Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Cheminiai elementai
 
 

Cheminiai elementai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(54) 2011-06-21 1
Viso pasaulio, taip pat ir Lietuvos, mobiliųjų telefonų vartotojai kūrena Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) karų židinį. Bendrovės negali nurodyti, iš kur atkeliauja telefonams pagaminti būtinos medžiagos, todėl nė vienas negali būti tikras, kad įsigydamas telefoną nenupirko sukilėliui šautuvo ir nepasiuntė myriop dar vieno KDR gyventojo.
(25) 2011-12-10 5
Skamba kaip iš mokslinės fantastikos srities, tačiau vienas Airijos parlamento narys kreipėsi į kolegas siūlydamas priimti įstatymą į geriamąjį vandenį pilti litį.
(11) 2011-04-06 144
Būdai įveikti itin atsparias bakterijas medicinos tyrimų pasaulyje randami tikrai ne kasdien. Tačiau kartais galingiausius siaubus įveikia netikėtos priemonės. Taip atsitiko ir Sautemptono universiteto (University of Southampton) laboratorijoje: visą antibiotikams atsparių auksinių stafilokokų koloniją vos per keletą minučių sudorojo ne koks nors naujas superantibiotikas, o paprasčiausias varis.
(10) 2011-03-30 0
JAV sukurtas dirbtinis lapas, atkartojantis gamtoje vykstantį fotosintezės procesą ir galintis energija aprūpinti namų ūkius, rašo „Wired“.
(9) 2011-07-22 1
Nuo lietimui jautrių ekranų iš indžio iki hafnio „prikimštų“ erdvėlaivių į Mėnulį – žemutiniai cheminių elementų periodinės lentelės regionai yra pamatas ištisai modernių technologijų kartai. Antrojoje ir paskutinėje miniciklo „Retieji žemės elementai“ dalyje – pažintis su retosiomis chemijos pasaulio elementų rūšimis.
(8) 2011-11-16 2
Du Makso Planko instituto (Vokietija) mokslininkai įsigudrino vandenilį paversti metalu. Išmanantiems chemija galbūt iš pirmo žvilgsnio pasirodys – anoks čia stebuklas! Juk iš esmės vandenilis, kuris priskiriamas šarminių metalų grupei, tam tikromis sąlygomis turėtų pasižymėti metalo savybėmis. Tiesa, to pademonstruoti su cheminiu elementu, kurio visatoje yra daugiausiai, kol kas dar niekam nėra pavykę.
(7) 2011-11-05 0
Lapkričio 4 d. Tarptautinės Teorinės ir Taikomosios Fizikos Generalinėje Asamblėjoje (General Assembly of the International Union of Pure and Applied Physics) paskelbta apie periodinės cheminių elementų lentelės papildymą trimis naujais cheminiais elementais – darmstadžiu (darmstadtium, Ds, eil. nr. 110), rentgeniu (roentgenium, Rg, eil. nr. 111) ir koperniciu (copernicium, Cn, eil. nr. 112).
(6) 2011-02-07 0
„Mokslininkams pavyko „apmulkinti“ vandenilio atomus taip, kad šie saviškiu palaikė helio atomą!“ Tai – ne trumpas anekdotas iš chemikų tinklaraščio, o gana alchemiška nūdienos chemijos mokslo realybė. Pasirodo, „užmaskuotas“ helio atomas chemiškai elgiasi taip, tarsi tai būtų įprastas vandenilio atomas, nors už tokį yra sunkesnis net 4 sykius. Tokia helio maskuotė provokuoja „skyrybas“ vandenilio molekulėse.
(5) 2011-09-08 2
Aukso ir platinos mūsų gimtojoje planetoje yra tiek, jog jų pakaktų visą Žemės rutulį padengti 4 metrų storio lydiniu. Tačiau mokslininkai yra linkę manyti, jog šiandien žmonijos eksploatuojami lobiai į Žemę atkeliavo iš dangaus – visa medžiaga, iš kurios planetoje susidarė aukso ir platinos rūda, tiesiogine prasme Žemėn nukrito prieš maždaug 4 mlrd. metų prasidėjusio ir 200 mln. metų trukusio intensyvaus meteoritų lietaus.
(5) 2011-04-05 0
Insbruko universiteto (Austrija) kvantinės fizikos specialistai pasiekė dar vieną pasaulio rekordą: jiems pavyko suvaldyti 14 kvantinių bitų (kubitų) susietumą – didžiausią kada nors sukurtą kvantinį registrą. Šiuo eksperimentu mokslininkai ne tik priartėjo prie realaus kvantinio kompiuterio sukūrimo, bet ir gavo įdomių kvantinio susietumo rezultatų.
(4) 2011-12-05 0
Šis eksperimentas, kurio metu demonstruojama paprasčiausia cheminė degimo reakcija, atrodo išties įspūdingai ir netgi kiek mistiškai. Padegus ant metalinio padėklo surikiuotus amorfiškus akmenėlius, iš jų pradeda rangytis mitinį požemių gyvatyną primenanti substancija. Žvelgiant iš šalies, susidaro įspūdis, jog liepsnojantys „aštuonkojo“ čiuptuvai realybėn lenda iš niekur. Tačiau nieko antgamtiško tame tikrai nėra. Maža to, panašūs procesai vyksta degant fej...
(4) 2011-07-19 2
Kai susiruošiame, pavyzdžiui, asmeniniu planšetiniu kompiuteriu internete paskaitinėti mokslo ir technologijų pasaulio naujienas, ekranas nušvinta taip pat ir daugeliui menkai pažįstamo europio švytėjimu. Rinkdamiesi informaciją, pirštu vedžiojame po lietimui jautrų ekraną iš indžio. Informacijos srautai akimirksniu į mūsų kompiuterius atzvimbia erbiu grįstais internetinio ryšio greitkeliais. Naršydami klausomės muzikos? Ko gero nė nesusimąstėme, jog mėgstamo atlikėjo ar grupės kūriniai mūsų ausis pasiekia per į ausinių sudėtį įeinančius magnetus iš neodimo. Nuo lietimui jautrių ekranų iš indžio iki hafnio „prikimštų“ erdvėlaivių į Mėnulį – žemutiniai cheminių elementų periodinės lentelės regionai yra pamatas ištisai modernių technologijų kartai. Tačiau egzotiškųjų elementų ištekliai mūsų planetoje – didžiulis de
(4) 2011-06-06 0
Į periodinę lentelę oficialiai įtraukti sunkiausi šiuo metu elementai 114 ir 116. Jie egzistuoja trumpiau nei sekundę, o tuomet suyra į lengvesnius atomus.
(3) 2011-06-10 1
Specifinės kristalinės gardelės anglies atomų junginys deimantas yra viena kiečiausių (ir spindžiausių) uolienų mūsų planetoje. Tačiau tam tikrų modeliavimų metu išsiaiškinta, jog galėtų egzistuoti dar trys grynos anglies atmainos, kurių tankis yra didesnis, nei deimantų. Belieka išsiaiškinti, kaip tokias anglies atmainas susintetinti.
(3) 2011-01-20 1
Iš pažiūros litis turėtų būti niekuo neišsiskirianti atominė sistema, gebanti formuoti paprastus kristalinius darinius. Tai lengviausias kietasis elementas periodinėje cheminių elementų lentelėje, turintis vos tris elektronus. Vis dėlto tarptautinė mokslininkų komanda išsiaiškino, jog esant dideliam slėgiui ličiui kur kas labiau patinka skystoji būsena, be to, jis yra metalas, pasižymintis itin žemu lydymosi tašku.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos