Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Cheminiai elementai
 
 

Cheminiai elementai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2010-02-20 0
Tarptautinė chemijos sąjunga oficialiai patvirtino 112-ojo Periodinės elementų lentelės elemento pavadinimą. Kaip ir pageidavo jį susintetinę Vokietijos Sunkiųjų jonų instituto mokslininkai, elementas astronomo Mikalojaus Koperniko (Nicolaus Copernicus) garbei buvo pavadintas kopernikiu (Copernicium, Cp).
(8) 2010-02-10 0
Šiame video išvysite, kaip virtuvės šefas Ferran Adria ruošia alkoholinį šerbetą, naudodamas skystą azotą. Tai - eksperimentinis maisto gamybos būdas, kurį taip pat naudoja JAV kulinarinių šou žvaigždė Richard Blais. Abu kulinarijos ekspertai rekomenduoja tai kaip būdą sužavėti svečius.
(2) 2009-11-04 0
Merkurijuje yra daugiau geležies nei mokslininkai manė. Didesnę geležies ir titano koncentraciją planetos paviršiuje užfiksavo NASA zondas „Messenger“.
(3) 2009-11-01 0
Kambro periodas, prasidėjęs prieš 540 milijonų metų, ir trukęs maždaug 50 milijonų metų, pasižymi didele randama gyvų organizmų fosilijų gausa, dar vadinama Kambro sprogimu, tačiau diskusijos, kas paskatino vienaląsčius mikroorganizmus organizuotis į sudėtingesnes daugelio ląstelių struktūras ir sukėlė audringą gyvybės vystymąsi, tęsiasi iki šiol.
(15) 2009-07-17 0
Prieš 13 metų atrastas elementas oficialiai papildė periodinę lentelę vos prieš kelias savaites, o dabar jam mokslininkai jau išrinko pavadinimą. Elementas astronomo Nikolajaus Koperniko (Nicolaus Copernicus) garbei vadinsis "copernicium", bus žymimas simboliu Cp.
(6) 2009-06-11 -2
Tarptautinė teorinės ir praktinės chemijos sąjunga IUPAC oficialiai pripažino 112-ą Mendelejevo lentelės elementą, pirmą kartą atrastą dar 1996 metais Vokietijoje esančiame sunkiųjų jonų tyrimų centre.
(12) 2008-10-01 54
Nors jau kitais metais pagal ES reikalavimus gyvsidabrio termometrai nebus parduodami, šiandien jie vis dar populiarūs. Anot pacientų, jie ne tik pigesni už elektroninius, bet ir patikimesni. Bėda tik ta, kad jie dažnai dūžta, o po grindis pasklidę gyvsidabrio burbuliukai į orą išskiria nuodingus garus.
(7) 2008-09-16 1
JAV karinė mokslinių tyrimų agentūra DARPA nuolat ieško alternatyvių kuro šaltinių gausioms šios šalies oro pajėgoms. Šį kartą jos taikiniu tapo akmens anglis. Iki šiol tokia kuro gamybos technologija buvo per daug brangi ir per daug teršdavo aplinką. Tačiau dabar planuojama pastatyti 1,5 milijardo dolerių kainuosiančią gamyklą, kuri per dieną pagamins 100000 barelių kuro. Įspūdingiausia tai, jog gamykla agentūros teigimu į aplinką neišskirs nei trupučio anglies...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos