Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Chirurgija ir traumos
 
 

Chirurgija ir traumos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-11-20 2
Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta kasos salelių implantacijos procedūra pacientui, sergančiam cukriniu diabetu ir gyvenančiam su transplantuotu inkstu. Pasak procedūrą koordinavusios Santaros klinikų Organų transplantacijos koordinavimo centro vadovės dr. Aistės Kielaitės-Gullos, šią unikalią, naujų technologijų procedūrą stebėjo, dėl jos eigos konsultavo kolegos iš Švedijos Upsalos bei Karolinskos universitetų.
(1) 2021-11-09 9
Minčių skaitymas filmuose yra viena iš dažniau sutinkamų supergalių. Tačiau realybėje tai gali būti mokslo neįgaliems žmonėms suteikiama galimybė gyventi bent jau šiek tiek pilnavertiškesnį gyvenimą. „BrainGate“ projekto mokslininkai padėjo galūnių nevaldančiam žmogui bendrauti kompiuterio pagalba.
(1) 2021-11-02 12
Daugumai vyrų pilnai pakanka dviejų sėklidžių ir jei jiems būtų pasiūlyta trečia, jos greičiausiai būtų atsisakyta, tarsi pasiūlius desertą po labai sočių pietų. O jei būtų siūloma trečia sėklidė, kuri prieš tai priklausė ožiui, į tokį pasiūlymą turbūt būtų sureaguota iš pasibjaurėjimo perkreiptu veidu.
(0) 2021-10-25 2
Atlikdami novatorišką eksperimentą mokslininkai prijungė genetiškai modifikuotą kiaulės inkstą prie žmogaus – ir stebėjo, kaip šis organas sėkmingai filtruoja žmogaus organizmo metabolizmo atliekas.
(0) 2021-10-21 -1
Pirmasis pasaulyje bepiločių orlaivių atliktas plaučių pristatymas sėkmingai įėjo į istoriją. Bioinžinerijos įmonė „Unither Bioélectronique“, kuri daugiausia dėmesio skiria organų gabenimui, neseniai atliko „koncepcijos patvirtinimo“ skrydį, kurio metu pora žmogaus plaučių dronu buvo nugabenti į transplantacijos vietą maždaug per šešias minutes.
(0) 2021-10-16 9
Žaizdų infekcijos iki XIX amžiaus antrosios pusės buvo chirurgijos rykštė. Vienas škotų akušeris sakė: „Kiekvienam pasiryžusiam operuotis pacientui rizika numirti yra didesnė negu anglų kareiviui prie Vaterlo.“
(0) 2021-10-12 3
Jurbarko rajone gyvenanti Rūta Ardinavičienė kvietimo kasos-inksto komplekso transplantacijai sulaukė po savaitės, kai buvo registruota į persodinimo laukiančiųjų sąrašą. „Netikėjau, kad taip greitai tai įvyks. Dar didesnis netikėtumas buvo sužinojus, kad bus atliekama kasos-inksto transplantacija – žinojau, kad jos gana retos“, – sako R. Ardinavičienė.
(0) 2021-10-07 6
Ilgiausia visų laikų chirurginė operacija įvyko pakankamai neseniai – 2001 metais – ir truko 4 dienas arba 103 valandas. 20 gydytojų komanda Singapūro pagrindinėje ligoninėje dirbo pamainomis, kad atskirtų 11 mėnesių amžiaus siamo dvynukes Gang1 ir Jamuną Shresthas, suaugusius galvomis. Mergaitės dalinosi ne tik bendra kaukolės ertme, bet taip pat dalinai buvo suaugusios ir jų smegenys. Įprastai tokios atskyrimo procedūros trunka apie 30 valandų – o tai jau irgi yra kone amžinybė chirurginiais mastais – tačiau pradėjus šią operaciją gydytojai pastebėjo, kad mergaičių smegenys buvo daug labiau suaugusios, nei manyta.
(0) 2021-10-07 -3
Vyras, turintis psichikos problemų, du mėnesius gyveno su plastikiniame butelyje įstrigusia varpa. Šis atvejis sulaukė tarptautinės medikų bendruomenės dėmesio, mat liudija, kaip mažai pagalbos gauna žmonės, turintys psichinės sveikatos problemų, ypač, kai tai susiję su asmens seksualine sveikata.
(0) 2021-09-08 7
Pirmadienį pranešta apie buvusio Prancūzijos rinktinės futbolininko Jean-Pierre Adamso mirtį, kuris dar 1982 metais paniro į komą ir per 39-erius metus taip ir nepabudo.
(0) 2021-07-20 11
Centrinėje ir Pietų Amerikoje gyvenančios kaisakos - nuodingos angių šeimos gyvatės. Ir jūs nenorėtumėte jų sutikti gamtoje, toli nuo ligoninės ir priešnuodžių. Tačiau mokslininkus šios gyvatės žavi ir jie išmoko panaudoti jų nuodus.
(1) 2021-07-15 19
Naujai sukurtas savarankiškai veikiantis implantuojamas prietaisas skatina greitą kaulų gijimą, o baigęs darbą organizme dingsta be pėdsakų.
(0) 2021-06-08 4
Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose pirmą kartą panaudotas specialus naujagimio gaivinimo – stabilizavimo stalelis, ant kurio galima atlikti gimusiam mažyliui visus reikalingus gaivinimo veiksmus, neperkirpus virkštelės. Gimus naujagimiui, pirmieji pagalbos veiksmai buvo teikiami prie mamos, kraujotaka per virkštelę buvo užtikrinama 4 minutes 20 sekundžių. Šis metodas dar nebuvo taikytas nė viename šalies akušerijos stacionarų.
(0) 2021-06-07 8
Kad ir kokie pažangūs būtų šiuolaikiniai protezai, jie niekada nepranoks tikrų žmogaus galūnių. Tačiau gera naujiena ta, kad kada nors žmonės galės atsiauginti prarastas rankas ir kojas.
(0) 2021-05-14 37
Yra tam tikrų medicininių atvejų tyrimų, kuriais patikėti beveik neįmanoma, nes visa tai skamba kaip bloga miesto legenda, kurią skleidžia vaikai mokykloje. Ir vis dėlto... tai yra medicinos literatūroje aprašytas realus atvejis.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos