoju metu labai sparčiai kaista. Šį trečiadienį tarptautinė branduolinės energijos agentūra TATENA ruošiasi publikuoti savo naujausią ataskaitą apie Irano branduolinę programą - pasak neoficialių šaltinių joje bus pateikti neginčijami įrodymai, kad Iranas gamina branduolinį ginklą.
(18) 2011-02-25 0
Net ir regioninis atominis karas galėtų sukelti „beprecedentį“ pasaulinį atšalimą ir ne vieniems metams sumažinti kritulių kiekį, rodo JAV vyriausybei specialistų parengti kompiuteriniai modeliai. Po tokio karo netrukus greičiausiai plačiai paplistų badas ir ligos, mano ekspertai.
(10) 2011-10-26 0
JAV bendrovėje „Pantex“, kuri įsikūrusi Teksaso valstijoje, antradienį bus baigta ardyti paskutinė didelė Šaltojo karo laikų B53 klasės atominė bomba.
(9) 2011-11-24 2
Branduolinio ginklavimosi temą Maskva tampo kaip gumą. Kai reikia pagąsdinti Vašingtoną ar regiono šalis, ištraukiamas „adekvataus atsako“ į amerikietiškos priešraketinės gynybos sistemos (PRGS) dislokavimo Rytų Europoje planus. Kai paspaudžiamas santykių su JAV „įkrovimo iš naujo“ mygtukas, iš Maskvos skamba užtikrinimai, kad branduolinės raketos dislokuotos nebus.
(0) 2011-08-02 0
Iki šiol atominis (plačiąja prasme – branduolinis*) ginklas kare buvo panaudotas du kartus: 1945 metų rugpjūtį JAV numetė bombas ant Hirosimos ir Nagasakio miestų Japonijoje. Antrasis pasaulinis karas baigėsi egzistuojant tik vienai branduolinei valstybei. Šiuo metu pasaulyje atominį ginklą turinčiomis šalimis, be JAV, laikomos Rusija, Didžioji Britanija, Prancūzija, Kinija, Indija, Pakistanas, Izraelis ir Šiaurės Korėja, taip pat kyla įtarimų dėl Irano pajėgumų siek...
(29) 2011-12-07 0
Irano konfrontacija su Izraeliu, JAV ir kitomis Vakarų valstybėmis tik stiprėja. Abi pusės viena kitą kaltina teroro išpuoliais – ir netgi tais atvejais, kai oficialiai kalbama apie nelaimingus atsitikimus, už šių kalbų dažnai slepiasi įtarimai dėl prikištų priešų nagų.
(60) 2011-12-06 0
Kokią grėsmę kelia Irano branduolinė ir balistinės programos? Koks Rusijos vaidmuo kuriamo ginklo atžvilgiu? Kodėl Lietuva liko mažumoje priešinantis Palestinos autonomijos priėmimui į UNESCO? Apie tai Lietuvos radijo laidoje „Akiračiai“ pasakojo Izraelio ministro pirmininko pavaduotojas ir užsienio reikalų ministras Avigdoras Liebermanas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos