Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Cheminiai elementai
 
 

Cheminiai elementai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2012-07-13 11
Volframas – pereinamasis kietas metalas, užimantis 74 poziciją periodinėje Mendelejevo lentelėje. Plačiai naudojamas gamyboje, nuo šarvų tankams iki vestuvinių žiedų. Ir jo atsargos sparčiai senka, tad nekeista, jog šiuo metalu susidomėjo vienas žymiausių pasaulio investuotojų Vorenas Bafetas (Warren Buffett), prieš tai atsisakęs investicijų į auksą.
(17) 2012-07-11 4
Chemikai uraną pusiau juokais, pusiau rimtai vadina Mendelejevo lentelės baubu. Tačiau jei uranas – baubas, tai plutonis – periodinės lentelės Hanibalas Lekteris. Ne veltui jis tituluojamas pavojingiausiu pasaulyje cheminiu elementu. Ką ten kalbėti, jog plutonio neperpjaus joks metalo pjūklas. Mūsų organizmų, kaip ir bet kurie kiti gyvų organizmų, atsparumas plutoniui lygus apskritam nuliui. Tad juokai su plutoniu – menki.
(0) 2012-07-10 15
Helis – ne tik antras pagal paplitimą visatoje cheminis elementas po vandenilio (nors Žemėje helio – labai nedaug, o mūsų planetoje natūraliai jis susidaro tik kaip mineralų radioaktyvaus skilimo produktas). Helį galima pavadinti ramiausiu, sunkiausiai išmušamu iš vėžių ir labiausiai į chemines reakcijas nelinkusiu periodinės lentelės elementu, kuris buvo atrastas ne Žemėje, o Saulėje, kuris nenuilstamai veržiasi tik aukštyn, ir kurio įkvėpus, žinia, juokingai suplonėja balsas. Kodėl?
(1) 2012-07-03 0
Mokslininkai jau ilgą laiką svarstė, kokia yra protonų ir neutronų, kuriuos galima suburti į vieną atomo branduolį, skaičiaus riba. Naujasis tyrimas prie atsakymo į šį klausimą priartėjo labiau nei bet kada, mat mokslininkai apskaičiavo bendrą branduolio variantų kiekį, kuris gali egzistuoti.
(11) 2012-07-02 0
Japonija skelbia Ramiojo vandenyno jūros dugne aptikusi didžiulį retų žemės elementų telkinį, kuris aukštųjų technologijų pramonę ištekliais galėtų aprūpinti daugiau kaip 200 metų.
(2) 2012-06-28 0
Rusijos mokslininkai sėkmingai pakartojo eksperimentą, kurio metu susintetintas 117-asis cheminis elementas. Tai atvėrė kelią formaliam jo įtraukimui į periodinę lentelę.
(5) 2012-05-17 4
Vienas iš nuostabiausių chemijos pasaulio fenomenų – šaltas baltojo fosforo švytėjimas. Baltasis fosforas – neįprasta cheminio elemento fosforo atmaina – yra išties reto kalibro egzempliorius. Pirmiausia jis – neįtikėtinai nuodingas. Antra – spontaniškai užsiliepsnoja ore. Trečia – naudojamas metamfetamino gamybos procese… Tačiau tas vaiduokliškas jo švytėjimas tamsoje… Ir kai tuo švytėjimu persismelkia rankos…
(26) 2012-05-09 0
Piene yra tiek kalcio, jog pieno liaukos iš principo turėtų sukaulėti. Atsakymo į netikėtą klausimą, kodėl pieno liaukų audiniai išlieka minkšti ir pieno liaukos nevirsta kaulu, ieško „Newscientist.com“.
(0) 2012-04-18 0
Naujas vienos fundamentaliausių molekulių visatoje tyrimas pateikė mokslininkams užuominų apie tai, kaip susiformavo pirmosios žvaigždės.
(3) 2012-02-23 0
„Gyvsidabrinius termometrus namie turiu net tris. Labai neatsparūs, bet naudoti jie man geriausi. Ką daryti su netinkamais? Į konteinerį juk nemesi, o kolekcionuoti taip pat ne išeitis“, – GRYNAS.lt teiraujasi vienas internautų. Kaip praneša specialistai, žmonės iki šiol nevengia sudužusių gyvsidabrinių termometrų mesti į konteinerį, nors tai itin pavojinga žmonėms ir aplinkai, tačiau kartu pasidžiaugia, kad iškvietimų dėl išsiliejusio gyvsidabrio mažėja.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos