Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Chirurgija ir traumos
 
 

Chirurgija ir traumos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2009-12-24 1
Kauno medicinos universiteto klinikose chirurgai, bendradarbiaudami su ginekologais tulžies pūslės pašalinimo operacijai pritaikė naują, pasaulyje tik kelerius metus taikomą metodiką. Chirurgas doc. Almantas Maleckas ir akušeris ginekologas Valdas Koženiauskas tulžies pūslę jaunai moteriai sergančiai akmenlige, pašalino per makštį.
(18) 2009-12-11 0
Per artimiausius 18 mėnesių JAV kariuomenei turėtų būti pateiktas medicininis preparatas, laikinai sustabdantis mūšyje sužeistų karių širdis ir taip apsaugantis juos nuo mirties nukraujavus.
(2) 2009-10-06 0
Mokslininkai nustatė, kad tam tikri biocheminiai junginiai, aptinkami krevečių lukštuose, gali taip veikti žaizdą, kad ši gytų nepalikdama randų.
(9) 2009-10-05 0
Prieš dešimtį metų Chrissy Steltz prarado akis, nosį ir dalį veido - tai įvyko, kai kitas paauglys į ją iššovė iš pusantro metro atstumo. Sužeidimas buvo sunkus, bet ne mirtinas. Nors tokio tipo protezo persodinimo operacija Oregone (JAV) laikoma kosmetine ir nekompensuojama, jos gydytojo ir rėmėjų dėka ji pagaliau galės gyventi be veidą dengiančio raiščio.
(2) 2009-10-03 0
Yra įprasta duoti migdomųjų vaistų sužeistams kariams ar žemės drebėjimų aukoms. Dabar gi pripažinta, kad tai gali kenkti sveikatai.
(2) 2009-09-29 2
Medicinoje viskas prasideda arba turi prasidėti nuo diagnozės nustatymo. Kuo tiksliau ir greičiau demaskuojama liga, tuo daugiau šansų pasveikti turi pacientas. Todėl medikai ir čia kliaujasi ne viena, bet keliomis technologijomis. Siekdami gauti išsamią informaciją ir susieti ją su pačiu organu, medikai naudoja jungtinius tyrimo metodus arba hibridines technologijas.
(10) 2009-09-28 0
Žodis „viskis“ yra kilęs iš senovės keltų kalbos žodžio „usquebaugh”, kuris reiškia „gyvybės vanduo“. Gali būti, jog šis pavadinimas įgaus ir tiesioginę prasmę - Los Andželo (JAV) Cedars-Sinai medicinos centro mokslininko Ali Salim‘o atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad tiek viskis, tiek kitų rūšių alkoholis gali būti tikras „gyvybės eliksyras“ žmonėms, patyrusiems vidutines arba sunkias smegenų traumas.
(37) 2009-07-01 3
Švedijos mokslininkai pranešė aptikę DNR mutacijas, kurios esą gali paaiškinti, kodėl po Cezario pjūvio operacijų gimusiems vaikams gresia didesnis imuninės sistemos pakitimų sukeltų ligų, tarp jų astmos, diabeto ir vėžio, pavojus.
(12) 2009-05-06 0
Klivlendo klinikos Ohajaus valstijoje (JAV) chirurgai praėjusių metų pabaigoje atliko pirmąją JAV veido persodinimo operaciją, o dabar, po pjūvių sugijimo jau tapo aišku, jog ši procedūra pavyko sėkmingai.
(4) 2009-04-09 0
Gydytojai galūnių lūžius bei įvairias kaulų ligas netrukus gydyti galės paprasčiausiomis injekcijomis. Eksperimentų metu kamieninių ląstelių terapija padėjo laboratorinėms pelėms išauginti naujų kaulų.
(6) 2009-02-17 0
Moteris, kuriai gruodį atlikta pirmoji JAV bei ketvirtoji pasaulyje veido persodinimo operacija, vėl pradėjo uosti ir normaliai maitintis.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos