Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Chirurgija ir traumos
 
 

Chirurgija ir traumos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2011-12-19 4
Paaiškėjo, jog sunkiausius trečiojo laipsnio odos nudegimus efektyviai galima gydyti gana nesudėtinga medžiaga. Be kita ko, išradimas stimuliuoja ne tik gijimo, bet ir pažeistų odos audinių ataugimo (regeneracijos) procesus – gyjanti nudegusi vieta pasidengia ne randais, o normalia oda su visomis jos struktūromis.
(5) 2011-12-15 0
XIX a. anestezija buvo iš esmės nežinomas dalykas medicinoje. Atliekant chirurgines operacijas vieninteliai bent kiek patikimi būdai sumažinti skausmą buvo nusitašyti iki sąmonės netekimo arba gauti plaktuku per makaulę. Todėl tuomet greitas operacijos atlikimas buvo labai pageidautinas dalykas. Operacijų atlikimo greičio požiūriu nepralenkiamas buvo Robertas Listonas: jis gangrenavusią koją sugebėdavo pasiųsti į kibirą vos per 2,5 minutės – tiek laiko pakakdavo perpja...
(5) 2011-08-29 0
22-ejų birtas Aaronas Denhamas pateko į autoavariją, jam lūžo kaklas. Kaip rašo meddaily.ru, trauma buvo labai sunki, tad gydytojai prognozavo mirtį. Buvo nuspręsta dirbtiniu būdu sukelti pacientui klinikinę mirtį. Penktą komos dieną artimieji neteko vilties. Medikai ketino išjungti gyvybę palaikantį apartą, tačiau jaunuolis netikėtai pajudino ranką.
(0) 2011-06-14 0
Mokslininkai 3D atvaizduose pirmą kartą užfiksavo, kas nutinka smegenyse, kai žmogus praranda sąmonę.
(0) 2011-05-11 0
Džordžijos technologijų instituto mokslininkai sukonstravo radaro įrenginį, kuriuo skenuojant asmens eiseną galima tiksliai ir greitai įvertinti, ar žmogus patyrė galvos traumą. Akivaizdu, jog toks daikčiukas praverstų tiek sporto aikštelėse, tiek mūšio lauke.
(6) 2011-01-26 0
Amerikietė Brenda Jensen po 11 metų trukusios tylos pagaliau vėl gali kalbėti. Moteriai atlikta gerklų transplantacija, praneša BBC. Po operacijos praėjus 13 dienų, B. Jensen ištarė pirmuosius per 11 metų žodžius: „Labas rytas, norėčiau važiuoti namo.“ 52 metų B. Jensen negalėjo kalbėti nuo 1999 m., kai operacijos metu jai buvo pažeistos gerklos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos