Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Chemija buityje
 
 

Chemija buityje

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-06-25 19
Palaikyti virtuvę švarią ir tvarkingą – didelis darbas. Šeimininkės visuomet džiaugiasi naudingais patarimais – tad prašome dar 10 gudrybių, kurios palengvins darbus virtuvėje.
(7) 2015-06-25 66
Internete galima rasti gausybę pasisakymų – nuo tinklaraščių iki straipsnių komentarų – kuriuose švieste šviečia net mokyklos lygio cheminių žinių stoka. Todėl svetainės thelogicofscience.com kūrėjai pateikia penkis svarbius faktus, kurie neretai iš esmės sugriauna prastai informuotų kritikų argumentus apie maistą, vaistus, vakcinas ir kitus dalykus.
(0) 2015-06-24 2
Tamsiai mėlynas miesto visureigis BMW X6 atrodo niekuo neišsiskiriantis, iki kol prie jo priėjęs vyriškis šliūkštelėja ąsotį vandens.
(2) 2015-06-16 3
„Coca-Cola“ gamintojai siūlo šį gėrimą patiekti atvėsintą iki 4 laipsnių pagal Celsijų temperatūros. Tačiau kur kas įdomesni dalykai vyksta šį gėrimą kaitinant. Šįkart siūlome pasižiūrėti, kas nutiks jį įpylus į keptuvę, kurioje kunkuliuoja lydytas švinas.
(1) 2015-06-01 37
Kartais net nesusimąstome, kad su šiuolaikinėmis technologijomis mūsų gyvenime atsiranda ir vis daugiau grėsmių. Kai nusprendžiame įsigyti naują kompiuterį, išmanųjį telefoną ar kitą įkraunamą įrenginį, ką įprastai darome su senu, savo laiką jau atidirbusiu prietaisu? Kartais jam suteikiamas „antrasis šansas“, tačiau neretai techniškai pasenę prietaisai tiesiog atgula stalčiuje, sandėliuke, garaže ar rūsyje, nes „išmesti gaila“... „gal kada prireiks“. O be reikalo!
(2) 2015-02-24 8
Pastaraisiais metais įvairiose interneto svetainėse, ir portaluose, ir tinklaraščiuose, ir straipsniuose, ir jų komentaruose, o ypač įvairaus plauko forumuose, nestinga diskusijų apie „chemikalus“. Ir beveik niekada (dažniausiai - komentaruose) neapsieinama be teiginių, kad „chemikalai yra blogis“, „chemikalai žudo mūsų vaikus“, „chemikalai iš lėto žudo mus pačius“. Ir netgi tokių absurdiškų, kaip „žmonės šeriami chemikalais tam, kad juos būtų lengviau valdyti“. Visus tokius teiginius galima apibūdinti vienu žodžiu – chemofobija.
(1) 2015-02-03 35
Net iki 48 valandų nuo prakaito apsaugantys antiperspirantai tapo tokie įprasti, kad be jų nebeišsiverčiame. Tačiau mokslininkai prakalbo, kad juose esančios medžiagos gali pažeisti centrinę nervų sistemą, sutrikdyti skydliaukės veiklą ir tapti viena iš Alzheimerio priežasčių.
(0) 2015-01-21 96
Tie, kurie domisi augalų pasauliu, yra girdėję apie stebuklingą medžiagą saponiną – tai vandenyje labai putojantis organinis junginys, naudojamas putojantiems gėrimams, šampūnams, vaistams gaminti. Šis junginys aptinkamas daugelyje laukinių augalų – taip pat ir ant Lietuvoje augančių medžių. Tai kodėl nepasinaudoti šia augalų savybe skalbiant drabužius?
(0) 2014-12-16 12
Jau ne kartą esu girdėjęs apie tai, kai žmonės praranda atmintį po siautulingų vakarėlių, ypač naktiniuose klubuose. Dažniausias pasakojimas pasižymi vienu bendru elementu – gėriau kokteilį, o kas toliau – niekaip negaliu prisiminti, nors tu ką. Ko gero, kokteiliai iš nepažįstamų rankų kartais gali būti ne tiek vaišingumo išraiška, kiek spąstai.
(0) 2014-11-30 16
<p style="font-style:italic">Nuo BPA iki pridegusio skrebučio, dabartiniame pasaulyje praktiškai visur galima rasti besislepiančius cheminių priedų kokteilius. Išsiaiškinkime faktus, dėl ko ve
(0) 2014-11-28 14
Apsipirkę parduotuvėje dažnas iš mūsų su savimi pasiima ir kasos čekį, nes, kaip pataria finansų ekspertai, išlaidas reikia sekti ir planuoti, o su kasos čekiais tai padaryti gerokai paprasčiau. Vis dėlto ne vienas ilgiau rankoje palaikęs kasos čekį pastebėjo, kad šis kartais palieka dažų pėdsakų. Būtent šie dažai ir gali pridaryti problemų. Bent jau tokias prielaidas kelia tyrėjai, atlikę keletą eksperimentų. Žurnalistai aiškinasi, ar iš tiesų kasos čekiai gali būti pavojingi ir kaip šias rizikas valdyti?
(3) 2014-11-20 17
Atrodytų, kas tie 10 mililitrų, kai žmogaus organizme cirkuliuoja maždaug 500 kartų daugiau kraujo (apie 5 litrus)? Viskas būtų tiesa, tačiau nereikia pamiršti vienos "smulkmenos" – gyvsidabris yra gerokai tankesnis už kraują, tad 10 ml gyvsidabrio sveria... 125 gramus. Kas nutinka, kai į organizmą per kelias sekundes patenka šitiek nuodingo cheminio elemento?
(1) 2014-11-18 30
Toksikologai galėtų paaiškinti daugybę keistų žmonijos istorijoje buvusių dalykų, pavyzdžiui, kodėl prieš kelis šimtmečius opiumas ir kokainas buvo vartojami kaip vaistai.
(11) 2014-09-22 24
Chemikalas, randamas “Colgate Total”, vienoje populiariausių dantų pastų, yra siejamas su vėžiniais susirgimais ir kitai sveikatos sutrikimais, rašo collective-evolution.com.
(5) 2014-08-15 27
Milijonai pasaulio gyventojų kasdien nieko neįtardami naudoja chemikalą, kuris skatina vėžio ląstelių augimą. Pasirodo, grėsmė slypi dantų pastoje.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos