Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Čiurliniai paukščiai
 
 

Čiurliniai paukščiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-12-16 7
Daugiau nei prieš 30 milijonų metų kolibrius primenantys paukščiai gėrė nektarą iš gėlių Europoje – žemyne, kuriame šie paukščiai turėjo būti išnykę dar gerokai seniau. Vokietijoje buvo rastos šių paukščių fosilijos, kurios žymiai pratęsia šių paukščių egzistavimą laiką.
(0) 2019-09-10 24
Kolibriai - tai mažiausių pasaulio paukščių rūšių šeima, gyvenanti Amerikos žemyne. Šie paukščiai žinomi dėl savo akrobatinių gebėjimų, greičio, dydžio ir įstabių spalvų. Tačiau mūsų kraštuose jie negyvena, todėl apie juos žinome nedaug. Štai 7 įdomūs faktai apie kolibrius, kurių galbūt nežinojote.
(1) 2018-05-16 55
Paukščiai yra įdomūs sutvėrimai. Štai poliarinės žuvėdros yra žinomos dėl tolimiausios migracijos paukščių karalystėje – jų kelionė iš Anglijos į Antarktidą ir atgal nusidriekia įspūdingus 100 000 kilometrų. Mokslininkai taip pat neseniai sužinojo, kad didžioji fregata (taip, toks yra paukščio pavadinimas) miega 10 sekundžių intervalais skrydžio metu, taip sugebėdami ore išlikti net iki 2 mėnesių. Tačiau kai kalba pasisuka apie ilgiausią nepertraukiamą skrydį, baltagurklis čiurlys buvo laikomas nepralenkiamu – ore sugebėdamas išbūti net 200 dienų.
(2) 2016-10-30 25
<i>Jau seniai įtarta, kad šie paukščiai skrisdami miega, skrisdami poruojasi. Dabar pirmą kartą gauta įrodymų, kad juodieji čiurliai veikiausiai taip atlieka abu dalykus, mat 10 mėnesių per
(0) 2011-08-05 5
Čiurlys – pats vasariškiausias paukštis, mūsų krašte gyvenantis tik 3 mėnesius. Paprastai pirmieji čiurliai iš žiemaviečių Pietų Afrikoje grįžta gegužės 10 – 15 dienomis, pavėlavusieji dar skrenda iki gegužės galo.
(0) 2011-05-04 0
Dar XIX a. pirmoje pusėje buvo iškelta prielaida, jog, iš žiedų rinkdami nektarą, kolibriai savo liežuvėlius naudoja kapiliariniu principu, t. y., nektaras absorbuojamas pro liežuvėlio poras. Tačiau šis sulėtinto vaizdo siužetas liudija visai ką kita. Pasirodo, kolibris nektarą ne siurbia, o dinamiškai semia liežuvėliu.
(23) 2011-01-03 0
Kolibriai yra išskirtiniai ne vien savo dydžiu (tiksliau – mažumu), bet ir ypatingais sugebėjimais pleventi. Priklausomai nuo jų rūšies, jie geba plastelti sparnais net iki 90 kartų per sekundę, taip sukeldami triukšmą, panašų į bitės zvimbimą. Maža to, šie miniatiūriniai sparnuočiai moka skristi atbulyn – to nesugeba joks kitas paukštis. Natūralu, kad mokslininkai nori išsiaiškinti, kaip gi šiems paukščių pasaulio nykštukams tai pavyksta – geresnis kolibri...
(6) 2009-06-12 3
Kolibrių patinai, bandydami sužavėti pateles, gali skraidyti „greičiau nei naikintuvai“, teigiama naujame tyrime.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos