Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Branduolinis kuras
 
 

Branduolinis kuras

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-08-27 33
<em><aside class="alien" style="display:box">Tai ga­li reikš­ti sau­ges­nę, šva­res­nę bran­duo­li­nę ener­gi­ją</aside>Olandijos energetikos kompanija pradėjo eksperimentus su energ
(0) 2017-02-22 14
Klimato kaita – tokia rimta ir skubaus sprendimo reikalaujanti problema, kad gali įveikti ir radioaktyvių atliekų, ir atominės elektrinės sprogimo baimę. Mokslininkai jau svarsto, kad žmonijos energetinio bado klausimą reikėtų spręsti ne vien energija iš atsinaujinančių šaltinių (saulės, vėjo), bet ir aktyviau naudoti branduolinę energetiką. O naujos technologijos suteikia galimybę daugybę branduolinio kuro gauti iš vandenyno, rašo engadget.com.
(6) 2016-08-05 34
Kino ekranuose branduolinis reaktorius dažniausiai vaizduojamas kaip milžiniškas metalo karkasas su branduolinio kuro kasetėmis, panardintas į vėsų vandenį ir dėl neįtikėtinai didelės radiacijos net švytintis kraupia neonine šviesa. Tiesa ta, kad jis švyti toli gražu ne visą laiką. Netgi priešingai – kaip pamatysite, įprastai didžiąją laiko dalį reaktorius skendi tamsoje. Ir tik staiga – žyyyyybt....
(4) 2015-09-03 21
<em>Jau daugiau, nei 40 metų praėjo nuo tada, kai žmogaus koja lietė Mėnulį ir visos tos kojos buvo amerikiečių.<br /><p>Rusija planuoja tai pakeisti, kai tuo tarpu NASA <a href="http://www.te
(0) 2014-05-27 26
Pačios pavojingiausios amerikiečių pramoninės atliekos saugomos net 77 skirtingose vietose. Visos šios saugyklos yra laikinos, o atliekos laukia perkėlimo į nuolatinę saugojimo vietą. Ir iki šių metų vasario buvo svarstoma, jog pati tam tinkamiausia vieta – po druskos dykuma Nju Meksike iškasta Pilotinė atliekų izoliavimo saugykla WIPP (Waste Isolation Pilot Plant).
(10) 2014-04-14 0
<p>Toris, cheminis elementas, pavadintas norvegų perkūno dievo garbei, gali jau greitai prisidėti prie pasaulio elektros energijos tiekimo</p>
(0) 2013-05-24 0
JAV mokslininkai išrado specifinį itin poringą metalorganinį tinklelį, kuris 4 kartus efektyviau surenka jūros vandenyje esantį uraną nei visos iki šiol naudotos tokios paskirties priemonės.
(22) 2012-10-08 0
Antrasis „Mokslo sriubos“ sezonas džiaugsmingai prasideda! Kai už lango atšiauriai siaučia vėjas, entuziastingi mokslo populiarinimo laidos kūrėjai kviečia susipažinti su išties visiems aktualia tema - kas, kur, kaip ir kodėl - viskas apie atominę energetiką.
(4) 2012-09-13 0
Rusija planuoja sunaikinti tūkstančius branduolinių galvučių, o juose esantį plutonį perkelti į naujai statomas branduolines jėgaines. Kaip rašo „Der Spiegel“, po metų naujasis reaktorius jau turėtų veikti, tačiau politikų noras viską padaryti kuo greičiau bei jautrios aušinimo sistemos projektą daro rizikingą.
(1) 2012-08-30 0
Mokslininkai teigia, kad urano gavyba iš jūrų jau dabar tampa ekonomine realybe, kuri užtikrintų branduolinės energetikos ateitį.
(35) 2012-08-26 6
Šaltojo karo plutonio atsargos, maitinančios NASA'os tolimojo kosmoso zondus, baigia išsekti. Iš kur energijos semsis būsimos misijos į Saulės sistemos pakraščius?
(4) 2012-02-14 0
Jungtinių Tautų (JT) Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertai ragina Lietuvą parengti integruotą ilgaamžių radioaktyviųjų atliekų laidojimo strategiją. Ekspertų misiją inicijavo Lietuvos Radioaktyvių atliekų tvarkymo agentūra (RATA).
(7) 2012-01-12 0
Kyla įtarimų, kad įgyvendinusi projektus Ignalinoje, Vokietijos bendrovė „Nukem“ spruks palikusi nesutvarkytas – nesaugias branduolines atliekas, rašo „Verslo žinios“. Dienraštis aprašo užkulisines abejones, kylančias tarp Ignalinos AE ir Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) pareigūnų.
(0) 2011-07-20 -1
Indijos pietinėje Andhra Pradesh valstijoje rasti didžiuliai urano telkiniai, informuoja BBC. Po tyrimų paaiškėjo, kad Kadapos regione Tummalapalle vietovėje gali būti apie 150 tūkst. tonų mineralo, pranešė Atominės energetikos komisijos vadovas S. Banerjee.
(4) 2011-05-26 0
Japonijos energetikos bendrovė TEPCO, avarijos ištiktos Fukušimos 1-osios atominės elektrinės operatorė, antradienį oficialiai patvirtino, kad iš dalies išsilydė kuro strypai ne tik pirmajame, bet ir antrajame bei trečiajame jėgainės energetiniuose blokuose. Nustatyti, kas įvyko energijos bloke, pavyko po to, kai buvo sumontuota ventiliacijos įranga, kuri iš dalies išvalė orą nuo radioaktyvių dalelių.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos